Skocz do zawartości
anhana

Prawie solariusz 2017/2018

Rekomendowane odpowiedzi

anhana

:D Obserwuję sobie swój solariusz, i widzę ASC solarny w koziorożcu, a saturn solarny w XII domu w strzelcu. Czy mam się bać ?

Wiem, wiem, że mało dają takie szczątkowe informacje ;P, ale z racji tego, że jestem tajemnicza przez moją silną obsadę 8 domu, to nie wstawię tutaj swojego solariusza!

Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

Anhana, nie wiem co sądzą dziewczyny, ale ja sądzę, że jak Cię spotkam to Cię uduszę i będziesz miała zrealizowany 8 dom.

No i możesz już zacząć się bać :D - to początek realizacji Twojego solariusza ;p

Myślę, że więcej nic nie da się powiedzieć - nie ma osądu bez spojrzenia na całość, taki układ ma multum osób na świecie :z_jezorem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arcan

Silną obsadę VIII domu czyli jaką?

Dom XII to dom tajemnic. VIII-śmierci

Edytowane przez Arcan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Tak, ale generalnie jest to dom wodny, tajemnic, śmierci, przemiany :P No nie da się ukryć, że śmierć jako taka jest czymś mało zbadanym i dlatego mówię o tajemnicy. Obsada silna bo mam tam stellum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arcan

Ja słyszałam wiele złego o VIII domu. To ten dom odpowiada za patologie, za rany. Dosłownie za śmierć. Ja bym wolała mieć VIII dom pusty :D

Jak masz w tym roku saturna w XII domu to nie fajnie... Już lepszy jest na asc... :P saturn w XII domu jest jak dziecko we mgle... Jest problem, jest ból, ale nie wiadomo jak go rozwiązać...Nie widzi się szansy dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

To co piszesz Arcan wydaje się być tendencyjne, nawet przy pustym domu on nadal jest i gdzieś tam jego dyspozytory krążą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

Arcan, bzdura, nie strasz ludzi. To jest 12 dom solarny, co prawda tak samo jak w natalu oznacza trudności w domu na który wypadnie, ale w zależności od całości układu są to trudności, które się przezwycięży, przeszkody, które się pokona albo nie. Nie można mówić, że to jest od razu fu i be ;p

Tak samo 8 dom, nie jest ani zły ani dobry sam w sobie, to jego obsada i aspekty mówią, co i jak w temacie domu się zadzieje. W natalu oznacza po prostu rodzaj, warunki, termin śmierci najogólniej rzecz ujmując, ale także zdolność lub nie do przemian wewnętrznych, informuje także co "umiera" w człowieku czy raczej co powinno "umrzeć", by mogło odrodzić się w wyższej, czystszej formie, tu się pozbywamy tego, co spełniło swoją rolę i jest już niepotrzebne, to jest "brama, przepustka do niebios - do wyższych wymiarów", świadomości również. Mogą to być bardzo głębokie doświadczenia, także trudne, bolesne, traumatyczne, powodujące przemianę wewnętrzną. To jest dom - symbol swoistej transmutacji, alchemicznej przemiany ołowiu w złoto.

Na planie fizycznym zwyczajnie: są to dochody pochodzące od innych, to sprawy finansowe mniej zależne od wysiłków (zarobków) osobistych jak spadki, darowizny, posagi, pożyczki, długi, a w ogóle dziedzina wyrównywania rachunków finansowych z ludźmi.

Generalnie są to wszystkie dobra uzyskane od innych – materialne, etyczne, duchowe, poparcie, wiedza, doświadczenie: wszystko to co ma/ co wnosi ktoś inny, a Włh z tego korzysta.

F.Prengel dodaje: "to dziedzina okultyzmu, odpowiednich zainteresowań i studiów oraz dziedzina wszelkich tajemnic człowieka bierze tu początek, rozprzestrzeniając się częściowo na d. 4 i 12".

A jeśli chodzi o pytanie Anhany:

dla Ciebie i tych co dzielą z Tobą ten asc. w Koziorożcu i 12 d. z Saturnem te dwa czynniki wskazują, iż należy zwrócić uwagę na sprawy zdrowia i pracy.

Położenie asc. solarnego i jego władcy w domu natalnym podkreśla dziedzinę życia, która będzie w jakiś sposób ważna / znacząca w tym danym roku, takie wiodące tendencje. Mogą to być przeżycia wewnętrzne jak i wydarzenia zewnętrzne.

Solar zawsze jest podporządkowany natalowi i ma znaczenie tylko wtedy, gdy rozpatruje się go w połączeniu, sam z siebie nic nie znaczy, dlatego tylko bardzo ogólnie można coś wywnioskować.

Jeśli chodzi o pracę (lub naukę, bo studiujesz, choć może być że i te dwie sprawy naraz), to o ile nie ma złych powiązań powinien to być dobry, choć pracowity rok, szczególnie dla osób zdyscyplinowanych i poważnie podchodzących do swoich obowiązków. Może być chęć zmiany kierunku zawodowego, studiów, czy też rozważanie co jest bardziej korzystne, opłacalne jako przyszła ścieżka zawodowa itp.

W ogóle samo takie położenie mówi, że do spraw tego domu trzeba podejść nader poważnie i odpowiedzialnie, sumiennie wypełniać codzienne obowiązki.

Co do zdrowia tak samo się rozpatruje, to nie musi oznaczać od razu ciężkiej choroby, a na przykład zainteresowanie medycyną :D np. jak się wyleczyć domowymi / naturalnymi metodami ;p

Jeśli natomiast są trudne aspekty natalne i solarne to i należy spodziewać się trudności w tych sferach, trudności z pracą, załamania stanu zdrowia, to wszystko musi być stale monitorowane, by - jeśli zajdzie potrzeba - w porę przeciwdziałać, tak by do minimum zmniejszyć poziom trudności.

Tak czy siak i Saturn Asc. wskazują, że do spraw tego domu trzeba podejść naprawdę poważnie i nie lekceważyć nawet najmniejszych sygnałów, że coś jest nie tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Dobra już uchylę rąbka tajemnicy bo przecież umrę z ciekawości

ASC solarny w koziorożcu pada mi na 6 dom natalny. Czyli szczególnie ważne w tym roku będą dla mnie sprawy związane ze zdrowiem albo ze studiami ( no bo obecnie to moja praca jakby nie patrzeć)

Ten pierwszy dom solarny obejmuje mi część koziorożca ale też wodnika. Mam tam solarnego plutona, czyli jakieś przemiany na tym polu i solarnego merkurego w wodniku, czyli dobre położenie. Ten solarny merkury pada na mój natalny 7 dom, czyli prawdopodobnie będzie dużo ruchu w temacie związków.

No tylko nie rozumiem tego solarnego saturna w 12 domu, który jest na pewno istotny, bo jest w sekstylu do świateł i do mojej natalnej wenus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

Najogólniej rzecz biorąc: wydarzenia, które w tym roku będą miały miejsce są i będą znaczące na długi czas, prawdopodobnie zaważą nawet na Twojej przyszłości.

Nie zwalnia Cię to z obowiązku solidnego przygotowania się (nauki) i rozważnego podejmowania ważnych decyzji. Jeśli ma związek z d. 7 i wenus to możliwe, że poznasz jakiegoś poważnego kandydata na dalszą drogę życia, aczkolwiek dobrze by było, byś trafiona jakimś nagłym oczarowaniem zachowała trzeźwość umysłu i też pana solidnie otaksowała ;p

Przy aspektach dobrych - jeśli wystąpią trudności, to są one do pokonania i nie masz co się bać ;p

Oczywiście wszystko wymaga uważności i monitorowania, choćby po to, by nie przegapić czegoś a jak będzie coś nie halo to aby w porę to wyłapać.

Myślę, że czeka Cię wzmożony wysiłek, który się w dalszej perspektywie sowicie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Będą znaczące bo Saturn dotyka moich natalnych świateł? i dodatkowo jest w 12 domu ?

W ogóle pierwszy raz będę miała księżyc w lwie i ten z kolei jest w 7 domu solarnym i pada na mój pierwszy dom natalny, bardziej tutaj szukałam informacji o ewentualnych związkach.

Sądziłam bardziej, że Saturn przyczyni się do zmiany moich "poglądów"na życie, pod warunkiem, że mnie nie dopadnie lenistwo.

Edytowane przez anhana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

Tak (prawie, bo je przeszedł) i w dodatku jest władcą solarnego Asc.

Związki również mogą się zaznaczyć, nie tylko przez Lwa i Księżyc, zobacz co masz tuż przy osi Dsc ;p a i co do zmiany poglądów na życie (związkowe szczególnie) to również nie jest to wykluczone, bo Saturn solarny ma półsekstyl do Urana natalnego i kwinkunks do Asc natalnego, które są w natalu w opozycji. Kwinkuns to aspekt "wymuszająco - porządkujący", półsekstyl to sposobność, okazja, a sam solarny Uran jest przy tym w zerowym sekstylu do Świateł.

Powiedziałm też:

Może być chęć zmiany kierunku zawodowego, studiów, czy też rozważanie co jest bardziej korzystne, opłacalne jako przyszła ścieżka zawodowa itp.

bo oprócz Saturna w 6 Uran wizytuje 10 dom, a w solarze ma ten sektyl.

To są powiązania szerokie i wymagają posiedzenia nad całością, tak na wyrywki to można marchewkę z grządki ;p

Edytowane przez Ismer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

olala :D jakie to wszystko jest fascynujące, ale trzeba dużo przy tym się głowić.

Jeżeli chodzi o studia to nie planuje zmiany bo miałam je rok wcześniej i to dość drastyczne. Teraz się angażuje w nowe przedsięwzięcia w miejscu gdzie studiuję, więc w sumie to jest duża zmiana.

No Pluton mi się zbliża do osi Dsc, wytłumaczysz mi o co chodzi z opozycją do natalnego Asc?

No bo tak, z jednej strony Pluton solarny ma sekstyl do natalnego Jowisza w 5 domu, czyli wprowadzi to szanse na zmiany w dziedzinie związków, z drugiej jest w koniunkcji do natalnego Urana i Neptuna, czyli nadal jest zmiana dotychczasowego podejścia do relacji. ALE jest opozycja Plutona do natalnego Asc, a opozycja jest negatywnym aspektem, czyli ta zmiana będzie dla mnie trudna ? O to chodzi?

Albo inny przykład: jeżeli solarny merkury jest w opozycji do mojego asc to znaczy, że w tym roku będę się komunikowała w zupełnie inny sposób niż mam w zwyczaju ? Ale jednocześnie będzie to korzystne dla mojego rozwoju zawodowego bo merkury w sekstylu do MC ?

eeee :D Jak ja mam sto pytań do..., to jest temat bez końca albo studnia bez dna. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tullia

Jak masz w tym solariuszu Ascendent w Koziorożcu i wypada Co to w VI domu natalnym, to zwróć uwagę na zdrowie, zwłaszcza kręgosłup i choroby skóry ewentualnie. Poza tym pracowita będziesz :).

Księżyc we Lwie i to w VII domu- na pewno zmiany jakieś w relacjach. Wypada to jak pisałaś w I domu natalnym, także owe relacje wpłyną na Ciebie. Pluton który kręci się w pobliżu Dsc też mówi o przemianach transformacjach. Zmienisz się :).

Pluton w koniunkcji z Uranem- mogą to być zmiany nagłe, dość niespodziewane. Uran to rewolucjonista jest :P.

Jowisz w V może Ci przynieść wiele radości, może być więcej imprez, spotkań, będziesz w fajny sposób spędzać czas wolny. W jakim znaku masz tego solarnego Merkurego,a w jakim natalnie? To też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Natalnie merkurego mam w rybach, no słabo, a tutaj pojawił się w wodniku. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tullia

No to Merkury we Wodniku bardzo dobry jest na wszelką naukę, poszerzanie horyzontów, na pewno to jest większe otwarcie i komunikatywność. Możesz być też bardziej pomysłowa, innowacyjna. Bardziej skupienie na intelekcie. Merkury w Rybach to bardziej kieruje się przeczuciami/intuicją. Oczywiście wiele zależy też od aspektów. Tak to jest w astrologii, jedno zagadnienie ciągnie następne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

No tak tylko przy moim stellum w wodniku to ja jestem naturalnie skupiona na intelekcie, teraz będę jeszcze bardziej :P

A ten solarny Merkury jest w wodniku i pada na mój 7 dom natalny, dodatkowo jest w koniunkcji z natalnym Marsem, stąd wnioskuje, że to będzie gadanie i myślenie na tematy związkowe, partnerstwa. I, że będe wkładać w to dużo energii.

No i ten solarny Merkury jest w kwadraturze do natalnego Jowisza w 5 domu, tego za bardzo nie mogę zrozumieć.

I to są właściwie wszystkie aspekty Merkurego, dlatego też myślę, że nawet jeśli jest on wywyższony to większe znaczenie ma Saturn, który działa bezpośrednio na moje natalne światła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

6c761f748e3ccccdmed.jpg

Czy mógłby ktoś zerknąć na mój aktualny solariusz? Jestem w połowie jego drogi więc co nieco zweryfikuję. Na pewno sporo się u mnie zmieniło.

Edytowane przez anhana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Nikt nic? Chodzi mi głownie o koniunkcję wenus z marsem w trzecim domu, pada to na mój dom 10ty, więc może mieć to związek z moją karierą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Bardzo pracowity rok, czyli spójne to z AC w koziorożcu, byłam dosłownie jak mała mróweczka. O wiele więcej podróżowałam w tym roku (Jowisz w domu 9), poznawałam nowych ludzi (Uran dom 3, padający na mój 10ty) głównie w miejscach związanych z moim kierunkiem studiów. To też był rok w którym się zorientowałam, że to co studiuję to jest właśnie to co chce robić i napływało mnóstwo propozycji, możliwości rozwoju. Ja myślę, że to sprawka tego solarnego urana.

Generalnie dużo nowych znajomości, byłam bardziej komunikatywna, otwarta na kontakty (Merkury w 1 domu). W związkach nadal niedosyt (DSC padający na mój 12 dom). Bardzo optymistyczny rok generalnie (ksieżyc w lwie, Wenus w baranie). Zmiany nie tyle zaszły w związkach (Pluton w 1 domu, padający na mój natalny 7), co bardziej w moim podejściu do innych. Generalnie rok bardzo na plus oby więcej takich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi