Skocz do zawartości
Gość ezopola

Kamienie naturalne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ezopola

Przegladalam broszurke z damska konfekcja, tak sobie od niechcenia, ale "wpadl mi w oko" komplet bizuterii i tak troche z ciekawosci, troche dla cwiczenia, wylosowalam po karcie na kazdy z rodzajow, tak pod wzgledem, ktory bylby ewentualnie dla mnie najodpowiedniejszy - na kamieniach nie znam sie wcale, a tylko ten produkt mnie przyciagnal do tematu kamieni.

Karty, ktore wylosowalam:

1. Turkus: VIII. Moc

2. Kwarc rozowy: Krol monet

3. Agat czerwony: Rycerz monet

4. Awenturyn: XVIII. Ksiezyc

5. Onyks: XII. Wiesielec

Przyznam odrazu, ze zanim wylosowalam, to tak "na oko" najmniej sie mi podobal ten 4. i 5. - to chyba tez widac w tych kartach ;) Turkus sie chyba wielu kobitkom podoba i mnie tez, choc przyznam, ze chyba najbardziej sie mi podoba ten Kwarc rozowy, choc sobie przyrzeklam, ze omijam szerokim lukiem wszelkie odcienie rozu, bo to powoli nie ten wiek, ale pod wzgledem energetycznym, po tych kartach, to co mowi ta Moc na Turkus i Krol monet na Kwarc rozowy? Turkus najbardziej energetyczny z tych pieciu bylby dla mnie, czy ochronny, a Kwarc rozowy w wymiarze typowo ziemskim "najcenniejszy" z tych 5-ciu?

Moze ktos zobaczy w tym jakas tarotowa ciekawostke, bo ja za bardzo sie sugeruje obrazkiem tych kompletow..:)

Edytowane przez ezopola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ezopola

Nieregulaminowo umieściłam, proszę w razie co zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trida

Będę też sugerowała się trochę samym znaczeniem kamieni.

1. Turkus: VIII. Moc

zacznę od znaczenia Tarotowego- siła, czyli sugestia, ze ten kamień może dodać CI siły, pomóc zmagać się z tym, co niesie los. Turmalin ma za zadanie wprowadzać harmonię, chronić przed złem etc. Sugestia, ze masz kilka osób średnio przyjaznych Twojej osobie i silne oddziaływanie turmalinu w tych kwestiach byłoby dla Ciebie przydatne.

2. Kwarc rozowy: Krol monet

Kwarc odpowiada za sferę uczuć a król monet jest „odpowiednikiem” czy „patronem” podstawy – a znów czakra podstawy odpowiada za „uziemienie”, seksualność etc. Więc wszystko znów wg mnie się ze sobą ładnie łączy. Tak naprawdę podstawa to też nauka od podstaw – nauka kochania siebie. Jak się nie pokochasz – w dalszej częśći kochania świata i innych też możesz mieć problem.

3. Agat czerwony: Rycerz monet

Agat czerwony odpowiada za równowagę psychiczno-fizyczną. A sam rycerz monet – znów uziemienie, równowagę, stabilność, bezpieczeństwo. Jak na moje kamień może pomóc Tobie zrównoważyć swoje życie.

4. Awenturyn: XVIII. Ksiezyc

Ha i znów karta się wg mnie łączy z kamieniem. Awenturyn pomaga przy lękach i takich „majakach” wmawianiu sobie a Księżyc to też nic innego jak „sny”, majaki, dopowiadanie. Więc Kamień może pomóc Tobie z danym problemem.

5. Onyks: XII. Wiesielec

Onyks odpowiedzialny jest za wewnętrzną siłę a Wisielec jak dla mnie wskazuje, że póki co to nie czas na ten kamień. Pierw masz przepracować sytuacje z powyższymi kamieniami i później przejść do Onyksu.

Mam nadzieję, że pomogłam :usmiech:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ezopola

Pomogłaś i to jak, choć dziś dopisałam, że rozkład nieregulaminowy. Nie mam praktycznie żadnego pojęcia o kamieniach, nawet nie wiedziałam, że turmalin i turkus, to to samo? ale mimo to spoglądając po kartach też widziałam, że nie są to karty "od czapy". Przepracowywać będę jednak za pomocą kart Anielskich, bo nie znam żadnego hojnego jubilera i nawet nie chce znać ;) Dziękuję, Trido!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trida

Kamienie można kupić w sklepach ezoterycznych ;) Polecam się wybrać, i wcale nie są takie drogie te kamienie.

Sama kiedyś kiedyś miałam sporą kolekcję.

A turkus i turmalin to nie to samo ale ta sama "rodzina" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ezopola

Dziękuję osobie, która przeniosła mój wątek! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Woman

Turkus i Kwarc różowy.

Kwarc "działa" na mężczyzn ;) tzn. ich przyciąga - coś w tym jest, choć u Ciebie pokazuje się Król monet, to też karta męża, a to też może być fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ezopola

Król monet stoi mi na drodzę do przyciągania tych mężczyzn;) To przetestowane Arachnea, że się tak bezpośrednio zapytam? A jeszcze poważniej, to jak w drugą stronę, czy podarowanie kwarcu samotnemu mężczyźnie może przyciągnąć do niego ewentualne kandydatki? Wiara czyni cuda, ale na ludzi, którzy długo są sami (obu płci), to samo placebo może nie zadziałać, więc pytam, czy komuś już się coś ciekawego przyciągnęło na kwarc? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ezopola

Dziękuję raz jeszcze za ciekawe podpowiedzi! Proszę zamknąć mój wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.