Skocz do zawartości

Potęga umysłu, czy to to samo co inteligencja?


Auegamma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z nudów czy też nie, postanowiłem napisać kilka słów odnośnie własnych obserwacji odnośnie danego zagadnienia.

 

A więc mamy potęgę umysłu określoną jako predyspozycje umysłu do jakichś tam działań, które same z siebie są stosunkowo mgliście opisane, jednak czy jest to to samo co inteligencja? Sama inteligencja jest opisywana jako zdolność do zdobywania informacji, gromadzenia ich, przetwarzania oraz korelowania, jak i adekwatne ich zastosowanie, tak że działaniem inteligentnym można opisać zatrzymanie się na czerwonym świetle, lecz nie to gdzie instynktownie zabieramy poparzoną rękę, gdyż bierze tutaj udział ruchów wymuszonych lub inwolentarnych (mimowolnych). Tak że mamy już pewną różnicę odnośnie potęgi umysłu, której wyniki działań nie muszą być ani świadome ani kontrolowane, a inteligencją, która z założenia jest działaniem świadomym oraz ukierunkowanym, jednak czy na tym koniec? Czy to rozróżnienie zaczyna się i kończy właśnie na tym? Otóż nie.

 

Potęga umysłu jest oparta na ograniczeniach umysłu, który jest ograniczony strukturą sieci neuronowych w mózgu, które przyczyniają się do wydajności procesów poznawczych, które się przekładają na miarę inteligencji, dlatego i potęga umysłu i inteligencja opierają się na mózgu, a miarą potęgi umysłu może być pośrednio miara inteligencji. Przez działania mające na celu usprawnienie inteligencji, konsekwentnie wprowadzenie trwałej zmiany w strukturze sieci neuronowych mózgu, można wpłynąć na potencjał potęgi umysłu. Efekty wpływu treningu inteligencji na potęgę umysłu jest równie subtelny co stosunek relacji inteligencji i potęgi umysłu, ich stosunek nie jest miarą 1:1 ze względu na ograniczone możliwości pomiaru potęgi umysłu jak i różnorodność typów inteligencji w zakresie rejonów mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie informacji w ramach danego typu inteligencji. W wolnym tłumaczeniu, inne rejony mózgu są odpowiedzialne za przetwarzanie dźwięku a inne za przetwarzanie obrazu który widzisz, nawet jeżeli podobne rejony mózgu są odpowiedzialne za interpretowanie przekazu mówionych słów a czytanego tekstu, tworząc siatkę wzajemnych relacji jednocześnie utrudniając jednoznaczną interpretację efektywności przetwarzania informacji.

 

Do czego to prowadzi? Do tego że ludzie bardziej inteligentni są zdolni do większej liczby działań, posiadają wyższy potencjał potęgi umysłu, szybciej oraz łatwiej są w stanie się nauczyć tzw. manipulacją energią duchową czy tworzenia tzw. struktur energetycznych, szybciej przetwarzają informacje oraz łatwiej dochodzą do konkluzji, przydaje się do tak we wróżkowym doradzaniu czy tzw. energetycznych odczytach czy nawet tzw. przekazach (jasnowidzenie), Feynmann, jego współpracownicy czy nawet Sokrates są przykładem tego typu wykorzystania inteligencji. Jednak na tym nie koniec, wyższa inteligencja może doprowadzić do lepszych warunków finansowych, do lepszych relacji międzyludzkich czy też wyższego standardu życia, jest to trochę dalekosiężna relacja lecz w pełni potwierdzona statystycznie.

 

Jednak, na tym jeszcze nie koniec, inteligencja jest ściśle związana z odtwórczym wykorzystaniem zdolności inteligencji, jako inteligencja odtwórcza, istnieje jeszcze inteligencja twórcza, tworząca coś czego wcześniej nie było, lub tworzenie relacji które nie są 'standardowe', i ten jeden czynnik odróżnia nawet dolnych 'uzdrowicieli' od 'uzdrowicieli' z darem. Można by tutaj przytoczyć kwestie synchronizacji półkul mózgowych, bardziej zintegrowanego wykorzystania sieci neuronowych czy też nano-tubes i fizyki kwantowej, jednak wolę pozostawić czytelników z niesmakiem w ustach po przeczytaniu tego tekstu, jako że dobrze wiesz, niby dobrze się znasz, od lat masz do czynienia z samym sobą, od lat, drogi czytelniku, obserwujesz swoje własne działania, a ten fragment tekstu jest po to aby trudniej było dostrzec fragment który zaraz zostanie przez Ciebie przeczytany. Tak, jest to wypełniacz mający na celu oddalić Twój wzrok od nieprzyjemnego fragmentu, mającego określić, że ten niesmak w ustach jest spowodowany tym że dobrze wiesz, że nie jesteś osobą ani inteligentną, ani kreatywną. Skąd niby takie przypuszczenia? Przypuszczenia przypuszczeniami, masz miejsce poniżej tego postu aby wyprowadzić mnie z błędu.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia to nie to samo ;)

 

Potęga umysłu ściśle związana jest z podświadomością i możnością "łapania" w lot danego zakresu, potężny umysł potrafi oddzielić ziarna od plew bez zastanowienia.

Inteligencja to rzecz nabyta, wyuczona, ktoś może być inteligenty w jednej dziedzinie,góra dwóch.

Ktoś o potężnym umyśle, będzie rozumiał zasady działania, będzie wiedział co do czego służy bez zagłębiania się w szczegóły, -on wie i tyle. Często nie ogranicza się to do jednej dziedziny, jak u osób "tylko" inteligentnych. Potrafi również swoje -bo tak- oprzeć na inteligentnych przemyśleniach.

 

Mój punkt widzenia pozwól, że zobrazuje w dość trywialny sposób.

Psuje się nam auto, kompletnie padło, nikt nie wie co zrobić, rozkładamy ręce. Inteligenty mechanik najpierw podłączy komputer, sprawdzi działania przyczynowo skutkowe, poszuka usterek w liście awarii danego modelu.. będzie działał mechanicznie, w wyuczony sposób. Mechanik o potężnym umysle zaś (wiem jak to brzmi ;P ) zapewne obejdzie auto w kółko, siądzie za kierownicą, przekręci kluczyk, posłucha, oszacuje usterkę, tylko na podstawie sobie znanej przyczynie, i zacznie tam gmerać na początku.Oczywiście swoje dalsze działania może opierać na inteligencji (ale nie musi)-rzeczy nabytej , tyczącej się danego modelu, co nie zmienia faktu, że niektórzy z nas mają pewne predyspozycje do pewnych rzeczy.

Osoby o potężnych umysłach starają się łamać ramy i pracować nieszablonowo, często szukają sobie miejsca, bo nudzą się równie szybko jak łapią wiedzę, wszystko staje się dla nich za proste, banalne wręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rubydragon, opisujesz wiedzę i zrozumienie, co nie jest tym samym co inteligencja, wedle obecnie przyjętej definicji inteligencji, jest ona zdolnością do gromadzenia, przechowywania, przetwarzania oraz adekwatnego wykorzystania informacji, samą informacją może być bodziec jak to że ktoś dźga Ciebie pod żebra, lub to jaki grymas twarzy ma Twój rozmówca oraz wynikające z tego implikacje, uciekaj :P

 

W dalszej części, opisując mechanika o "potężnym umyśle" opisujesz osobę która na podstawie swojego doświadczenia nabyła już intuicyjne zrozumienie tematu, jednak to intuicyjne zrozumienie jest oparte na wiedzy oraz zrozumieniu, co chcesz oddzielić od tematu niechybnie wpadając w sidła własnego przykładu.

 

Cały pomysł polega na korelacji "potęgi umysłu" i inteligencji, iż są to czynniki współzależne pod względem bazy, podstawy na której działają, tą bazą jest oczywiście mózg. Poprzez działania mające na celu poprawę inteligencji dokonuje się trwałej zmiany sieci neuronowych, mózgu, czego wynikiem jest wpływ na wszystkie funkcje za które odpowiedzialne są 'zmodernizowane' sieci neuronowe. Jednak nie opisuję tego tematu z czysto akademickiej perspektywy, sam doświadczyłem wpływu działań mających na celu poprawienie poziomu inteligencji i sam doświadczyłem wpływu tych działań na "potęgę umysłu", jednak nie opierały się one tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu sudoku czy krzyżówek xD

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auegamma.. Uwielbiam cię za te twoje malkawiańskie teksty. Serio.. imponują mi :). Może dlatego że też mam taki zwariowanie genialny umysł.

 

Co do tematu: chyba prosto... czy czarne jest czarne.. czy może nie-białe ?

Dodatkowo. Wiedziałeś że pozostałe 80% masy mózgu( neuronów itd.) wykorzystuje się w celach paranormalnych?

" No kurde.. miałem deja vu.. i wiedziałem że to będzie.. po prostu wiedziałem ! "

 

Potęga umysłu jest nieograniczona, ogranicza go tylko nasza wyobraźnia.. no i wiara... Wiarą przenosić góry hmm :)

Można zmieniać rzeczywistość taką jaką się chce ( jeśli ma się pozwolenie od "wyższej" jaźni ).. można tak jak druidzi zmieniać postać... lewitować.. telekineza telepatia.. Wszystko jest możliwe... Dosłownie wszystko.

Lecz umysł jest tylko półproduktem.. związany z ciałem ale jednocześnie mający kontakt z duszą która chce doświadczać życia.

Fizolofować można przez cały czas... ważne aby taka filozofia była użyteczna, praktyczna ^^

Edytowane przez snkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dlaczego uważasz że 'pozostałe' 80% masy* mózgu jest wykorzystywanych w* celach* paranormalnie? Nie wiesz że ocena iż człowiek wykorzystuje jedynie 20% mózgu została oparta na twierdzeniach dwóch wczesnych badaczy mózgu odnośnie komórek glejowych? (Głównie to iż komórki glejowe stanowią około 80% mózgu, z czego tylko neurony były uznawane za pełniące funkcje przetwarzania oraz transmisji impulsów)* Że mit iż człowiek wykorzystuje jedynie 20% mózgu został już obalony dawno temu? (Właściwie to dwa razy, przez uzasadnienie udziału komórek glejowych w procesie przetwarzania oraz transmisji impulsów jak i na ewolucyjnej zasadzie brzytwy Ockhama, zbędny organ się degraduje, przykładem jest woreczek robaczkowy)* Że deja vu jest efektem opóźnienia w przetwarzaniu informacji za pośrednictwem komórek lustrzanych, (przypomina to odrobinę schizofrenię, lecz efekt jest znacznie łagodniejszy)* co już też zostało zbadane? Może posiadasz genialny* umysł, (biorąc pod uwagę twierdzenie że KAŻDY umysł jest genialny, ze względu na swoją złożoność)* ale brakuje Tobie chyba wiedzy odnośnie danego zagadnienia.

 

Hym... telepatia, telekineza, lewitacja... ok, bardzo ciekawe, ale czy przeprowadziłeś rzetelne eksperymenty w tym zakresie? Moglibyśmy porównać wyniki. (Jest to subtelna sugestia, czego? Z jawnym wyjaśnieniem traci się subtelność)*

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Edit: korekta tekstu, pełniejsze wyjaśnienia x,D

Edytowane przez Auegamma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dowody? Na istnienie telekinezy, telepatii czy lewitacji? Nie posiadam dowodów na ich istnienie, posiadam za to negatywne wyniki weryfikacji które przeprowadziłem lata temu. Wnioski z tego płynące są raczej przewidywalne, telekineza, telepatia czy lewitacja figurują jako terminy a nie jako zaobserwowane w kontrolowanych warunkach zjawiska.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na to inaczej.

Może mierzycie to nie tymi przyrządami co trzeba? :)

Użyj umysłu panie...

z jednej z polskich ksiąg z lat 50 ubiegłego wieku dot. zdolności paranormalnych zauważono że myśl jednak można zmierzyć w Watach.. A nawet ma swoją częstotliwość....

Kiedy Oba mózgi nastawimy na odbieranie i przekazywanie na tej samej częstotliwości ( bądź charakterystyki pasma częstotliwości myśli które są do siebie bardzo zbliżone ) Następuje sprzężenie pomiędzy narządami jakimi jest ludzki mózg. Dodatkowo zaobserwowano, że podczas lewitacji mózg zdaje sie mieć zsynchronizowane obie półkule.

Niestety już nie pamiętam jak ta pozycja się nazywała. Jak znajdę to napiszę

Edytowane przez snkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

snkes, głównie problem polega na trudnościach z zaobserwowaniem danego zjawiska, ZAOBSERWOWANIEM, nie z BADANIEM, jeżeli twierdzisz że nie trzeba zaobserwować danego zjawiska zanim można je badać i jeżeli badania nic nie dają to trzeba użyć innych metod, to... Czekaj czekaj, napisałeś coś odnośnie...

 

Użyj umysłu panie...

 

Chciałem wstawić jakiś obrazek, ale ani facepalm, ani ORLY ani nawet epic-fail po prostu nie oddają głębi emocji które w tej chwili odczuwam.

 

Co do dalszego fragmentu tekstu, masz na myśli efekt przekazywania impulsów elektrycznych w mózgu, generując zmiany potencjału oraz badającą ją aparaturę w postaci EEG? Bo na tym etapie naprawdę nie wiem czy jesteś trollem czy masz braki w edukacji, czy też założyłeś konto tylko dla spamu i teraz sobie spokojnie nabijasz posty by móc bezkarnie spamować ludzi za pośrednictwem PW (skrót od: prywatna wiadomość).

 

Generowany potencjał jest wynikiem charakterystycznego dla mózgu funkcjonowania, odnoszącego się do procesów przerobowych mających miejsce w danym okresie czasu, dane... 'częstotliwości' nie są charakterystyczne dla danych myśli, lecz dla danego stanu funkcjonowania mózgu, uzależnionego od procesów które mają miejsce w danym okresie czasu, danemu stanowi mogą towarzyszyć charakterystyczne myśli, lecz to nie myśli generują charakterystyczny potencjał, (to tak jak by się posądzało pianie koguta o to że słońce wstaje, to nie ten kierunek rozumowania) myśli mają charakter przejściowy oraz nietrwały, lokalny, dany stan jest zdecydowanie trwalszy i generalny, o zdecydowanie większym "polu działania" w stosunku to myśli.

 

Pomijam problematykę 'nastrajania' mózgu, 'ustawianie' mózgu na określoną 'częstotliwość' oraz skakania z tematu na temat w poszukiwaniu jakiegoś punktu 'zaczepienia' dla swoich argumentów. Dodatkowo, zostały przeprowadzone badania odnośnie synchronizacji półkul mózgowych już za czasów życia Roberta Monroe, więc badania zostały przeprowadzone.

 

Synchronizację półkul mózgowych (do pewnego stopnia) możesz wykonać nawet teraz, poprzez dotykanie lewej stopy prawą ręką oraz prawej stopy lewą ręką, jednak wątpię czy będziesz w stanie 'lewitować' czy wyginać łyżeczki siłą 'umysłu', ale hej, w przypadku braku obserwacji i niemożliwości zbadania danego zjawiska, należy zmienić metodę ;)

 

A na 'deser', proszę włącz poniższy filmik, 'przewiń' do 28:15 i oglądnij do 23:05:

[video=youtube;DRqlvqHBVCg]

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ponieważ zanim przeczytałem te techniki synchronizacji mózgu, już je robiłem w tym momencie hahah,

Nie.. Nie jestem trollem. Może po prostu ktoś z nas ma (22:22) nadaktywną czakrę trzeciego oka w tej chwili( Zareagowałem na twoją reakcję "facepalm " ... Ale czy to ważne

 

Nie potrzebuję tego oglądać. Alę dziękuję za deser.

Myślę że naszą dyskusję w tym temacie powinniśmy zakończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...