Skocz do zawartości

Robaki we włosach


girlhasnoname

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

Dziś w nocy śniło mi się, że mam biale/kremowe larwy we włosach. Byłam obrzydzona tym faktem. Znajdowały się one na środku głowy zaraz przy czole. Jedne chodziły a drugie były skręcone "w rogala". Gdy odgarnialam włosy gdzieniedzie były pojedyncze sztuki.

Dodam jedynie, że obecnie nie jestem w zwiazku ani sie na to nie zapowiada wiec nie moze to byc związane z moja sferą uczuciowa.

Dziękuję za wyjaśnienie tego dziwnego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Włosy w snach przeważnie oznaczają jakieś uporczywe myśli chodzące nam po głowie zaś dodatkowo w twoich włosach są "mieszkańcy" co może oznaczać że są to myśli wprowadzające cię w stan obrzydzenia sam gest rozgarniania włosów to symbol tego jakbyś sama uporczywie wywoływała tą myśl a za chwilę brzydziła się sama siebie że do tej myśli wróciłaś. Być może to obrzydzenie właśnie dotyczy się tego że w ogóle tą myśl do siebie dopuszczasz to wygląda trochę tak jak rozdrapywanie zagojonej rany.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenia symbolu

Robaki to dość obszerny termin, którym można określić zarówno glisty, dżdżownice, owady, larwy owadów, pająki. Rozpatrując symbol należy uściślić czy były to robaki jakiegoś szczególnego rodzaju lub gatunku czy nie miało to znaczenia.

Robaki we śnie, ze względu na wstręt jakim darzymy je w naszej kulturze najczęściej odnoszą się do spraw, o których wolelibyśmy, żeby nie istniały. A jednak sprawy te jak robaki wypełzają nocą z zakamarków i przypominają nam o swoim istnieniu. Aby zrozumieć co oznaczają zastanów się jakie sprawy bądź osoby marginalizujesz w swoim życiu.

Robaki przeważnie budzą wstręt, ale dla ludzi z kultur Afryki, Ameryki Południowej i Azji różnego rodzaju owady i pajęczaki stanowią źródło codziennego pokarmu. Niektóre robaki takie jak pijawki, czy larwy much od wykorzystywane są w medycynie do usuwania toksyn z organizmu oraz oczyszczania gnijących ran. Rozbieżność znaczeń robactwa ukazuje nam wiele sprzeczności. Wstręt, którym je zazwyczaj darzymy świadczy o tym, że odgradzamy się od spraw, których nie rozumiemy. Jednak to właśnie zrozumienie tych uprzedzeń stanowi klucz do rozwoju.

 

 

Widok robaków we śnie nie nastraja z pewnością optymistycznie, motyw ten odzwierciedla bowiem naszą bezradność w konkretnej sytuacji życiowej.

Natomiast robak żerujący w mące, kaszy, owocach itd., może symbolizować "robaka". którego mamy w zwyczaju topić w alkoholu, czyli to wszystko, co gryzie nasze sumienie.

Robak pojawiający się w snach nastolatków świadczy o zaczynającej się konfrontacji z dorosłością.

 

Wielka Księga Snów - FILAR

Włosy, ich stan świadczy o naszym stanie zdrowia.Ze snu wynika, że niszczą, wkręcają się we włosy. Ponadto z moich prywatnych doświadczeń ( snów z robakami ) wynika, że zwykle zwiastowały moją chorobę. Różnie bywało, zwykle niezbyt groźną, ale jednak chorobę.

Edytowane przez Elie-1
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę, że oboje macie w jakims sensie racje. Nie porafie odnieść swoich późniejszych doświadczeń apropo snu do waszych wypowiedzi bo każda spelnila sie po połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...