Skocz do zawartości
Makrela

Inicjatywy, petycje i apele społeczne

Rekomendowane odpowiedzi

Makrela

Kochani! Mamy do Was ogromną prośbę!

Poprzyjcie wspólny apel organizacji pozarządowych, które nie zgadzają się na zmiany w ustawie o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.

>>> Wybieram co wspieram! – Apel obywatelski w sprawie projektu zmiany ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.

O co tu chodzi?

Chodzi o to, że:

- nie godzimy się na to, by politycy stworzyli możliwość zmiany celów, na które przekazujemy pieniądze.

To dawanie sobie uprawnienia do dysponowania nie swoimi pieniędzmi bez pytania o zdanie ludzi, którzy wzięli udział w zbiórce prowadzonej przecież na konkretny cel.

- chcemy decydować samodzielnie o tym, jakie wartości wspieramy i czy przekazujemy, właśnie na nie, zarobione przez siebie pieniądze.

Nie może być tak, by partia rządząca pieniądze podarowane na przykład dla WOŚP oddała ojcu biznesmenowi na jego radyjko.

Ja daję - ja decyduję na co daję. Nie oni - JA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Makrela

I to się ciągnie od lat. O Radysach słychać od dawna, jak widać NIC się nie zmieniło, no bo cóż - ważna jest TYLKO KASA. Czas więc z tym skończyć, jeśli ktoś sam się nie chce poprawić, to należy mu w tym pomóc. Podpisujmy!

Obóz zagłady w Radysach

Petycja dotyczy tragedii psów głodzonych, wychudzonych, bez opieki weterynaryjnej w "schronisku" Dworakowskich w Radysach.

Nie ma leków, zwierzęta dostają bardzo rzadko jeść, szczenięta trzyma się po 50 sztuk w jednej klatce i zarażają się parwowirozą i odchodzą ubroczone we krwi. Nie ma szczepień, odrobaczenia, weterynarza. Nie są wpuszczane żadna służby ani policyjne ani weterynaryjne. Właściciele wyciągają do nich ręce i wyzywają. Zwierzęta odchodzą z chorób, z braku szczepień, z głodu, z zamarznięcia.

Powolna śmierć, w koszmarnych cierpieniach, brak dokumentacji zgonów, faktur to codzienność schroniska, które zyskało "sławę" obozu koncentracyjnego dla psów.

Mamy XXI wiek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kremilek

Tak, ja też wiele złego i to od dawna słyszałam o tej mordowni. Zastanawia mnie czemu ten psi Oświęcim jeszcze istnieje. Oczywiście podpisałam tą petycję, choć wątpię, żeby coś się w temacie zmieniło, a jak już to przynajmniej nie szybko. Ale jest ustawa o ochronie zwierząt - na tym można pojechać i myślę, że obrońcy zwierząt powinni pomyśleć o wszczęciu postępowania w tej sprawie a nie tylko apelować, bo jak widać apele ci złoczyńcy mają w głębokiej de.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ejbert
Tak, ja też wiele złego i to od dawna słyszałam o tej mordowni. Zastanawia mnie czemu ten psi Oświęcim jeszcze istnieje. Oczywiście podpisałam tą petycję, choć wątpię, żeby coś się w temacie zmieniło, a jak już to przynajmniej nie szybko. Ale jest ustawa o ochronie zwierząt - na tym można pojechać i myślę, że obrońcy zwierząt powinni pomyśleć o wszczęciu postępowania w tej sprawie a nie tylko apelować, bo jak widać apele ci złoczyńcy mają w głębokiej de.

To prawda, że nie zadziała od razu, ale bardzo ważną sprawą jest informowanie społeczeństwa o takich haniebnych procederach jak też możliwość dołączenia swojego głosu do takich petycji. Sqrwiele nie mogą wiecznie być bezkarni, a władze muszą wiedzieć, że coraz mniej spraw da się zamieść pod dywan. To jest proces niekrótki, jednak coś wreszcie w takich sprawach rusza - ludzie mają świadomość dziejącego się zła i mają możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec niego. Bywa, że czynnego :D

To samo dotyczy wszelkich innych spraw dotyczących zwierząt. Tyle tysiącleci nikt palcem nie kiwnął, więc na tym tle ten problem nabrał już rozpędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi