Skocz do zawartości

usunięcie ósemek ZWERYFIKOWANY


Iwka78

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

jutro mam zabieg pt. operacyjne usunięcie ósemek... boję się jak przeokrutnie... ale pomyślałam sobie, że ciekawe jak to pokażą karty...

 

jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na górze? (chirurg powiedział, że jak nie będzie światła do zatoki, to będzie super, bo nie trzeba będzie zszywać dziąsła i będzie można od razu usunąć drugą ósemkę na dole)

 

Wieża, paź pucharów, 4 buławy - w związku z tym, że obstawiam najgorsze, czyli że będzie szycie i doktor nie usunie mi drugiej ósemki, która mnie boli przy jednej wizycie, to uważam, że wieża mówi, że będzie na odwrót - usunięcie pójdzie szybko; dodatkowo w paziu pucharowym widziałabym dobrą wiadomość i w 4 buław, że będzie okey.

 

 

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na dole? (ta ósemka cała rośnie w szczęce i uciska na korzeń siódemki i dodatkowo na nerw; oczywiście jest zakryta dziąsłem i ma być dłutowana...)

5 buław, paź mieczy, 2 denarów - no tutaj widać męczarnie w 5 buław, paź mieczy może pokazywać młodego lekarza, a 2 denarów, że jakoś to przeżyję.....

 

Jak przebiegnie rekonwalescencja?

Kapłanka, Umiarkowanie, rycerz mieczy, 9 mieczy, królowa pucharów - w kapłance i umiarkowaniu widziałabym, że raczej długo będę do siebie dochodzić, co będzie mnie wkurzać... nie będę mogła spać i będę wszystko wyolbrzymiać....

 

dzięki za wasze spostrzeżenia!

Odnośnik do komentarza

Strasznie Ci współczuje Iwka, przechodziłam to w ubr., a rekonwalescencja po ekstrakcji była fatalna.Od siebie mogę polecić byś trzymała w buzi lód(szybciej zejdzie opuchlizna i będzie mniej boleć), zakup nutridrinkow ( przez pierwsze 4 dni nic nie zjesz), weź ketonal odrazu po zabiegu jeszcze będąc na znieczeleniu( jak odpuszcza znieczelenie boli tak bardzo że masz ochotę wyć do księżyca).Proś też o szwy samorozpuszczalne.

 

Co do kart

Ósemka na górze-pójdzie szybko, niestety z zszywaniem sziąsła.4 buław- lekarz będzie się męczył z wyrwaniem zęba, postanowi lekko rozciać dziąsło by ząb wydobyć.

 

Co do dolnej ósemki-ekstrakcji nie bedzie.wpierw lekarz zechce się do niej dobrać, ale nie bedzie miał jakby dojścia.Odpusci usuniecie.Tobie niejako zostawi decyzji ale w 2- odpuścisz.Nieźle się napracuje.

 

Rekonwalescencja będzie długa, bolesna i trudna.Będziesz nawdrażliwa, nerwowa( wsumie człowiek głodny to i zły) i zdolowana.

 

Trzymam kciuki;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Narratorko, dzięki! Jesteś kochana:-*

 

Kurka wodna może ten lekarz jest za młody... powiedział, że ta 8mka na dole jest standardowa i ona właśnie powinna szybko pójść... ale najpierw musi usunąć tą na górze, która kompletnie mi nie przeszkadza...

 

Dodatkowo mam jeszcze mam kłopoty z krzepliwością i martwię się tym, jak to będzie się goiło...

Odnośnik do komentarza

jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na górze?

Wieża, paź pucharów, 4 buławy - Moim zdaniem pójdzie szybko i obędzie się bez konieczności szycia.

 

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na dole?

5 buław, paź mieczy, 2 denarów - tutaj już tak gładko nie pójdzie...trzeba będzie rozcinać dziąsło i chyba nie skończy się na jednej wizycie. Możliwe, że chodzi tu o kolejną wizytę konieczną do ściągnięcia szwów.

 

Jak przebiegnie rekonwalescencja?

Kapłanka, Umiarkowanie, rycerz mieczy, 9 mieczy, królowa pucharów - myślę, że trochę to potrwa....Najbardziej będziesz odczuwać ból w godzinach nocnych i z tego powodu możesz mieć kilka nocy zarwanych...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na górze?

Wieża, paź pucharów, 4 buławy - szybki, konkretny ruch i po ósemce

 

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na dole?

W tym przypadku lekarz się namęczy, bedą problemy z jej usunięciem i tak naprawdę nie będzie pewności,czy aby wszystko jest w porządku

 

Jak przebiegnie rekonwalescencja?

Kapłanka, Umiarkowanie, rycerz mieczy, 9 mieczy, królowa pucharów wydłuży się, będzie spokojnie, za jakiś czas wydaje mi się, ze coś Ciebie może zacząć pobolewać

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

***WERYFIKACJA***

 

Narratorka

Co do kart

Ósemka na górze-pójdzie szybko, niestety z zszywaniem sziąsła.4 buław- lekarz będzie się męczył z wyrwaniem zęba, postanowi lekko rozciać dziąsło by ząb wydobyć.

 

Co do dolnej ósemki-ekstrakcji nie bedzie.wpierw lekarz zechce się do niej dobrać, ale nie bedzie miał jakby dojścia.Odpusci usuniecie.Tobie niejako zostawi decyzji ale w 2- odpuścisz.Nieźle się napracuje.

 

Szarotka1

jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na górze?

Wieża, paź pucharów, 4 buławy - Moim zdaniem pójdzie szybko i obędzie się bez konieczności szycia.

 

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na dole?

5 buław, paź mieczy, 2 denarów - tutaj już tak gładko nie pójdzie...trzeba będzie rozcinać dziąsło i chyba nie skończy się na jednej wizycie. Możliwe, że chodzi tu o kolejną wizytę konieczną do ściągnięcia szwów.

 

Inez

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na górze?

Wieża, paź pucharów, 4 buławy - szybki, konkretny ruch i po ósemce

 

Jak przebiegnie zabieg usunięcia ósemki na dole?

W tym przypadku lekarz się namęczy, bedą problemy z jej usunięciem i tak naprawdę nie będzie pewności,czy aby wszystko jest w porządku

 

Moje komenatrze:

ósemka górna - policzyłam do 5 i zęba nie było. Lekarz był mega delikatny i ciągle mnie pytał, czy wszystko w porządku, bardzo opiekuńczy.

ósemka na dole - to była masakra... dłutowali 2h... karty idealnie wszystko pokazały:

5 buław - walka z zębem

paź mieczy - niespodziewany ból - tak gdzieś przeczytałam w internecie i faktycznie to się tutaj sprawdziło. Mimo tego, że miałam bardzo mocne znieczulenie, nawet powieki nie czułam, to jak najeżdżali tą piłką na nerw czuciowy, bo korzeń właśnie tej ósemki tam siedział, to wstawałam z fotela...

2 denarów - były dwa korzenie. Zęba najpierw podzielono na 2 części i niestety wierzchołek jednego korzenia musieli zostawić, bo nie mogli go usunąć przez to, że był połączony z tym nerwem czuciowym i korzeniem siódemki... podobno zostawili samą, czystą kość i kość szczękowa jakby obleje ten koniuszek i powinno być ok...

 

Bardzo Wam wszystkim dziękuję:-*

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...