Jump to content

Uran w horoskopie


Recommended Posts

Uran, planeta transsaturniczna, pokoleniowa, odkryta w 1781.

Jest ewenementem wśród planet naszego układu, gdyż jego oś obrotu jest silnie nachylona i znajduje się prawie w płaszczyźnie orbity planety, stąd jego bieguny północny i południowy leżą tam, gdzie równiki innych planet.

Obrót wokół Słońca ok. 84 lata, w jednym znaku przebywa ok. 7 lat.

Uważany jest za wyższą oktawę Merkurego.

 

Władztwo: Wodnik

Wywyższenie: Skorpion

Wygnanie: Lew

Upadek: Byk

 

Archetyp: mądry głupiec, bohater

Cień: wywrotowiec, zdrajca wolnościowy

 

Zasada: Uran symbolizuje ideały rewolucji francuskiej [w tym bowiem czasie został odkryty] - wolność, równość, braterstwo.

Uosabia też to, co w człowieku jest oryginalne, jego dążenie do niezależności i wolności osobistej. Znamionuje zaskakujące zmiany, genialne pomysły i nagłe przełomy i z tego względu może być postrzegany jako "wielki wybawca".

Cel: wcielanie w życie ideałów demokracji, wolności oraz praw człowieka [i nie tylko człowieka]. Przekroczenie starych struktur, postaw, koncepcji i poglądów na płaszczyźnie indywidualnej i zbiorowej. Wyzwolenie się ze wszelkich więzi i zerwanie wszystkich pęt.

 

Mocne strony: indywidualista

Dążenie do niezależności i wolności na wszystkich płaszczyznach [których dotknie w horoskopie] - intelektualnej, psychicznej, duchowej, materialnej.

Nagłe olśnienia, spontaniczne rozwiązania, duch odkrywcy. Intuicyjny wgląd [przebłysk] we właściwej chwili. Parcie ku "świadomości kosmicznej" i poszerzanie własnej świadomości. Oryginalny, niekonwencjonalny, skory do eksperymentowania; "szósty zmysł".

 

Słabości: chorągiewka na wietrze.

Zawsze pobudzony, niespokojny w poszukiwaniu nowości, odmiany, rewolucji, przewrotu. Samowolny, nieobliczalny, bezwzględny, destrukcyjny, uparty do granic możliwości. Kompulsywny wstręt wobec wszelkich zobowiązań.

Wolność za wszelką cenę, która nierzadko prowadzi do zrywania umów i sprawia, że druga strona czuje się oszukana.

Niechętny a nawet niezdolny do zajmowania się banalnymi, codziennymi problemami.

 

Reprezentanci zasady uranicznej: wynalazcy, technicy, artyści, filozofowie [o niekonwencjonalnych pomysłach/ rozwiązaniach], piloci, rewolucjoniści, anarchiści, futurolodzy, astrolodzy, wielbiciele łamigłówek, ekscentrycy, dziwacy, osoby o "podwójnej" świadomości (tego i tamtego świata).

 

Korespondencje w organizmie: system nerwowy, napięcie i jego rozładowanie, rytm [a raczej arytmiczność]

 

Odpowiedniki mitologiczne: Uranos (grecki), Uran (rzymski) - pan niebios, syn chaosu, małżonek Gai (Ziemi), ojciec Saturna, dziadek Zeusa (Jowisza). Prawładca. Symbol płodności intelektualnej, inspiracji twórczej, twórczej idei i innych [w zamierzeniu wyższych] wartości.

 

źródło: "klucze do astrologii" H.Banzhaf i A.Haebler.

  • Like 1
  • Cool 2
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...