Skocz do zawartości

papuga uciekła


Gość Noa20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noa20

Wczoraj wieczorem zwiała mi papuga nimfa.

Nad ranem szukaliśmy jej i nawoływaliśmy, a ona krążyła i gwizdała w okolicach domu na wysokich drzewach.

Potem przez cały dzień ni widu ni słychu. Dopiero niedawno znów się pojawiła i krzyczała tak jak zawsze jak jest głodna. Ale jest za wysoko i chyba nie potrafi wrócić (nie potrafi sfrunąć nisko i trzyma się na wyskościach) a my nie potrafimy nic zrobić.

 

Pytanie czy wróci zadałam jeszcze rano i wypadły takie karty:

 

7 kelichów, 4 buław (o), świat, kochankowie + 5 buław

 

a przed chwilą takie:

 

Wisielec, koło, 2 denary, 10 buław, 3 buław

 

Patrząc na całokształt to jeszcze trochę pokrąży ale w końcu uda jej się wrócić, może nie dziś i nie będzie to łatwe ale jakoś wróci do domu.

Odnośnik do komentarza

ojeju...współczuje Ci bardzo...

 

Po kartach wygląda to tak,ze ona może się zgubić... Może zadaj pytanie : ''Jak działać by odzyskać papużkę?''. Jak masz taką opcje to może postaw jej klatke w widocznym miejscu?

 

'

Odnośnik do komentarza
Gość Noa20

Dziękuję Arcan, klatka z jedzeniem wystawiona cały czas, już różnych chwytów próbowałam i nic, ona chciałaby wrócić bo poznaję to po jej głosie ale jakby nie potrafi.

Pociesza mnie fakt, że trzyma się blisko domu, dziś rano też było ją słychać. Może jak zaznajomi się lepiej z otoczeniem to znajdzie sposób na powrót.

Odnośnik do komentarza
Dziękuję Arcan, klatka z jedzeniem wystawiona cały czas, już różnych chwytów próbowałam i nic, ona chciałaby wrócić bo poznaję to po jej głosie ale jakby nie potrafi.

Pociesza mnie fakt, że trzyma się blisko domu, dziś rano też było ją słychać. Może jak zaznajomi się lepiej z otoczeniem to znajdzie sposób na powrót.

 

No właśnie chyba nie może znaleźć powrotu...

Odnośnik do komentarza
Gość Nice

Też mi wygląda na to, że ptak się zgubił, ale się zmęczy (10 buław) i będzie odnaleziony (złapany) - 3 buław/5 buław

________________

Zycze wielkiego powodzenia w tej sprawie!

Odnośnik do komentarza
Yumeko, ona ukrywa się w drzewach?

 

hmm... ciężko powiedzieć. Widać, że krążyła niedaleko, trudności w zmianie jej staniu "zagubienia"... niby buławy można by podciągnąć pod gałęzie... ale ja nie byłaby tego pewna. Przynajmniej nie sądzę by był to stan ciągły - że ciągle jest wśród gałęzi...

Odnośnik do komentarza
  • Maestro

Ta sytuacja trochę potrwa,wydaje mi się,że z czasem wezwiecie jakieś służby miejskie,żeby ja złapały (5 Buław). Drugi rozkład brzmi podobnie, niebawem podejmiecie decyzję,żeby jednak kogoś poprosić o wsparcie, widać spore trudności ze złapaniem ptaka, ale powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i niestety ptaka nie ma i ślad po nim zaginął:(

przez kilka dni krążył wokół domu ale potem tak jak pisaliście najpewniej się zgubił;/

 

dałam ogłoszenie na lokalnym portalu i cisza.. fizycznie nie dało się złapać bo był za wysoko i latał z drzewa na drzewo

 

szkoda mi papużki bo była u nas blisko rok, nauczyłam ją gwizdać różne melodie i codziennie urządzała koncert, a teraz cisza i pustka w domu

 

zadałam pytanie w innym wątku co się teraz z nim dzieje http://www.ezoforum.pl/wzajemna-pomoc-tarocistow/96342-co-sie-dzieje-teraz-z-papuga.html#post728073

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

Pytanie czy wróci zadałam jeszcze rano i wypadły takie karty:

7 kelichów, 4 buław (o), świat, kochankowie + 5 buław

7 kielichów - jak nie ma realnych podstaw, to są to marzenia niezrealizowane

kolejne karty widziałabym jako zmianę sytuacji i niepogodzenie się z tym do końca

 

a przed chwilą takie:

Wisielec, koło, 2 denary, 10 buław, 3 buław

brakuje mi tutaj kart powrotu, szczęśliwego zakończenia na początku rozkładu

zaczynasz od Wisielca - odebrałabym go tutaj dosłownie - papużka uczepiła się jakiejś gałązki i jej nie puści

Koło - brak wpływu na rozwój sytuacji; też brak działania

2 denarów - nic, nadal brak ruchu; to też zastanawianie się

10 buław + 3 buław - tutaj widziałabym ciężar oczekiwania na powrót

 

 

przykro mi z powodu papużki :pocieszacz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...