Jump to content
Michal_98

Można nosić pentagram z amuletem?

Recommended Posts

Michal_98

Witam, z góry przepraszam jeżeli ten temat już został poruszony:

moje pytanie do was jest następujące: Czy mogę nosić pentagram wraz z magicznym pentagram Salomona? Dostałem ten amulet w prezencie, ale nosze już od jakiegoś czasu pentagram, ma to jakieś znaczenie czy raczej nie mogę ich obydwóch nosić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aquilla

Moim zdaniem to się nie kłóci, ale istnieją indywidualne odczucia, jeśli tobie nie przeszkadza, nie czujesz niczego "złego" - to noś. Najgorzej jest jak się uwierzy w "magiczne moce" i całkowicie się im podporządkuje. Odpowiedz też sobie na pytanie co który dla ciebie znaczy, z jakiego powodu chcesz nosić ten drugi, czy tylko dlatego że to prezent czy też z powodów "magicznych", a także przeanalizuj czy ten pierwszy wniósł jakieś zmiany w twoje życie, w czymś pomógł? jeśli nie to zamień go na ten drugi, jeśli tak - jak pomaga to czy jest sens obwieszać się niczym coina na boże narodzenie?

Mam koleżankę, która miała hysia na punkcie amuletów, talizmanów, magicznych wisiorów z różnymi znakami i kamykami, ale w mojej ocenie (a upłynęło lat kilkanaście) niczego konkretnego to jej nie dało, ani w życiu tzw. realnym, rzeczywistym ani w zakresie wiedzy ezoterycznej... więc najpierw przemyśl w jakim celu ty nosisz te rzeczy i czy to coś ci daje, choćby czy pewniej się z tym czujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anitamaria

Mogly zabezpieczac.A tego nie widac :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aquilla
Mogly zabezpieczac.A tego nie widac :lol2:

 

Owszem, mogły - tylko mylisz się, że tego nie widać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Murugan

Z prezentami to naprawdę jest problem, a ten przykład to już katastrofa, noszenie amuletu czy talizmanu tylko dlatego, że otrzymaliśmy go od innej osoby i nie chcemy zrobić jej przykrości. W niektórych systemach duchowych jest nawet zakaz przyjmowania i dawania prezentów, ja sam już wolę komuś w prezencie dać pieniądze, by kulił sobie to, na co ma ochotę, prezent ma zawsze ukryty cel, służy do manipulowania drugim człowiekiem, do narzucania komuś swojej woli, albo ma sprawić, by ktoś o nas myślał, no ale zrozumiałe, w takiej kulturze żyjemy i jakoś trzeba się dostosować, by tak jak ja nie stać się całkowitym odludkiem. Samo łączenie amuletów raczej nie jest czymś złym, to raczej stan naszego umysłu może coś zablokować albo na coś się otworzyć, jeśli przyjmiemy, że mieszanie systemów magicznych jest niedozwolone, to powstanie pewna blokada, bariera, która nie pozwoli nam np jednocześnie korzystać z run i symboli dajmy na to buddyjskich. Ja przez jakieś pięć lat mieszałem różne symbole, nosiłem czasami po dwa, nawet trzy amulety jednocześnie, za każdym razem efekt jest inny, inaczej działa sam pentagram, a inaczej gdy go nosimy razem z heksagramem, tarczą algizową, albo podwójną wadżrą, bo takie warianty testowałem. Nie ma innego sposobu jak przetestowanie tego wszystkiego na sobie, rady innych mogą być dobre jedynie dla nich samych, każdy człowiek jest inny, jest na coś albo otwarty albo na coś zamknięty, może to być efekt jego karmy, mógł w poprzednich życiach zrobić sobie wroga z jakiejś społeczności i teraz nie będzie mógł korzystać z symboli magicznych, które ta społeczność stworzyła. Zawsze, kiedy mieszałem symbole na początku był kilkudniowy opór, pewne energie musiały się najpierw przegryźć, potem następowała stabilizacja. Przy doborze amuletów czy talizmanów najlepiej jest kierować się intuicją, dostajemy czasami sygnały od wyższego ja, których możemy nie zauważyć. Zamawiałem kiedyś talizman aniołów oparty na heksagramie, dwie moje znajome bardzo go zachwalały, więc chciałem go wypróbować, kiedy robiłem przelew internetowy rozlałem wodę na biurku, od razu wiedziałem, że coś będzie nie tak, potem gdy pojechałem do paczkomatu, by go odebrać, przy wypakowywaniu wpadł mi między siedzenia w aucie i zapadł się pod ziemię, godzinę poświęciłem na poszukiwania i nic, po kilku tygodniach zrozumiałem sens tego, że ten talizman bardzo by mi nie służył, przynajmniej nie w tym czasie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...