Skocz do zawartości

Rozkład "Wróżbity Macieja"


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Słuchajcie, jakiś czas temu oglądając you tuba natknąłem się na kanał Tarocistki Agiatis, która prezentuje tam nieco inna wersją rozkładu znanego jako "Rozkład wróżbity Macieja", Dla przypomnienia podam obydwa te rozkłady:

 

    5

1      2

    6

3      4

 

1. Tło, obecna sytuacja

2. U Macieja: Wpływy z przeszłości, U Agiatis: Przyczyna problemu

3. U Macieja: Przyczyna problemu, u Agiatis: To co przeszkadza

4. U Macieja: Karta rada, u Agiatis; To co pomoże

5. To co nieuniknione

6. Wynik

 

Niektóre pozycje są inaczej nazwane, ale znaczenie wydaje się niemalże takie samo, bo Przeszłość zdarzenia to jest to co doprowadziło do problemu

Co jest problemem u Macieja to przeszkadza u Agiatis

w 4 jest trochę różnicy, bo Maciej w karcie rady mówi, co karty radzą, jak postąpić, a Agiatis mówi po prostu co pomoże w tej w sytuacji, natomiast nie wynika z tego ze mamy to zrobić

pozostałe bez zmian.

Jest to rozkład którego sam korzystam najczęściej, bo jest w miarę krótki i posiada taką konstrukcję którą lubię, czyli podział na to co jest - i co jest +, jest wprowadzenie i jest wynik, natomiast pozycja to co nieuniknione czasem wprowadza zamieszenie i powoduje, że obraz nie jest zbyt spójny. 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również go bardzo lubię, i często go stosuje... jeżeli chodzi o pozycje, warto wybrać to co komu tak naprawdę pasuje. Żadna inna metoda układu kart nie jest lepsza od własnego "wypracowanego" schematu pracy nad rozkładem. Kwestia pozycji co nieuniknione w zależności jak Ty to odbierasz... dla mnie bardziej pozycja wynikowa jest ważna - wskazuje mi na czas i możliwy zarys okoliczności. To, co nieuniknione to tło karty wynikowej. :) 

To moje własne odczucia wypracowane nad tym rozkładem, warto abyś ustalił sobie jeden, jedyny schemat którego będziesz stale się trzymał. :) 

Edytowane przez ameners
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...