Skocz do zawartości

Bombki i ozdoby retro - konkurs świąteczny 2018


Ismer

Głosowanie  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję na fotobombę:

    • Kremilek
      12
    • mrófka
      0
    • LA
      8
    • Mona Moon
      2
    • Ejbert
      3
    • Osobogo
      10
    • Eufemia
      1
    • Grahanka
      1
    • Bromba
      0
    • Aquilla
      1

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.01.2019 o 23:00

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, super pomysł na konkurs! To mogą być prawdziwe choinkowe perełki :)

Oczywiście bardzo dobrze znam bombki ze zdjęcia wyżej, też takie mam:yes:

Edytowane przez LA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Wam moją kolekcję bombek prl, która co roku wisi na naszej choince.

Dzięki nim odkopuję dzieciństwo. Każdy z domowników na swoją ulubioną. Co roku robimy listę topbombeczki. 

420fdc683eca40e9gen.jpg

Jeden z Mikołajków

3d3a3f525619c1cegen.jpg

Dwie wyjątkowe bombki: małpa i sopel. Dostałam je od nieżyjącej już babci. Ona miała jedyne niepowtarzalne okazy, nie wiem skąd w tamtych czasach je brała.

8724278ae62c9e10gen.jpg

Żołądź, dziś chyba ulubiony :-)

14a24b41aa056942gen.jpg

Grzybki muchomorki :-)

78592ae37b97bb48gen.jpg

Czubek musi być, też od babci.

c63a429ddbbab06egen.jpg    ca13c54501f09869gen.jpg

I na końcu pobiłam dwie bombeczki :-(

0150f237529bd261gen.jpg

Edytowane przez LA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonały pomysł, to jest taki powrót do tych beztroskich lat. My nie mamy choinki bo nie ma nią bezpiecznego miejsca, mamy tylko gałązki ozdobione tym co się nie tłucze :D 

W internecie znalazłam parę artefaktów, które pamiętam z lat dzieciństwa i podobne co były u dziadków. Anioł współczesny, ale podobne słomki kiedyś się robiło.

 

bprl3.jpg

bprl15.107.jpg

bprl43.jpg

aniol M.jpg

 

Grahanka super te ostatnie, też się rozpływam :serduszka2: a miłośniczka reflektorków to już chyba całkiem się rozpuści na ich widok  -  no super są ! 

Edytowane przez Bromba
  • Lubię to! 4
  • Cool 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buciki oryginał

A czy współczesne a inspirowane też się liczą?

Bo mogłabym mieć egzeplarz mini maszyny do szycia

134.jpg.83f2fc0db08abe83d0fe53a1d3632c25.jpg

lub

133.jpg.aa77b8a567af0673d118180b2a40ad1d.jpg

lub

132.jpg.564d9f2a261f14e80133aee4c01a1fc5.jpg

sweet jeż

138.jpg.04476ca86b0d3ef7561d3516570bd79a.jpg

i ogórek bombka hahaha

139.jpg.ae037f7436d003056c9bd5ab2326a7fb.jpg

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zobaczyłam ten konkurs i zdążyłam się załapać, oto moje wybrane. Takich nie mam, ale bombki w rodzinie mamy nawet pradziadkowe :) 

b prl1700.jpg

bprl45r.jpg

bprl38w.jpg

bprl39M.jpg

  • Lubię to! 3
  • Cool 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jesteście niesamowici! Dziękuję Wam, nie spodziewałam się aż tylu fotek :thanks: i nie wiem zupełnie na kogo będę głosować, są piękne te bombki i ozdoby, wszystkie, i do tego jeszcze oryginały.  Mam dylemat, ale chyba nie ja jedna :sark:

Jutro zrobię ankietę do głosowania i mam nadzieję na frekwencję wyborczą ;) 

 

Grahanko, współczesne inspirowane nie - bo to już jednak współczesność.  A ogórek super jest i harmonia też :D 

Kremilkowa małpa z herpesem mnie powaliła, ciekawa jestem co twórca bombki chciał tym wyrazić xd i owca też niekiepska, jako żywo do złudzenia przypomina mi jedną z koleżanek z pracy, no wypisz wymaluj ona! :smieszne:

 

 

  • Lubię to! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A teraz nadszedł czas na wybór Zwycięzcy :)  W ankiecie głosujemy na najlepszą fotobombę :D 

 

Głosowanie trwa do niedzieli 13 stycznia.

Można głosować na jednego lub na dwóch kandydatów. 

Głosy oddane na więcej niż dwie osoby nie będą brane pod uwagę. Nie głosujemy też na własne zdjęcia ;) 

 

Nagrodę główną - książkę o tematyce ezoterycznej lub upominek wybierze Zwycięzca konkursu, a drugie i trzecie miejsce otrzyma wyróżnienie w postaci upominku.

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Głosujemy! Bombki i ozdoby retro - konkurs świąteczny

o, nie jest łatwo! tylko na dwie osoby można głosować a mi się podoba wszystko :buzka_z: I już dziś wnoszę, żeby na przyszły rok powtórzyć konkurs ;p 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 godzin temu, Kremilek napisał:

o, nie jest łatwo! tylko na dwie osoby można głosować a mi się podoba wszystko :buzka_z: I już dziś wnoszę, żeby na przyszły rok powtórzyć konkurs

Kremilku, i mnie również nie jest łatwo wybrać ;p 

Co do powtórzenia konkursu - wszystko zależy od waszych chęci - w tym od uczestnictwa w konkursach a także od pomysłów na nie. Jeśli są zainteresowani to nie ma żadnych przeszkód, by konkursy organizować :) 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtopiłam się w te bombki... miałam dyżur i szukałam po necie oryginałów, co znalazłam to głowa mała, nie wiem czemu ale tamte mają jakiś urok, którego współczesnym brak... 

  • Dobre! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 9.01.2019 o 17:39, Kremilek napisał:

Wtopiłam się w te bombki... miałam dyżur i szukałam po necie oryginałów, co znalazłam to głowa mała, nie wiem czemu ale tamte mają jakiś urok, którego współczesnym brak... 

To dzień dobry w klubie :D nas też wciągnęło, nawet małża dołączyła, choć najpierw mnie zjechała za nocne posiedzenia w poszukiwaniu bombek.

I ja także dołączam się do postulatu powtórzenia konkursu :) 

  • Dobre! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku!! pomyliłam się w głosowaniu, chciałam głosować piętro wyżej i nie trafiłam :( Proszę o korektę jak to możliwe albo o policzenie mojego głosu na Ejberta, bo tak chciałam. Przepraszam za zamieszanie :glupio_mi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 godzin temu, Osobogo napisał:

Jejku!! pomyliłam się w głosowaniu, chciałam głosować piętro wyżej i nie trafiłam :( Proszę o korektę jak to możliwe albo o policzenie mojego głosu na Ejberta, bo tak chciałam. Przepraszam za zamieszanie :glupio_mi:

O.K, nie ma problemu, Ty masz jeden mniej, Ejbert jeden więcej, co w sumie różnicy nie zrobiło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kochani, Zwycięzcą konkursu jest Kremilek - 12 głosów, Osobogo - 9 głosów i LA - 8 głosów.

Gratulujemy ! :szampan_na:

Kremilka proszę o wybór nagrody, czyli książki lub upominku.

Książkę wysyła zoska1977, upominki zaś ja.

Osobogo i LA proszę o namiary adresowe do wysyłki upominku, na moje PW.

 

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, jesteście niezawodni :kwiatek: :) 

Jak mówiłam, bardzo trudno było mi wybrać tylko dwie osoby. Zgadzam się z przedmówcami, iż te stare bombki mają swój niepowtarzalny urok, podobnie zresztą jak klimat Świąt tamtych czasów, który w powodzi nachalnych reklam i iluminacji zaczynających się już w Adwencie bezpowrotnie minął i se ne wrati... 

Jeśli za rok będziecie chcieli powtórzyć bombowy konkurs to nie widzę przeszkód. Myślę, że warto :) 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dziewczyny! :) 

Dla mnie to także był trudny wybór, chciałabym głosować na wszystkie fotki. I też proszę o jeszcze na następne BN :D 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dziewczyny :) Fotobomby wszystkie super! 

Dziękuję za wasze głosy na mnie. I powiem, że wygrać zapewne jak każdy - chciałam, lecz jak oglądałam inne foty to nie myślałam, że moje się spodobają. Figurki moje wprawdzie mi się podobają ;) ale buciki chociaż stareńkie cudo, to nie są takie, żeby oko zbielało. Tyle, że zabytek :usmiech:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Gratuluję Wam :)  :ekstra::koniak::bukiet: 

Foty nam się wszystkie podobały - a moja małża co i raz ogląda Kremilka buty :D 

Ale nie wiem czy mi to na dobre wyjdzie, albowiem szanowna połowica napaliła się się na rękodzieło artystyczne. Zobaczyła łańcuch Mony, popatrzyła na mój i zapowiedziała, że na następne święta takie cosik ma wisieć na naszej choince. Jak znam życie, na pewno nie ona będzie je rękodzielić. Zgadnijcie więc, komu przypomni się podstawówka :uoeee:

  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Osobogo, proszę podaj adres do wysyłki , albowiem leniwa jestem i chcę wysłać wszystko za jednym zamachem ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziewczyny kochane, jutro będzie wysyłka do wszystkich razem, tak że spodziewajcie się niebawem paczuszek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Bombki i ozdoby retro - konkurs świąteczny
  • 2 tygodnie później...
  • Ismer zamknął ten temat
  • 7 miesięcy temu...
  • Administrator

Rozumiem, że napaliłeś się jak gryzoń na ser ;p 

Konkurs można wznowić; jeśli będą chętni to będziesz musiał się postarać a jeśli nie to... wygrasz walkowerem :sark: 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer odblokował ten temat
  • Administrator

o.k - konkurencja na start! :oczko: 

Ale wątek na konkurs będzie osobny i tam wszyscy chętni będą wklejać swoje bomby :D

 

 

  • O.K 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Dzięki :bukiet3i:

W dniu 16.12.2019 o 10:49, Ismer napisał:

jeśli będą chętni to będziesz musiał się postarać a jeśli nie to... wygrasz walkowerem :sark: 

na razie chętnych nie ma, to wygraną mam w kieszeni ;p 

 

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Bombki i ozdoby retro - konkurs świąteczny 2018
  • Ismer zamknął, odblokował i zamknął ten temat
  • 2 tygodnie później...
  • Moderators
W dniu 21.12.2019 o 19:42, Ejbert napisał:

na razie chętnych nie ma, to wygraną mam w kieszeni ;p 

Jest dużo zawodników, to wygrana oddaliła się w bliżej nieokreśloną dal :D :D :D 

  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...