Skocz do zawartości

13 pytań do S.K.Kinga


Ejbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderators

Serge Kahili King kojarzony jest z Huną. Jest propagatorem tej wiedzy i autorem książek na jej temat.

 

Trzynaście pytań - Serge Kahili King

Jakiś czas temu zostałem poproszony o wypełnienie ankiety opartej na trzynastu pytaniach, ale nie pamiętam czy była ona kiedykolwiek publikowana. Strona organizacji sponsorującej ankietę jest teraz poświęcona czemu innemu. Pomyślałem że ludzie odwiedzający tą stronę mogliby być zainteresowani przeczytaniem moich odpowiedzi na te pytania.

 

1. Jakie jest największe marzenie w Twoim życiu?
Największym marzeniem mojego życia jest aby każdy na Ziemi miał dostęp do własnej mocy, aby zrozumiał jak kochać każdą inną istotę i znał korzyści używania mocy i miłości razem.

2. Co znaczy prawdziwe szczęście w życiu?
Prawdziwe szczęście przychodzi z bycia zdolnym doświadczenia szczęścia jako świadomego wyboru.

3. Jaka jest najcenniejsza rzecz której nikt nie może kupić i dlaczego?
Nikt nie może kupić zdrowia, które pochodzi z naszego wnętrza. Żaden lek, doktor ani szaman nie może uzdrowić kogoś, jeżeli jego ciało i umysł nie współpracują z nim.

4. Jakie są 3 najważniejsze rady na trwałe zdrowie?
Błogosławienie chwili obecnej, ufanie sobie i spodziewanie się najlepszego.

5. Co według Ciebie jest sensem życia?
Ludzkie życie, jak każde życie, po prostu istnieje. To my nadajemy mu sens... albo nie.

6. Gdybyś wiedział że jutro nastąpi koniec świata, co byś dziś zrobił?
Myślę że hipotetyczne pytanie zasługuje na hipotetyczną odpowiedź, więc niezależnie od tego co odpowiem, będzie to czysta fantazja. Dlatego, równie dobrze mogę powiedzieć że zrobiłbym wszystko żeby przejść moją aktualną grę komputerową.

7. Jakie są Twoim zdaniem 3 największe błędy które można popełnić w życiu?
W każdej chwili zawsze robimy wszystko najlepiej jak możemy w danym momencie, biorąc pod uwagę nasze aktualne wierzenia, pragnienia, lęki, oczekiwania, stan ciała i umysłu. "Błąd" oznacza po prostu że nie osiągnęliśmy rezultatów, które chcieliśmy osiągnąć, cokolwiek byśmy nie zrobili. Innymi słowy, nasz plan nie zadziałał. Ale zamiast rozpamiętywać błędy, lepiej byłoby ułożyć nowy plan.

8. Gdzie znajdujesz dobre samopoczucie w ciężkich czasach?
W Naturze. W czasie głębokiego kryzysu lub stresu, kiedy bezpośrednio nie zajmuję się uzdrawianiem tego stanu, mój umysł, ciało i duch relaksują się i naładowują podczas samotnego spaceru na łonie natury, czy to wzdłuż plaży czy przez pola lub lasy. To nie tylko oderwanie się od problemów. Właściwie to odnajduję zrozumienie i inspirację w kamieniach, drzewach i kwiatach i to pomaga mi rozwiązywać problemy.

9. Gdybyś miał trzy życzenia żeby całkowicie zmienić porządek na Ziemi, co by to było?
Chciałbym żeby ludzie mogli latać i teleportować się i żeby nigdy nie doświadczali strachu. 

10. Jak jednostka może działać na rzecz pokojowego społeczeństwa?
Niech sama będzie pokojowo nastawiona. Zewnętrzny spokój musi mieć początek w wewnętrznym. Przemoc jest popełniana i/ lub kierowana przez niepewnych i przestraszonych ludzi którzy wierzą, że jedyną drogą prowadzącą do pokoju jest zmuszanie innych do robienia tego, co chcemy by robili. Taki rodzaj zachowania nigdy się nie sprawdzał i nie sprawdzi. Osiągnięcie pokoju wymaga użycia pokojowych środków stosowanych przez pokojowo nastawionych ludzi.

11. Przypuśćmy, że spotykasz kogoś kto zna absolutną prawdę i potrafi odpowiedzieć na każde pytanie. Jakie 3 pytania zadałbyś tej osobie?
Nie zadałbym żadnego ponieważ nie ma czegoś takiego jak absolutna prawda w nieskończonym wszechświecie.

12. Jaka książka lub książki wywarły na Tobie osobiste wrażenie i dlaczego?
Biblia, ponieważ jest bogatym źródłem inspiracji i pomysłów; księgi Seta, ponieważ są skarbem pełnym wspaniałych technik autorozwoju, prace Odgena Nasha, ponieważ kocham jego ekscentryczne poczucie humoru; oraz niemal każda książka science fiction lub fantasy ponieważ pobudzają moją własną wyobraźnię.

13. Jaka jest według Ciebie najważniejsza rada dla ludzi szukających satysfakcjonującego życia?
Być uzdrowicielem. Nieważne jakim, dopóki pamiętasz że pomagając innym uzdrawiasz również siebie i uzdrawiając siebie przygotowujesz się na bycie lepszym uzdrowicielem dla innych. Sztuka uzdrawiania pomoże Ci rozwinąć wszystkie właściwości jakie mógłbyś chcieć i pomaga rozwinąć ducha do o wiele większych rozmiarów niż mógłbyś dokonać wcześniej. 

 

żródło: PDF

 

  • Lubię to! 3
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...