Skocz do zawartości

Znieksztalcona postać


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła do mnie z prośba o pewna przysługę nowa sympatia mojego eks. Jeszcze nie dziewczyna po trzy godzinnej rozmowie nie dotyczącej ich relacji - nie wtrącam sie w czyjeś sprawy. Ona rozstał sie nie dawno z facetem z ktorym była 10 lat. Kłopoty w pracy. Zagubiona, wystraszona. Troche jak ja z przed 15 lat i tez przyległego niej eks. W tedy do mnie tez widocznie o cos tutaj chodzi. Podobna historia. Opowiadałam jej historie o mężczyźnie bez nóg i dziwnych dłoniach - taka historia psychologiczna.  

 

Przysnila mi sie, w śnie jej chłopak wszedł na mnie i stracił nogi oraz ręce. Nie miał twarzy. Była taka paskudna forma, ona jednak stwierdziła ze z nim bedzie. 

 

Ciekawostka to ze mój eks kiedys w takiej formy poczwary mi sie śnił ...on ma dość tokszyczny charakter ..osyrzeglabym ja ...ale nie prosiła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość SooYoung

Ciekawy sen i widać że masz dobrą intuicję. 

Moim zdaniem ten brak rąk i nóg ze snu, symbolizuje brak zdecydowania co do tego co robić i w jakim kierunku iść w swoim życiu, przez co taka osoba jest bardzo podatna na wpływy, jest chwiejna co powoduje że nie można na nim polegać, za to na zewnątrz ma maskę /przyśnił Ci się brak twarzy./ która ukrywa jej prawdziwą tożsamość, ukrywa brak zasad, coś jak portret Doriana Graya. Maski która tak osoba przyjmuje mogą być różne, czasem łagodna, wtedy bierze na litość i wieczne wsparcie.

Często to maska osoby obojętnej, ale twardej i wymagającej, z czasem okazuje się tyranem bo tak że raz - chroni siebie przed zranieniem i zdemaskowaniem, a dwa - wyciąga, czerpie energię pomagającą mu dalej funkcjonować. Myślę że toksyczność wynika z potrzeby pobrania od kogoś pomysłu na swoje życie. Jednak może dziewczynie powiedzieć że relacja z nim nie zawsze będzie dla niej dobra, nie mówić wprost o szczegółach jego toksyczności, bo jak dziewczyna zakochana to i tak do niej nie dotrze, a i jeszcze z Tobą pogorszy się kontakt i będzie że szkodzisz czy jesteś zazdrosna, ale wspomnieć że są dwie strony medalu. To na przyszłość gdyby zaczęła traktować Cię jak poduszkę do wypłakiwania, jakby nie było uprzedzałaś ją więc sama w to weszła. 

A wracając do analizy snu to widać w nim że dziewczyna przyciąga/chce takich osobników, to pozwala jej się w jakiś sposób wykazać empatią i nadać sens jej życiu - typ pielęgniarki, która kalekę emocjonalnego będzie holować aż sama opadnie z sił, albo może myśli że jej miłość go uzdrowi, zmieni itd. Szkoda jej ale jak sama nie zrozumie to trudno będzie jakoś pomóc. 

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...