Skocz do zawartości

4 rzędy 8 kart, trzykrotny rozkład


Amethiste

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem!

Bardzo długo się zabierałam z wrzuceniem na forum tematu dotyczącego jedynego rozkładu kart klasycznych jaki znam. Nigdzie nie spotkałam się z jego opisem, czy opisem jego użycia w internecie, tak właściwie to jego właśnie szukając trafiłam tutaj :D

Sama nie do końca rozumiem w nim wszystkie elementy, ale o dziwo jeszcze zanim poznałam z grubsza temat kart klasycznych, to rozkłady były dość trafne - na tyle na ile potrafiłam je odczytać z klucza, który jest do niego napisany. Może jest tu ktoś, kto już kiedyś się nim posługiwał i go rozpoznaje?

 

Rozkład wygląda następująco:

Po przetasowaniu talli złożonej z kart od 7 w górę plus asy układa się 4 rzędy po 8 kart - trzy razy. Za każdym razem interpretuje się rozkład. Po 3 rozłożeniach z ostatniego rozkładu bierze się co 4 kartę, idąc rzędami - w prawo, w tym sensie. Następnie po przetasowaniu kładzie się po jednej z zabranych kart na pozostałych kartach w miejscach, gdzie leżą karty dotyczące interesującego nas zagadnienia. Jeśli Dama Kier/ Król Kier - zależnie czy rozkład jest dla kobiety, czy dla mężczyzny - będzie pierwszą bądź ostatnią kartą, to cały rozkład uznaje się za fałszywy - niekorzystny dzień na wróżby.

 

Klucz:

Interpretacja wygląda nieco inaczej niż w kartach klasycznych, nie wiem czy nie jest to opis kart z obserwacji, czy z jakiejś książki, czy przerobiony opis kart klasycznych.

 

Trefle

AS - Śmierć. Mówi o czyjejś śmierci, ta wiadomość bardzo Cię poruszy. To też koniec czegoś.
KRÓL - Ojciec. Ta karta to też szef, teść, starszy mężczyzna. Same dobre rzeczy z ich strony.

DAMA - Matka, teściowa, starsza pani. Leżące obok niej karty mówią, czego się od niej spodziewać.

WALET - Złe wieści. Zaskoczy Cię niemiłe zdarzenie.

10 - Choroba. Ty lub ktoś bliski możecie zachorować. Zależnie od otaczających kart może dojść do rozłamu w związkach.

9 - Problem. Mogą to być kłopoty ze zdrowiem, lecz szybko miną.

8 - Przeszkody. Twoje zamiary mogą się nie powieść.

7 - Mała kłótnia, banalne nieporozumienie, które minie szybko.

 

Piki

AS - Własny dom. Wielkie, nieoczekiwane zmiany w życiu prywatnym. Karty leżące obok asa obiecują szybką realizację planów, które oznaczają.

KRÓL - Przyjaciel. Ciemnowłosy mężczyzna, który nie jest partnerem w miłości. Flirt - może na urlopie.

DAMA - Rywalka. Ciemnowłosa kobieta, twoja konkurentka jeśli leży obok Króla Kier. Rywalizacja w pracy.

WALET - Dobra wiadomość ważna dla twojej przyszłości. Możesz awansować lub kupisz wymarzone mieszkanie.

10 -  Długa droga. Dziś i jutro nie spełni się to, co mówią karty leżące obok. Bądź cierpliwa.

9 - Krótka droga. Ta karta, nawet oddalona od Damy Kier obiecuje, że wkrótce spełni się to o czym mówią leżące obok karty.

8 - Dziecko. Dobry czas na poczęcie. Jeśli nie chcesz potomka, musisz szczególnie uważać.

7 - Dobry interes. Możesz uwolnić się od trosk finansowych. Sprawdź każdą ofertę - nie bądź pazerna.

 

Karo

AS - Wielkie szczęście. Jesteś w czepku urodzona, wszystko ci się uda. Sukces w pracy. Możesz liczyć na przypadek, który jest twoim sprzymierzeńcem.

KRÓL - Mężczyzna blondyn  - odegra ważną rolę teraz lub w niedalekiej przyszłości. To nie miłość.

DAMA - Blondynka. Rywalka, gdy leży przy Królu Kier.

WALET - Pieniądze. Wiadomość w sprawie sądowej, urzędowej. Ktoś odda ci dług, spadek.

10 - Pieniądze. Wygrana lub spadek. To chwilowa radość. Pieniądze wykorzystaj właściwie - najlepiej je zainwestuj.

9 - Kariera. Masz szanse na awans. Możesz zajść daleko. Uważnie przemyśl wszystkie strony otrzymanych właśnie propozycji.

8 - Sukces. Jeśli pochłonie cię trudna sprawa, ktoś życzliwy ci pomoże.

7 - Małe osiągnięcie. Wydarzy się coś, co wprawi cię w dobry nastrój. Może to spotkanie lub prezent.

 

Kiery

AS - Wielka miłość. Powodzenie w pracy, szczęście, dobrobyt. Problemy sercowe znikną, a rany zagoją się bez śladu.

KRÓL - To jest ON. Mężczyzna twoich marzeń. Popatrz w jakiej odległości jest od ciebie, czy obok niego leży inna dama, jakie przeszkody was rozdzielają.

DAMA - To jesteś TY. Masz szczęście w miłości, gdy w pobliżu jest Król Kier lub As Kier, 10 Kier. Pełne zwycięstwo zapowiada As Karo, sukces 10 Karo.

WALET - Sygnał miłosny. Otrzymasz list lub ktoś do ciebie zadzwoni. Ukochany pojawi się, by zapewnić Cię, że wszystkie podejrzenia były niepotrzebne.

10 -Ślub. Połączą się dwa serca - od dawna o tym marzyłaś. Gwiazdy sprzyjają związkowi.

9 - Wierność w miłości. Rozpoczyna się coś ekscytującego, co będzie długo trwało. Pozytywne zmiany w twoim życiu.

8 - Miłość. Jeśli będziesz otwarta, szczera, zdobędziesz serca nawet kilku mężczyzn. Ale to nie miłość - raczej miłostki.

7 - Flirt w pracy, spotkasz się z wysoką oceną tego co robisz. Pewien mężczyzna ceni cię szczególnie, możesz awansować.

 

 Interpretacje: Opisy trzeba brać bardzo "na oko", i jak to z kartami, bez intuicji nie poradzisz. Cały czas zastanawiają mnie te trzy rozkłady i tzw. czwarta karta. Często mi się zdarza, że jak mam niejasne, sprzeczne wręcz rozkłady - np. 10 pik i 9 pik obok siebie - to ten ostatni, z braniem co 4 karty, rozjaśnia wszystko. Innym razem zupełnie komplikuje. Trzy rozkłady mogą symbolizować teraźniejszość, bliską i daleką przyszłość, ale jeszcze tego nie wyczułam. Kilku osobom sprawdziło się to, co na podstawie tego rozkładu im powiedziałam, często dotyczyło to spraw o których ja wcześniej nie miałam pojęcia, że miały miejsce, czy jak wygląda głębsza sytuacja tych ludzi.

 

Ktoś, coś?

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amethiste, a skąd masz ten rozkład? tak patrząc na opis to on chyba jest autorski raczej, może ktoś go wymyślił na własne potrzeby. Albo tak bardzo stary, że nie ma o nim nigdzie wzmianki.  No może nie tak bardzo stary, bo np. Juzmy też nie widać w necie, ale są wznowienia przedwojennej publikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład mam od niedoszłej teściowej, a ona od swojej mamy.  Szukam wzmianek, aby ewentualnie skorygować swoje interpretacje, które robię naprawdę "na czuja", a dobrze by było znać inne doświadczenia. Gdzieś fragment mi się przemknął na innym forum, ale tam nie działa rejestracja i nie miałam możliwości sprawdzenia.

Dobrze byłoby jednak wiedziec o nim coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 8.03.2019 o 21:44, Amethiste napisał:

Cały czas zastanawiają mnie te trzy rozkłady i tzw. czwarta karta. Często mi się zdarza, że jak mam niejasne, sprzeczne wręcz rozkłady - np. 10 pik i 9 pik obok siebie - to ten ostatni, z braniem co 4 karty, rozjaśnia wszystko. Innym razem zupełnie komplikuje. Trzy rozkłady mogą symbolizować teraźniejszość, bliską i daleką przyszłość, ale jeszcze tego nie wyczułam.

Tego rozkładu nie znam, ale przyznam, że kiedy przeczytałam opis (chodzi o trzykrotne rozłożenie kart) pomyślałam, że każdy z nich całościowo poświęcony jest danemu wycinkowi czasowemu. 

Klasycznie w jednorozkładówce na 24 lub 32 karty czas symbolizują rzędy: przeszłość - teraźniejszość - przyszłość; tutaj logicznym się wydaje, że rozłożenie trzykrotne symbolizuje własnie określenie czasowe. Może być jak Ty założyłaś - teraz, niedługo i dalej, a może być: było - jest - będzie. 

Przy takiej wykładni jeśli dwa piki określają czas " krótko" - 9 i "długo" - 10 i leżą obok siebie to... uśredniasz ten czas. Nie będzie to "zaraz / już/ w najkrótszym czasie" ale i nie "bardzo długo/ w dalekiej przyszłości".

Dobrze jest ustalić w ogóle co znaczy "daleka przyszłość", chociaż w zarysie albo kombinować w zależności od wieku kwerenta. Gdyby wypośrodkować to "krótko" - "długo" dla osoby młodej, to średnia będzie dłuższa niż dla osoby dojrzałej czy starej. 

 

Jak patrzę na znaczenia tych kart, to kojarzą mi się ze starą kabałą, okres przedwojenny. Niektóre znaczenia (większość) jest zgodna z tym co zdołałam przejrzeć, a niektóre nie, jednak tych różnic jest niewiele.

 

Amethiste, myślę, że to czym dysponujesz wystarczy Ci, bo jak zaczniesz czytać, co mają do powiedzenia inni to możesz zamącić sobie własny zdrowy i prawidłowy osąd. Ćwicz bazując na tych znaczeniach, karty naprawdę dostosowują się do zasobu / możliwości interpretacyjnych wróżki. Mając nawet ten jeden układ do dyspozycji możesz osiągnąć w nim mistrzostwo - tu tylko czuj gra rolę, rekwizyty i rozkłady nie są aż tak ważne. 

Madame Lenormand miała swój słynny układ i nie potrzeba było jej więcej. Uważam, że jeśli Tobie już się dużo sprawdza na tym czym dysponujesz, a nie jest to łatwy układ w sensie czytania tak wielu informacji, to co będzie dalej, w miarę zdobywania doświadczenia? - śmiem twierdzić, że będziesz wirtuozem odczytu :) 

  • Lubię to! 3
  • Cool 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często określanie czasu zrzucałam na zadanie pytania przed rozłożeniem kart - niektórym sie to sprawdzało, kilka osób nauczyłam tego rozkładu, tak jak i widzę, że wskazywały mi pewne rzeczy że tak ujmę - uniwersalne. Ja sama nie umiem się jakoś nauczyć pyać kart o konkretne rzeczy, typu co się zdarzy w tym miesiącu. Wprowadziłam kilka praktycznych rytuaów, ale to marginalne kwestie. 

Chcę poznać czyjeś inne doświadczenia, bo tak jak z tą 9 i 10 - może ktoś ma już doświadczenie z pewnymi relacjami wzajemnymi kart. Tak jak mówię - ten rozkład jest przekazywany jako w zasadzie ustny, zapisane sa tylko znaczenia. Może uda mi się jakoś skonsultować z osobami, które mi go przekazały.

Dzisiaj mi akuart karty zrobiły psikusa i jako ostatnia karta w 3 rozkładzie wypadła dama kier, co dyskwalifikuje rozkład. One mają straszne humorki, zwłaszcza, że używam tylko jednego kompletu do tego. A był taki czas, że kładłam karty i co tydzień, teraz może raz na kwartał i często nie sobie samej. Generalnie wolę jak ktoś sobie sam je rozkłada, ja tylko czytam.

Wielkie dzięki za pomoc, Ismer :)

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...