Skocz do zawartości

Nowa, pierwsza talia Tarota i kilka pytań


Isil

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, 

właśnie otrzymałam swoją pierwszą talię. Wybraną, wypatrzoną, ukochaną. Kupił mi ją mój Mąż. Gdy tylko wzięłam ją w dłonie poczułam mrowienie. Uznaję to za dobry znak. 

Mam kilka pytań.
Dużo obcuję i pracuję z kamieniami. Mam ich sporą kolekcję i wierzę w ich moc. Chciałabym oczyścić moją talię za pomocą kryształów. Słyszałam o trzech wariantach - z kwarcem różowym, kryształem górskim i ametystem. Który z nich faktycznie jest najlepszą opcją?

W mojej talii są dwie dodatkowe karty: zaczynająca, która zawiera po prostu informacje o nazwie talii, wydawcy, datę druku itd, oraz kartę "the reader", która oddzielała Wielkie Arkana od Małych. Co powinnam zrobić z tymi kartami? Trzymać je z całą talią? Spalić? Zostawiać gdzieś na samym końcu deku? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witaj Isil :) 

3 godziny temu, Isil napisał:

Dużo obcuję i pracuję z kamieniami. Mam ich sporą kolekcję i wierzę w ich moc. Chciałabym oczyścić moją talię za pomocą kryształów. Słyszałam o trzech wariantach - z kwarcem różowym, kryształem górskim i ametystem. Który z nich faktycznie jest najlepszą opcją?

Jeśli wierzysz w moc kamieni, to o ile chcesz oczyścić talię za ich pomocą, to przede wszystkim zastanów się co każdy z tych kamieni oznacza dla Ciebie, z jaką energią je wiążesz, co mają wyrażać. To jest ważniejsze od tego co słyszysz od innych. 

 

3 godziny temu, Isil napisał:

W mojej talii są dwie dodatkowe karty: zaczynająca, która zawiera po prostu informacje o nazwie talii, wydawcy, datę druku itd, oraz kartę "the reader", która oddzielała Wielkie Arkana od Małych. Co powinnam zrobić z tymi kartami? Trzymać je z całą talią? Spalić? Zostawiać gdzieś na samym końcu deku? 

To nie są karty, tzn. ponieważ one nie biorą udziału we wróżbach, możesz je spalić, możesz wyrzucić. Możesz także trzymać je razem z całą talią (wtedy oczyść je),  możesz też je odłożyć - to nie ma znaczenia, gdzie je umieścisz. Praktyczniejsze jest ich odłożenie, żeby po prostu nie mieszały się z talią i nie zaplątały się wśród pozostałych. Jeśli dla Ciebie ważne jest lub wygodne by oddzielić AM od AW - no to zatrzymaj tą oddzielającą w talii, tylko pamiętaj, by przed wróżeniem ją z niej wyjąć. 

Tak naprawdę to nie kartom potrzebne są "rytuały" - one są potrzebne samemu czytającemu karty i jako takie nie podlegają czyimś przepisom na oczyszczanie, a temu co każdy czuje we własnym wnętrzu.

Oczywiście, że jeśli ktoś posiłkuje się czyimś sposobem oczyszczania i rytuałów, to nie jest to niczym nieprawidłowym, oby tylko było w zgodzie z tym co dana osoba sama odczuwa i uważa za odpowiednie dla siebie i swoich kart.

 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...