Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

O kolorach słów kilka

Recommended Posts

Makrela

Spotkałam się z opinią, że kolor, który nas odpycha może być właśnie tym, którego wibracji bardzo potrzebujemy. Jak myślicie, czy to ma odniesienie do rzeczywistości?

Chodziło tam głównie o czakry, więc wiązałoby to się z niedoborem w tej własnie, której kolor podstawowy a także jego odcienie jej odpowiadają i co za tym idzie - odpowiadający jej obszar funkcji jest osłabiony, co skutkuje nie tylko zaburzeniami w sferze zdrowia fizycznego i psychicznego, ale także wydarzeniami w życiu.

Także preferencje kolorów odzwierciedlają aktualny stan czakramów i po tym można odczytać ich stan, a także te preferencje kolorystyczne odzwierciedlają nasz stan ducha oraz stan nastroju. 

Co tego pierwszego (odpychanie) nie mam jeszcze wyrobionego zdania, ale chyba coś w tym jest, bo jak przeanalizowałam które kolory odrzucam a które lubię i powiązałam to z funkcją czakr, to mi się logicznie układa .

Co do tego drugiego to jak się baczniej przyjrzałam, to tak jest, tzn. mam swoje "od zawsze" ulubione kolory, ale okresowo lubię albo nie lubię również inne. I to się zgadza z przejściowymi nastrojami (szybciej się one zmieniają) jak i ze stanem ducha (który wolniej się zmienia). To się wszystko nakłada. Przykładowo pomarańczowy nie jest moim stałym ulubionym kolorem, ale nim bywa, nawet dość często. A potem tracę zainteresowanie nim na rzecz innego. 

Druga opcja głosi, że kolor, którym się otaczamy to jest właśnie ten kolor, którego potrzebujemy, którego nam brak i dlatego wspomagamy się nim nosząc ubrania w tym kolorze czy malując ściany w mieszkaniu. 

Tutaj mam mieszane uczucia, bo jednak nie za bardzo zgadza mi się z moimi niedoborami czakralnymi ;) ale zgadza się z aktualnym stanem wewnętrznym, i tu pasuje mi teoria, że kolor moich ciuchów i wystrój chaty odzwierciedla moje stany psychiczne (te dłuższe)  i nastroje (aktualne, szybciej zmieniające się).

Jasne, że ścian nie da się na szybko przemalować jak stan wewnętrzny się zmieni, ale można je np. czymś przyozdobić, położyć tapetę przynajmniej na części itp. 

• Like 1
  • Cool 1
  • Super 2