Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Kolor czerwony

Recommended Posts

Ismer

Kolor czerwony należy do ciepłych. Jest on barwą władzy, występuje jako atrybut króla i jego najwyższego znaczenia. Oprócz tego oznacza również ogień, żądzę, krew, odwagę. Jest to bardzo intensywna barwa kojarząca się również z uczuciem miłości oraz z seksualnością. Jako że jest to kolor żywy i intensywny zawsze wywołuje duży efekt i przyciąga uwagę. W związku z tym, panie które lubią się wyróżniać, często zakładają czerwone ciuchy, dzięki czemu skupiają na sobie uwagę, nie tylko mężczyzn, ponieważ czerwony jest kolorem ostrzegawczym - tu włącza się podświadomość, nakazując zwrócić uwagę na sygnał ostrzegawczy, co panie świetnie wykorzystują w praktyce w całkiem innym celu niż ostrzeżenie ;)
Domeny czerwieni to siła, odwaga, witalność i życie.

 

Wpływ koloru czerwonego
Czerwony to barwa w największym stopniu wpływająca na ludzką psychikę. Dlatego też nie powinno się malować pomieszczeń na czysty czerwony, lepiej zdecydować się na stonowane, pastelowe bądź też ciemniejsze tony koloru. Zbyt długie przebywanie w czysto czerwonym pokoju mogłoby wywołać niepożądane efekty w ludzkim zachowaniu. Moglibyśmy stać się zbytnio pobudzeni, rozdrażnieni, a nawet agresywni. Natomiast, jeżeli chcemy pomalować nim pomieszczenie, w którym zwykle panuje duży ruch, wywoła to jak najbardziej korzystny efekt. Do takich miejsc należy kuchnia, sala gimnastyczna, siłownia, hall, czy korytarz. Producenci reklamowi dobrze wiedzą, jaki efekt potrafi wywołać czerwony. Jest to kolor najbardziej rzucający się w oczy i np. wiele reklam gratisów i promocji oznacza się tą właśnie barwą. Osoba, która wybiera czerwień jest z reguły odważna, pewna siebie, energiczna i ambitna. Ma silny charakter, lubi rywalizację i często ją wygrywa. Kobiety, których ulubionym kolorem jest czerwony mają często skłonność do szybkich, emocjonalnych reakcji. Mężczyźni z kolei stawiają na oryginalność, wyróżnienie się.

 

źródło: internet

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eufemia

Czerwień jest kolorem o dużym ładunku energetycznym. To kolor kojarzony z pożądaniem, ale też z miłością, ciepłem, witalnością. Negatywna symbolika czerwieni to agresja, przemoc, gwałtowność, złość, wojna, krew.

Czerwony to kolor dodający odwagi, pewności siebie, wyzwalający drapieżną naturę. W niektórych językach słowo oznaczające czerwony oznacza po prostu ''piękny''.

W zależności od kultury czerwony powoduje sprzeczne skojarzenia. W Indiach czy w Chinach czerwień oznacza radość, energię, obfitość. W Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Indiach panny młode zakładają czerwone suknie na ślub, a w Afryce Południowej czerwień jest kolorem żałoby.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...