Jump to content
Sign in to follow this  
Seven_a

Słynne 3 karty

Recommended Posts

Seven_a

Witam wszystkich :)

mam pytanie: jaką metodę stosujecie wyciągając na zadane pytanie 3 karty?

Przypuszczam, że jedną z odpowiedzi będzie intuicja oraz, że wszystko zależy od pytania, jednak zapytam:

Arkana wielkie - przeważające znaczenie, a reszta kart dopowiedz?

Liczba kart pozytywnych (jeżeli nie odwracamy) ich przewaga - odpowiedz pozytywna i odwrotnie?

Pierwsza karta - istota (bo pierwsza)?

Ostatnia ważniejsza, bo zamyka rozkład?

Wszystkie powyższe metody naraz?

Żadna z powyższych, tylko jaka?

Z góry dziękuję wszystkim za wskazówki :)

• Like 2

Willow
Godzinę temu, siódemeczka napisał:

Łącznie, w zależności od tego, jak będą wyglądały wyciągnięte karty jako całość i gdzie wyobraźnia mnie poniesie :)

Tarot to narzędzie pod kątem wróżenia bardzo skojarzeniowe: wiele zależy od naszej fantazji i wyczucia: nie ma jedynej prawidłowej dla wszystkich metody, chyba że jakaś będzie u Ciebie osobiście najbardziej się sprawdzać i będziesz się jej trzymać :)

Także możesz poeksperymentować i w taki sposób "wyczuć" co Tobie odpowiada bardziej ;)

Edited by Willow
  • Super 1
  • Thanks! 2

Arbogast

Zależy od pytania? Jeśli pytasz np o powody czegoś to masz 3 różne powody, które mogą się jakoś wiązać. Gdy pytasz o przebieg jakiegoś zdarzenia to często karty tak się układają, że czyta się je chronologicznie, ale nie zawsze bo nie raz odpowiadają całościowo. 

Często na 3 karty rozkłada się tak: problem, co przeciw, co robić. 

Ja jak nie rozumiem znaczenia jakiejś karty w danym rozkładzie bo np. mi nie pasuje do pozostałej reszty to wyciągam trzy: o to chodzi, o to nie chodzi, wynik. 

• Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 1

Guest SooYoung
W dniu 12.05.2019 o 17:30, siódemeczka napisał:

Czytam jak opowieść, komiks. Zwracam uwagę nie tylko na znaczenie kart ale i na ich rysunki, na to jak są wobec siebie ustawione postacie wskazujące na osobę pytającą i na tę o którą pyta oraz co jest między nimi - karta środkowa. 

Kiedy ostatnia z karta jest tzw. kartą bramą np. 3 buławy czy karta Koła Fortuny to dokładam kolejną kartę pokazującą w którą stronę potoczy się sytuacja.