Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent KOZIOROŻEC

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Koziorożcu:

Wschodzący Koziorożec często charakteryzuje się skrajnym negatywizmem i sceptycyzmem, częściej niż Słońce w Koziorożcu. Jednakże wiedzieć trzeba, że w obu przypadkach ów pozorny cynizm i pogarda dla wszystkiego, co nowe, stanowią tylko ochronny pancerz bardziej dociekliwej, wrażliwej, wręcz otwartej duchowo natury. Koziorożec po prostu nie lubi marnować czasu na nie sprawdzone pomysły. Jednak praktyczny i logiczny dowód nawet najbardziej nieortodoksyjnego twierdzenia często wystarcza, by wzbudzić jego zainteresowanie i wyeliminować rutynowy sceptycyzm. Zarówno Słońce, jak ASC w Koziorożcu niezmiernie przejmują się zewnętrzną formą, pozorami i reputacją, lecz wydaje się, że ASC daleko bardziej niż Słońce obawia się opinii publicznej, często dokładając wielkich starań, by prezentować się normalnie, konserwatywnie i „bezpiecznie”.

Słońce w Koziorożcu zdaje się wykazywać silniejsze dążenie do osiągnięć i władzy oraz więcej zdecydowania, by odnieść sukces w świecie niż Ascendent w tym znaku, który wydaje się zadowalać niekiedy już samym zabezpieczeniem siebie.

Obydwa są tak bezosobowe, że ich stosunki z innymi bywają często problematyczne, choć z reguły Słońce w Koziorożcu ma większe niż Ascendent trudności z utrzymywaniem równoprawnych, partnerskich układów.

źródło: Steven Arroyo

 

Koziorożec:

Jesteś ostrożny wobec nowinek i masz realistyczne podejście do życia. Bliskie Ci są: sceptycyzm, pesymizm i przekonanie, że szkoda czasu na niesprawdzone pomysły. Przekonują Cię jednak praktyczne i dobrze uzasadnione argumenty. Cechuje Cię opanowanie i skłonność do zamykania się w sobie.

Przejmujesz się reputacją, pozorami i tym, aby dobrze wypaść przed ludźmi. Mierzysz wartość ludzi według ich majątku i miejsca w hierarchii społecznej. Obawiasz się opinii publicznej, dokładając starań aby prezentować się normalnie, a nawet konserwatywnie. W kontaktach osobistych partner może Cię odbierać jako osobę nieprzystępną i nieufną, ale może być pewien Twojej lojalności.

Dążysz do sukcesu. Ważna jest dla Ciebie pozycja zawodowa. To czym się zajmujesz, traktujesz bardzo poważnie, wręcz perfekcyjnie. Wielu adeptów sztuk walki tak jak i Ty, ma w horoskopie wschodzący znak Koziorożca.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Przy Ascendencie w znaku Koziorożca postać jest średnia, krótka, chuda i wątła. Kark silny, pierś silna, członki ciała niezbyt foremne. Twarz przeważnie piękna, chociaż kolor twarzy blady, czoło szerokie, nos szpiczasty i nieco zgięty, oczy piwne - głęboko osadzone. Broda wybitna i wystająca, oczy czarne nieraz, głębokie osadzone i o tragicznym spojrzeniu, rzadko zdolne do patrzenia w oczy innym zwłaszcza w rozmowie. Włosy ciemne i czarne, mowa słaba i bardzo rzadko płynna. 
Siła życiowa bardzo słaba i typy te dopiero z biegiem lat życia nabierają siły i w latach starszych są silne, w każdym razie pilniejsze, jak w młodości, toteż mimo złego stanu w początkach życia osiągają wiek późny.

 
Typy te wcześnie robią na innych wrażenie starców, ze względu na szybko ukazujące się zmarszczki i ze względu na swoją chudość ciała. 
Typy Koziorożca są bardzo ambitne i usiłują być postępowymi i zdążać naprzód, przeważnie też cele zamierzone osiągają przez pracę twórczą, przez pilność i wytrwałość. Czują się nieco osamotnione i biedne i takie samopoczucie daje im też usposobienie melancholików, jak też nastroje melancholiczne, zwłaszcza jak Saturn jest krytycznie przez inne planety aspektowany.

Typy te nie poszukują przyjemności dla siebie, nawet usiłują unikać tego, co daje zadowolenie, a powinni właśnie otaczać się ludźmi wesołymi i znajdywać się w gronie ludzi z dobrym humorem. W żadnym innym znaku zodiakalnym nie mamy tak poważnych ludzi, jak właśnie spośród typów Koziorożca. 
Typy Koziorożca są dobrymi detektywami, wytrwali w śledzeniu, szczególnie jak chodzi o tajemnice ludzkie i nie spoczywają przy tym tak długo, jak długo tajemnic tych nie wyświetlą. 
Znak Koziorożca krytycznie aspektowany przez planety i ich układ, daje ludzi o charakterze bardzo mściwym, a przy krytycznych aspektach od Marsa do Ascendentu w znaku Koziorożca mamy - u tak urodzonych - skłonności oraz w ich życiu okazje do przelewania krwi przez mściwość u tych ludzi. 
Słońce wschodzące w Ascendencie w Koziorożcu zapowiada, dla urodzonych takie cechy w charakterze, jak sprawiedliwość, czystość, honorowość, oraz okazję do osiągnięcia stanowisk przedsiębiorców w wielkich działach przemysłu. Regentem znaku Koziorożca jest Saturn.

źródło: stary skrypt

 

Ascendent w Koziorożcu daje szczupłą, a nawet wręcz kościstą sylwetkę oraz twarz o mocno zarysowanym podbródku i kościach policzkowych. Nos masz długi i haczykowaty. Włosy dość rzadkie i słabe, mężczyźni z tym ascendentem bardzo szybko łysieją. Na szczęście nadwaga absolutnie ci nie grozi. W dzieciństwie wyglądasz dojrzalej od rówieśników, później zaś młodziej.

 

 • Like 3
 • Cool 1
 • Super 1
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Koziorożec w ascendencie daje typ opanowany i zamknięty w sobie, co czyni na innych wrażenie nieprzystępności i pedanterii. Jest tu wiele dumy i dążenia, które zmuszają nieraz do ciężkiej pracy w życiu. Praca ta zyskałaby jednak stanowczo, gdyby mniej było w niej pobudek i celów egoistycznych. Innych – szczególnie młodszych, Koziorożec traktuje po ojcowsku i nie odmawia im rad i wskazówek, do czego upoważnia go zresztą dobre wykształcenie ogólne i zdolność realnego rozumowania.
Bardzo dużą wagę przykłada on do zaufania, szacunku i uznania ze strony innych – sam natomiast nie ufa nikomu zbyt łatwo. Człowiek ten żyje w ciągłym strachu, że ludzie chcą jego oszukać lub zniesławić, że wszyscy czyhają na jego zgubę, i myśl ta zatruwa mu życie i psuje niejedną chwilę radości.
Zdolności jego ujawniają się najlepiej w zajęciach mniej lub więcej oficjalnych, gdzie w razie potrzeby organizacji lub przewodzenia, okazuje rozum, zdecydowanie i praktyczność.
Właściwością tego ascendentu jest szacunek dla form, świadomość rangi i stanu, rozróżnianie wszędzie przełożonych i podwładnych, do których ściśle dostosowuje potem całe swoje zachowanie i ton.
Wskazaną jest tu jednak większa ostrożność, aby nie dać się zmylić zewnętrznym pozorom i nie okazywać specjalnego szacunku, tam gdzie na to najmniej zasługują.
Capricornus sprawia, że typ ten często przybiera pozę człowieka, który osiągnął już coś, do czego naprawdę daleko mu jeszcze – aby w ten sposób wcześniej już zbierać uznanie publiczne. Capricornus wie o tym, że milczenie to potęga; mimo to z przyjemnością wygłasza wielkie mowy, którymi chce olśnić innych i prowadzić ich według swej woli – chociaż znów sam właściwego znaczenia tego co wypowiedział, na razie często sam nie rozumie.

źródło: skrypt

 • Like 2
 • Cool 1
 • Super 1
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W KOZIOROŻCU
Ascendentalne Koziorożce są ambitne i dążą konsekwentnie do wyznaczonego sobie celu, niezależnie od tego, czy to lubią czy nie, nawet wbrew sobie.
Mogą być krańcowo wytrzymałe i nieludzko cierpliwe, gdy raz zdecydują się na jakiś kierunek czy sposób działania, to zrobią wszystko, by osiągnąć zamierzony cel.
Urodzeni z ascendentem w znaku Koziorożca mają żywe poczucie humoru, na ogół cięte, zatrącające o złośliwość; nie tolerują jednak docinków i kpin z siebie.
Ich ego jest nadzwyczaj delikatne i wielu z nich cierpi katusze, ukrywając odniesione w życiu rany za fasadą obojętności i siły.
Koziorożce przyjmują odpowiedzialność za własne poczynania i często ją ponoszą, szczególnie wtedy, gdy związana jest z zajmowaną przez nie pozycją kierowniczą lub autorytetem.
Zmysł organizacji rodziny i stosunek do tradycji jest nierozerwalnie związany z samą istotą bycia Koziorożcem.
Każdy z nich otacza miłością i troską zarówno rodziców, jak i potomstwo. Nawet jeśli się zdarzy tak, że trudno mówić o wielkiej miłości rodzinnej Koziorożce na pewno przyjmą na siebie odpowiedzialność za losy członków rodziny.
Zdrowy apetyt na przyjemności cielesne charakteryzuje każdego ascendentalnego Koziorożca, nawet tego, którzy wydaje się bardzo powściągliwy.
Przychylny stosunek do świata fizycznego jest źródłem głębokiego szacunku do przyrody i dlatego Koziorożce powinny stwarzać sobie jak najwięcej okazji do spędzenia wolnego czasu na łonie natury. 

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...