Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent RYBY

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Rybach

Ponieważ Słońce jest w Rybach słabe, sprawiając, iż obdarzone nim osoby podlegają silnym wpływom wszystkich pozostałych czynników swojego kosmogramu, wydaje się, że istnieje większe zróżnicowanie typów ludzi ze Słońcem w tym znaku niż z Ascendentem.

Niemal wszystkie osoby z Rybami wschodzącymi są wrażliwe, współczujące, uczuciowe, pełne wyobraźni i uczynne.

Przy Ascendencie w znaku Ryb występuje siła charakteru, której brakuje niekiedy Rybom solarnym, tak często biernym, wymijającym, eskapistycznym i nieodpowiedzialnym.

Prawdopodobnie stary władca znaku, Jowisz, odpowiedzialny jest za silę charakteru i pogodę ducha szczególnie widoczną u wielu osób z Ascendentem w Rybach i jego wpływ jest daleko bardziej zauważalny niż wpływ nowego współwładcy – Neptuna. Zawsze trzeba spojrzeć na znak i dom Jowisza, aby zagłębić się bardziej w naturę ludzi z tym Ascendentem.

Oprócz zdolności do empatii i udzielania pomocy potrzebującym, ludzie z Rybami wschodzącymi przyjmują często filozoficzną i zaskakująco pogodną postawę w okresach, kiedy sami doświadczają nieszczęścia. Podobnie jak przy Ascendencie w Pannie (znaku opozycyjnym), osoby z Ascendentem w Rybach nie odczuwają potrzeby zaszczytów czy publicznego uznania za to, co czynią dla innych.

źródło: Steven Arroyo

 

Ryby:

Wrażliwość, współczucie, wyobraźnia i uczynność.

Posiadasz dużą intuicję. Kiedy spotyka Cię nieszczęście, potrafisz to przyjąć z pokorą i pogodą ducha. Cechuje Cię chwiejność i uległość, z trudnością przychodzi Ci odmawianie.

Masz dużo współczucia dla ludzi i ofiarnie udzielasz im pomocy. Głęboko przejmujesz się problemami innych ludzi. Masz dużą tolerancję i pobłażanie wobec wybryków ludzi, zachowaj więc ostrożność w doborze przyjaciół. W kontaktach osobistych zadbaj o to, aby partner nie wykorzystywał Cię nadmiernie, masz bowiem skłonność do poświęcania się i służenia drugiej osobie.

Nie odczuwasz potrzeby zaszczytów, ani publicznego uznania, chcesz mieć spokój. Potrafisz ofiarnie opiekować się innymi. Wskazana jest praca w służbie zdrowia, praca naukowa, praca przy komputerze.

źródło: internet

 

  • Like 2
  • Cool 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ascendent w znaku Ryb zapowiada postać krótką, mięsistą, skłonną do tycia. Chód nierówny, ramiona okrągłe, postawa pochyła ku przodowi, ręce i nogi krótkie i niezgrabne. Forma głowy owalna i nieco szpiczasta, twarz nieforemna o matowym wyglądzie, nos wielki i płaski, usta duże, broda słabo wystająca, oczy wodnisto - niebieskie, czyli tzw. rybie oczy; włosy cienkie, jedwabiste. Siły żywotne słabe.

 

Typy Ryb są silnie medialne, co dla nich stwarza większe niebezpieczeństwo. Są narażeni na straty, kiedy poddają się hipnozie, bo tracą wolę. Mają pewien pociąg do pracy na kolejach i poczcie, ale nie są to chętni pracownicy. 
Są przywiązani do dobrych spraw, a jedzą i piją bardzo dobrze, szczególnie piją dużo, tak samo lubią się narkotyzować i spośród tych typów mamy najwięcej pijaków nałogowych, jak też narkomanów. 
Jeżeli więcej planet znajduje się w znaku Ryb, to ten typ ma życie utrudnione i zdrowie słabe. Istnieje u tych typów pewna sprzeczność pomiędzy wyobraźnią, a pracą i dla nich jest to bardzo ważne, bo żyją więcej w swojej wyobraźni i często myślami sięgają do przeszłości, w której żyją. 
Te osoby uciekają chętnie do samotności i poświęcają się tajemnym naukom, oni też chętnie unikają kierowania się rozsądkiem, natomiast korzystają z tego, co daje tzw. ochota lub chęć. Łatwo zrażają się i nierzadko bez istotnej przyczyny. 
Tu też mamy jednostki poświęcające się czarnej magii oraz walczą te typy często z niedolą, przy tym odznaczają się dużą wytrwałością, ale też i nieufnością w stosunku do innych i łatwo zrażają się, bo są też zmienni w usposobieniu.
Przeważnie osiągają wyższe stanowiska i stosunkowo ławo przychodzi im to, ponieważ typ Ryb jest jednym, który z zimną krwią potrafi denuncjować i niszczyć swoich domniemanych przeciwników przez donosicielstwo i złośliwość. Typy te mają też skłonności do procesowania się w sądach. Silnie reagują te typy przy zarzucie, że posługują się kłamstwem. Mają oni spiralę własnej ewolucji i postępu ku nowościom, są też przeważnie oddanymi chrześcijanami, aż do dewocji, ale szczęście ich jest zmienne, bo często brak im jest woli i poddają się falom życia, które niosą je jak balon gdzie chcą. Na ich życie ma duży wpływ emocja i żyją też snem o własnej wielkości i niezwykłej przyszłości:, jaką tylko oni widzą dla siebie, często mamy tu typy kandydatów i kandydatek na chorych umysłowo, wielkich snobów.

źródło: stary skrypt

 

Z ascendentem w Rybach jesteś nieduży i masz miękko zaokrągloną sylwetkę. Twoja cera jest jasna, jakby przezroczysta, nos mały, usta pełne i duże okrągłe „rybie” oczy, o rozmarzonym spojrzeniu. Możesz mieć piękny, aksamitny tembr głosu. Ludzie z tym ascendentem nie lubią wysiłku fizycznego, stąd łatwo tyją.

  • Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ryby na ascendencie dają przeczulenie i ogromną wrażliwość na nastroje duchowe. Typ ten zbyt głęboko przejmuje się cudzymi sprawami, zatracając się często na rzecz innych. Wiele rzeczy, które ogólnie nazywamy złymi lub fałszywymi, typ ten rozumie, wskutek czego wyrabia się u niego niezdrowa tolerancja, prowadząca zgoła do wyników niepożądanych. Należy więc uczyć się zachować swą indywidualność, wyrabiać stanowczość w postępowaniu i być ostrożnym w wyborze przyjaciół, ponieważ z tej strony istnieje możliwość narażenia się na dokuczliwe plotki i obmowy.
Chęć przypodobania się wszystkim, czyni ten typ chwiejnym i uległym, często nawet zbyt uległym. Hasło Ryb: wiele wiedzieć, znaczy wszystko przebaczyć – jest cechą charakteru, którą by można uważać za wielką cnotę, gdyby ona zdolna była wzmacniać i podnosić innych. Praktycznie jednak jest ona bardzo niebezpieczna i częściej prowadzi do zatracenia własnych lepszych idei, na rzecz występku.
Typ ten to „cicha woda, ale głęboka”. Posiada ogromny pociąg do mistycyzmu, wrażliwy i bezwolny nie może on nigdy zdobyć się na słówko „nie”.
Ryby dają pewną obojętność dla posiadania własności. Marzą o życiu prostym, nie pozbawionym jednak piękna, o życiu w którym wszystkim byłoby dobrze.
Ryby dają typ pracowity, lecz czasem nieśmiały, co zawsze jest mniejszym lub większym ograniczeniem dla świadomości indywidualnej. Ryby często usuwają się w cień, aby dopuścić do głosu innych – szczególnie jeśli ci przypisują sobie większą władzę. Jeśli jednak w kole naukowym rozpatruje się jakieś zagadnienia, chętnie dzieli się swym sądem i wynikami osobistych, pracowitych badań, ogłaszając nie teorie abstrakcyjne, lecz doświadczenia praktyczne, w sposób domagający się jednak krytyki.

źródło: skrypt

  • Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...