Jump to content
Sign in to follow this  
Gosia457

Gdzie mogę studiować filozofię?

Recommended Posts

Gosia457

zależy mi na wewnętrznym rozwoju siebie i zrozumieniu wielu rzeczy. Chcę studiować filozofię, które miasto i jaki uniwersytet mi polecacie?

• Like 1

bossim

To może jakiś katolicki uniwersytet?? UKSW w Warszawie, ChAT, też w Wawie, więcej tak z głowy nie wymyślę.. W Krakowie to będzie chyba UPJP2  albo Akademia Ignatianum . Zawsze możesz skorzystać z jakiegoś portalu o uczelniach, czy dla studentów. Np cos takiego http://www.uczelnie.plJak dla mnie teologia to dość ciężki kierunek. Może lepiej psychologię? Ale skoro jesteś przekonana na 100% to powodzenia w rekrutacji. 

Grimgnaw
W dniu 28.05.2019 o 14:03, Gosia457 napisał:

zależy mi na wewnętrznym rozwoju siebie i zrozumieniu wielu rzeczy. Chcę studiować filozofię, które miasto i jaki uniwersytet mi polecacie?

Tak jak przedmówca powiedział. Poszukaj dobrze w internecie. Sporo uczelni ma w swoich ofertach Filozofię

sea_creature

wątek stary, ale.... 

W dniu 30.05.2019 o 21:40, bossim napisał:

To może jakiś katolicki uniwersytet??

dlaczego katolicki uniwersytet???

Teologia to nie to samo co filozofia... 

Co do samej filozofii. Mogłabym polecić Wydział Filozofii i Socjologii na UMCS w Lublinie, chwilę tam studiowałam. Pełno pozytywnie zakręconych studentów i wykładowców na tym wydziale. :D

Najlepiej to chyba przejrzeć program studiów. Na katolickich uczelniach będzie dużo przedmiotów dotyczących filozofii chrześcijańskiej. Jak ktoś lubi to spoko, ale lepiej podjąć decyzję świadomie, a nie później płakać, że np. Biblię każą czytać (na KUL na każdym kierunku jest egzamin ze znajomości Pisma Świętego - info od znajomych). :) 

• Like 2