Skocz do zawartości

Koła roku - nietypowe podejscie do AW


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Wrzucam tutaj zdjęcia tali Wheel of The Year - Tarot Koła roku

Małe arkana i karty dworskie zostały tutaj dość ciekawie przedstawione, niby znaczenia RW ale jednak obrazki inne, a niektóre karty nawet znaczenie mają inne niż RW chociażby 2 buław i 2 mieczy (a przynajmniej ciężko mi z tych obrazków wyciągnąć znaczenie RW, bardziej już Crowleya.

Jak Wy to widzicie? Ciekawy jestem jak do Was to przemawia?

5ff58d3f4b15e133med.jpg

babe8e4ea22b3423med.jpg

5b6f3758acb94a32med.jpg

f80b6af93b0fa634med.jpg

0f2216aeaf172184med.jpg

 

2 buław - tutaj nie ma motywu wyboru jak na RW i np Ciro... tutaj jest po prostu współdziałanie...

2 pucharów - klasycznie, spotkanie, fascynacja

2 monet - nieco inaczej, bardziej jako huśtawka niż dwutorowość jak u Ciro, czy żonglerka jak u RW

2 - mieczy - tutaj pojedynek myśli, świadomy wybór, zupełnie inaczej niż u RW gdzie była niepewność, strach

 

3 pucharów - dość klasycznie, świętowanie, picie, coś lekkiego, ale dodane pisklę, jako narodziny (3 pucharów też nieraz mówiła o narodzinach), przy czym świętowanie czegoś błahego (rodzi się piskle a nie dziecko)

3 buław - znaczenie RW - patrze w dal, planuje, oczekuje, ale nie patrze na statki tylko w gwiazdy, plany dalekie ale chyba mało realne

3 monet - piękna karta ale taka klasyczna RW

3 mieczy - dość klasycznie, dodane sowy, kruki... ciekaw jestem symboliki tych ptaków

 

4 pucharów - znaczenie RW, niedostrzeganie, smutek, ale brak tutaj przesytu jak w RW, za to niesprzyjające warunki,

4 buław - trochę inne znaczenie jak u RW, tam była para osób, która świętuje, czyli wesele, radość, tutaj mamy niby też radość ale bardzo wyraźnie położony akcent na dom, 4 ściany

4 monet - klasycznie, chociaż inny wizerunek

4 mieczy - tutaj zupełnie inny wizerunek, znaczenie też nieco inne, u RW był tam trup... tutaj mamy sen zimowy, mamy izolacje, mam chód, mamy potrzebę schronienia (ten zwierzak idzie do nory pod śniegiem)

 

5 pucharów - podobnie jak u RW, płacz nad rozlanym mlekiem, ale wizerunek jakby cieplejszy

5 buław - znaczeniowo podobnie, pojedynek, ale brak tutaj motywu zbiorowego, a bardziej siłowy

5 monet - znaczenie podobnie, jest bieda, zubożenie, gość chroni się pod grzybem, nie ma domu, a jeszcze deszcz leje (biednemu i wiatr w oczy), niby są te denary w zasięgu, ale raz że one w tej sytuacji nie pomogą, dwa że okoliczności nie sprzyjają

5 mieczy - bardzo klasycznie, porażka, rany

 

6 pucharów - u RW były jakby 2 znaczenia, wspomnienia i miłość bezwarunkowa, tutaj zrezygnowano z tej miłości a bardzo pięknie pokazano czym są wspomnienia, piękna karta, super pomysł na wizualizacje znaczenia

6 buław - podobnie, celebracja (dobrze że nie ma tego wizerunku Jezusa wjeżdżającego na osiołku z palmą), świętowanie, wesele

6 denarów - klasyka... pomoc finansowa

6 mieczy - klasycznie, podróż, wyprawa, pójście po nowe

 

7 pucharów - znaczeniowo podobnie jak u RW, czyli bujanie w obłokach, ale lepiej pokazane

7 buław - świetnie pokazane znaczenie tej karty, obrona, walka o swoje (ciro też fajnie to pokazywał jak bramkarza na dyskotece)

7 denarów - piękna karta wprost mówiąca o ciąży, oczekiwaniu (posiałeś? to poczekaj aż się urodzi)

7 mieczy - podobne przesłanie nieuczciwości, ale nacisk położony na zdradę, a nie na złodzieja jak u RW (zresztą cała talia idzie bardziej w kierunku związków niż ogólnego)

 

8 pucharów - znaczenie podobne jak u RW ale trochę inaczej, niby ktoś odchodzi... ale na pierwszym planie jest ta płacząca kobieta, co sugeruje że została sama (porzucona), a przecież sens tej karty u RW była taki, ze to była nasza decyzja (pytającego)

8 buław - bardzo fajnie pokazane znaczenie karty, które u RW było pokazane w sposób bardzo dziwny, karta wiadomości, listów, internetu, ale też szybkości (ptak)

8 monet - klon RW

8 mieczy - zupełnie inaczej pokazane i chyba trochę zmieniony sens, bo niby są te ograniczenia wewnętrzne, ale tutaj mamy coś co mija, i mamy pomoc drugiej osoby, u RW tego nie było, poza tym ta karta dosłownie mówi, ze ktoś jest chory

 

9 pucharów - wariacja na temat RW, piknik, tylko co robi ta biedronka na pierwszym planie?

9 buław - zupełnie inaczej niz u RW, tam poobijany człowiek po wojnie dochodzi do siebie, u Ciro był zdystansowany, tutaj mamy zaciskanie pasa, mamy odstraszanie, nie do końca wiem co tutaj autorka chciała powiedzieć, chyba poobijany gość RW bardziej oddawał znaczenie tej karty

9 monet - podobnie jak u RW, tylko facet zbiera winogrona a nie kobieta z pawiem, dla mnie przesłanie tej karty to Wszystko jest na sprzedaż, widziałbym tu bardziej prostytutkę z pieskiem pod latarnią niż faceta na plantacji winogrona... trochę nie rozumiem tej zmiany tutaj

9 mieczy - znaczeni jak u RW ale pokazane w alternatywny sposób, fajna karta, dręczące myśli (czarne ptaki)

 

10 pucharów - karta rodziny po prostu, ale znaczenie ok, ale wizerunek jak z 10 monet u RW, trochę mylące

10 buław - znaczenie takie samo, alternatywny wizerunek, ciężka droga

10 monet - podobnie jak u RW, ale nacisk położony na dostatek a nie na pokoleniowość, mi najbardziej odpowiada wizerunek u Ciro czyli skrzynia z monetami

10 mieczy - bardzo fajnie pokazana świadomość bólu, nie ma tu motywu zniszczenia, raczej tego że musimy się pogodzić z losem

 

Świetnie pokazane ASY, na buławie mamy diabełka symbolizującego aktywność seksualną (znów ukłon w stronę rozkładów na uczucia), na asie mieczy jest osoba która medytuje

 

Pazie są księżniczkami...

Princessa pucharów - doskonale pokazany narcyzm, niedojrzałość, romantyzm, flirt, żadna inna talia tak świetnie nie oddaje znaczenia pazia

Princessa buław - stoi u źródła, są tam listy, ona na kogoś czeka, kogoś zaprasza, takie jest znaczenie zaproszenie...

Princessa monet - liczydło, monety, piórem coś pisze.... uczy się czegoś, albo rachuje, karta księgowego, ale też karta ucznia... nabierania doświadczenia

Princessa mieczy - patrzy przez lunetę, chce się czegoś dowiedzieć, zobaczyć, ta karta mówi o plotkach, ale utaj nacisk położony na wyszukiwanie wiadomości informacji

 

Rycerze

Pucharów - idzie do nas z uśmiechem, z prezentem, to podarunek, to oświadczyny, to romans

Buław - biegnie do nas, ktoś przyjezdny, wpada z odwiedzinami, jest żwawy, to podróżnik

Monet - tutaj bardzo klasycznie, stabilny, elegancki, z kasą ale co on robi? Po prostu jest....

Mieczy - fajnie pokazany charakter rycerza mieczy, porywczy, zimny, awanturnik, atakujący, obraca się na piecie i hukiem wyjeżdża...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Arbogast
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowy i kruki to myśli... Nasze ciężkie myśli :) dobra interpretacja 3 mieczy, bo mieczy - to umysł, mieczowe arkany muszą nawiązywać do myśli, a nie do zranionego serca - serce to puchary :)

Też podoba mi się temat skrzyżowania (?) - tak mi się kojarzy ten obrazek: bo to jest karta brama - konieczna decyzja podjęta po ciężkich namysleniach.

Interpretacja 8 kielichów do mnie też tu przemawia - mi indywidualnie ta karta się przegrywa (w rozkładach dla siebie i jako karta dnia) jako ciężkie emocje które po nas chodzą, chodzą, a wyrazić ich się nie da - i wpływy na nich nie mamy - coś podobnego do 8 mieczy - ale tam paraliżujący strach, a tu paraliżujący ból, rozpacz. Ten klasyczny obrazek zawsze był dla mnie przez to jakiś sztuczny. W sensie akceptowałam znaczenie karty ale sercem czułam co innego.

10 monet tu do mnie też z powodów skojarzeń indywidualnych nie przemawia - dla mnie to zawsze przegrywało się strikto jako - pokoleniowosc, rodzinne więzi, oparte na tradycjach, zespołowość, instytucji, hierarchia. Mi ani razy nie wskazała na pieniądze :D

A tak super talia na związki, zgadzam się :)

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Willow napisał:

A tak super talia na związki, zgadzam się

100% prawda :)

A co sądzisz o 2 buław, 2 mieczy i 5 denarów i 9 buław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że w dwójkach tu akcent na parę, współpracę, 2 buław pod tym względem jest ciekawie zinterpretowana :) Nie wiem specjalnie co dodać, ale to chyba jest specyfika talii :) Chociaż fajnie, że uwaga jest zakcentowana na dwójce - większość talii to omija. Osobiście uważam Tarot Snów gdzie w 2 buław, co prawda, nie współpraca się zaznaczyła, ale też dwustronność - tam głównym tematem jest wybór między 2 ścieżkami, portalami - zastonawienie się nad 2 opcjami, niemożliwość dokonania wyboru :)

2 mieczy - mi podoba to podejście - tu widać walkę (umysłową), a 2 mieczy to nie tylko dystans, hamowanie i nie ufność, ale i sojusz zawarty z pewnym niezaufaniem: w jakieś talii widziałam akurat akcent na tym. Tu też akcent na tym, że coś się dzieje między 2ma różnymi stronami, ludźmi i mi to podoba ;)

5 denarów tu prawie klasyczne, tylko jeszcze bardziej podkreśla się temat samotności - nie ma tej drugiej osoby, która prowadzi chora - i to mojemu wewnętrznemu wyczuciu też odpowiada - bo dla mnie ta karta wskazuje na samotność i ostre poczucie bólu przez to. Ale temat choroby w tej karcie nie odzwierciedlili - szkoda, bo monety to też zdrowie, sprawy ciała.

9 buław - ciekawa interpretacja, sama się zastanawiam na czym autorka zaakceptowała uwagę :) Może na walkę z czymś, z czym walczyć bez sensu? Przeciwnik na karcie nie jest żywy, nie odpowie w równy sposób, a osoba próbuje z nim walczyć, ograniczać i kontrolować? Tak, ja myślę, że chodzi o  kontrolę na siłę tego, co kontrolować się nie da - a z tym też kojarzy się zazdrość - też jedno z klasycznych znaczeń tej karty :)

9 monet mi podoba :) Dla mnie to jest karta materialnego sukcesu, kwitnacego zdrowia i zadowolenia fizyczna strona rzeczy :) No i jest to akcent na satysfakcję z owoców pracy :)) I jedzeniem przy okazji, no i zdrowie musi być super - takie ładne winogrono urosło :D czyli stanem materialnym :)

Wszystkie Asy są super :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Willow napisał:

Wszystkie Asy są super

Widzę Willow, że talia dość dobrze odzwierciedla Twoje czucie kart :) to poproszę o więcej interpretacji.

Np. księżniczki i Rycerze? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... Ale to właśnie własne wyczucie. Już zastanowialam się nad tym, jak to pisałam. Pewnie przez to wiele nie zauważam. Nie chce dalej pisać w takim subiektywnym odniesieniu...

Pazie=Księżniczki - to metoda zakonu złotego brzasku, która też przyjął Crowley, ziemny żywioł - ziemna strona dworskich kart, malka - panna młoda księcia (Rycerza), księżniczka, młoda kobieta. Tu jest oparcie na spojrzenie kabalistyczne.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 5.06.2019 o 17:24, Willow napisał:

Pazie=Księżniczki - to metoda zakonu złotego brzasku, która też przyjął Crowley, ziemny żywioł - ziemna strona dworskich kart, malka - panna młoda księcia (Rycerza), księżniczka, młoda kobieta. Tu jest oparcie na spojrzenie kabalistyczne. 

Ta talia jest w ogóle mixem podejście RW i Crowleya, bo w niektórych kartach są znaczenia RW a w niektórych Crowleya, na jednym blogu znalazłem bardzo fajnie przedstawione opisy Crowleya, które pozwolę sobie skopiować

źródło: http://ezoterycznieinietylko.blogspot.com/2017/06/polskie-nazwy-kart-aleistera-crowleya.html

 

ARKANA MAŁE

 
BUŁAWY / RÓŻDŻKI / PAŁKI

 
Rycerz pałek

Królowa pałek

Książę (Król) pałek

Księżniczka pałek / walet pałek

 
1.    AS pałek

2.    Dominion – PANOWANIE / władztwo

3.    Virtue – CNOTA / skuteczność / zaleta / czystość

4.    Completion – SPEŁNIENIE / ukończenie / realizacja

5.    Strife – ZMAGANIE / walka / wojna / niesnaski / rozgrywka

6.    Victory -  ZWYCIĘSTWO / wygrana

7.    Valour – MĘSTWO / waleczność / dzielność

8.    Swiftness - SZYBKOŚĆ

9.    Strength – SIŁA / wytrzymałość / intensywność / krzepa

10.Oppression – UCISK / prześladowanie / gnębienie / uciemiężenie

 
KIELICHY / PUCHARY

 
Rycerz Kielichów

Królowa Kielichów

Książę (Król) Kielichów

Księżniczka Kielichów / walet kielichów

 
1. AS Kielichów

2. Love - MIŁOŚĆ

3. Abundance – DOSTATEK / obfitość / zasobność / urodzaj

4. Luxury – PRZEPYCH / luksus / wykwint 

5. Disappointment - ROZCZAROWANIE 

6. Pleasure – PRZYJEMNOŚĆ / rozkosz

7. Debauch – ZEPSUCIE / rozwiązłość / pohulanka

8. Indolence – OPIESZAŁOŚĆ / gnuśność / lenistwo

9. Happiness – SZCZĘŚCIE /błogość / pomyślność

10.Satiety – ZASPOKOJENIE / dosyt

 
 MIECZE

 
Rycerz mieczy

Królowa mieczy

Książę (Król) mieczy

Księżniczka mieczy / walet mieczy

 
1. AS mieczy

2.  Peace – POKÓJ / pojednanie / spokój

3.  Sorrow – SMUTEK / żal / boleść / zatroskanie

4. Truce – ROZEJM / wytchnienie

5. Defeat – PORAŻKA / pokonanie / pobicie

6. Science – NAUKA / wiedza / umiejętność

7. Futility -DAREMNOŚĆ / marność / próżność / błahość / bezowocność

8. Interference – ZAKŁÓCENIE / interwencja / wtrącanie / mieszanie się

9. Cruelty - OKRUCIEŃSTWO

10.Ruin – ZNISZCZENIE / upadek / zguba / katastrofa / zagłada

 
 DENARY / MONETY / DYSKI

 
Rycerz denarów

Królowa denarów

Książę (Król) denarów

Księżniczka denarów / walet denarów

 
1. AS dysków

2. Change – ZMIANA / przełom / przesiadka

3. Work – PRACA / dzieło / działanie / czynność

4. Power – MOC / władza / potęga

5. Worry – UDRĘKA / zmartwienie  /troska / niepokój / obawa

6. Success – SUKCES / powodzenie / pomyślność

7. Failure – NIEPOWODZENIE / brak / defekt / uszkodzenie / fiasko / klęska

8. Prudence – ROZTROPNOŚĆ / rozwaga / ostrożność

9. Gain – KORZYŚĆ / przybytek / intratność / przyrost / zarobek

10.Wealth – BOGACTWO / majątek / zasobność / dostatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Arkana Wielkie

0 – Głupiec.

Skok w ciemność, Chęć przeżycia przygody, łamanie zasad, naruszenie tabu, naiwność, geniusz, szaleństwo, ekstrawagancja.

I – Mag.

Córka Bogini. Początek. Energia i twórczy zapał, samokontrola, zręczność i zwinność, magnetyzm.

II – Najwyższa Kapłanka.

Strażnik wiedzy tajemnej. Wiedza, niewiadoma, jasnowidztwo, sekrety i tajemnice, otwartość.

III – Cesarzowa.

 Córka Bogini Księżyca. Kobieca energia. Płodność, hojność, sensualność, dostatek, inteligencja.

IV – Cesarz.

Syn Boga Słońca. Męska energia. Męskość, siła, hart ducha, władza, stabilizacja, moc, rozsądek, kontrola.

V – Arcykapłan.

Mądry doradca. Siła duchowa, miłosierdzie, ochrona, dobroć, wierność, szczerość, wybaczenie, łaska.

VI – Kochankowie.

 Zjednoczenie dłoni. Przysięga, wybór, szczera miłość, połączenie przeciwstawnych stanowisk, koniec zmartwień.

VII – Rydwan.

Genialny posłaniec. Wiosenne przebudzenie, podążanie w kierunku ważnych miejsc, pewność, działanie, entuzjazm.

VIII – Siła.

Młody lew. Siła witalna, energia, bohaterstwo i próba sił, radość życia, działanie, odwaga, przezwyciężenie obaw.

IX – Eremita.

Wędrujący mędrzec. Duchowe poszukiwania, wiedza, ostrożność i rozwaga, mądrość i wgląd w siebie, bogate życie wewnętrzne.

X – Koło fortuny.

Cztery pory roku. Rozwój. Stawanie się, istnienie i przemijanie. Przychylne przeznaczenie, nowy początek, niespodziewane szczęście lub nieszczęście.

XI – Sprawiedliwość.

Strażnik czasu. Harmonia, równowaga, uczciwość, rozważanie argumentów za i przeciw. Pokój i sprawiedliwość.

XII – Wisielec.

Oczekiwanie i poświęcenie. Trudne próby, ostrożność, wewnętrzne poszukiwania, nowa wizja świata, otwartość umysłu.

XIII – Śmierć.

Czarna Dama. Transformacja, odrodzenie, wielkie zmiany, odejście, nowy początek i odbudowa.

XIV – Równowaga.

Wodna wróżka. Uzdrowienie, przejście przez okres transformacji, refleksja, spokój i cierpliwość, przystosowanie się.

XV – Diabeł.

Diabelska róża. Seksualność, zmysłowość, niekontrolowany popęd, magnetyzm, ciemne moce.

XVI – Wieża Boga.

Drzewo i piorun. Upadek, zniszczenie, niebezpieczeństwo, złamanie tradycji, nagłe i drastyczne zmiany.

XVII – Gwiazda.

Jezioro nadziei. Nowa przyszłość. Wiara w przeznaczenie, inspiracja, obfitość, pewne widoki na przyszłość

XVIII – Księżyc

Pani Nocy. Tajemnica, intuicja, wyobraźnia, ujawnienie sekretów, wspomnienia, złudzenia

XIX  - Słońce.

Władca Dnia. Dynamizm, witalność, zaufanie, szczęście, dostatek, sukces, harmonia, uzdrowienie, dobre zdrowie.

XX – Sąd ostateczny.

Ścieżka w kierunku światła. Pokonanie przeszłości, odrodzenie, przebudzenie, pozytywne wydarzenia, odnowa, koniec cierpienia.

XXI – Świat.

Uścisk pór roku. Cel: kompletność, sukces, całkowite i nieustające zwycięstwo, nagroda, radość i bogactwo.

 

 

Arkana Małe

 

Kielichy

 

1 – Zaczarowana świeca. Harmonia, wielka miłość, płodność, głęboka satysfakcja, pożywienie, dojrzałość emocjonalna.

2 – Zwycięstwo miłości. Zjednoczenie, zakochanie, spotkanie, przyjaźń, zrozumienie, sympatia, początek szczęśliwego związku.

3 – Szczęśliwe wydarzenie. Obopólna radość, gody, szczęście, szczęśliwe zakończenie, realizacja, pocieszenie, uzdrowienie.

4 – Dudniący deszcz. Nuda, zaabsorbowanie, rozczarowanie, przygnębienie, nawyk, stagnacja.

5 – Zdeptany ogród. Strata, łzy, wyrzuty sumienia, niezadowolenie, głęboki smutek, rozczarowanie, gorycz.

6 – Słodka nostalgia. Wspomnienie przeszłości, powrót do dzieciństwa, strach przed zmianą, słabość, podatność na zranienie.

7 – Lot motyla. Fantazja, iluzja, bujna wyobraźnia, wizje, fałszywe nadzieje, marzenia bez szans na spełnienie.

8 – Smutne pożegnanie. Odejście w nieznane, zmiana kierunku, niechętne odejście, strata, rezygnacja, melancholia.

9 – Radosna przejażdżka po okolicy. Dobre samopoczucie fizyczne, radość, sukces materialnym dobrobyt, harmonia, obfitość.

10 – Szczęśliwa rodzina. Emocjonalne spełnienie, bezpieczeństwo, wdzięczność, spokojne życie rodzinne, duch zespołowy.

Księżniczka – Zakochana panna. Romantyzm, rozmarzenie, subtelność, wrażliwość, nieśmiałość. Platoniczna miłość

Rycerz – Posłaniec miłości. Uwiedzenie, namiętność, czułość, urok, elegancja. Zaproszenie, możliwość zakochania się.

Królowa – Dama o dobrych manierach. Romantyczna kobieta, czułość, rozsądek i wrażliwość, uczuciowość, hojność, wyrozumiałość.

Król – Król serc. Mądry mężczyzna, łaskawy, szczery, stabilny emocjonalnie, pomysłowy i opiekuńczy.

 

Buławy

 

1 – Iskierka lata. Nowe bodźce, początki, wytwory, przedsięwzięcia, energia, decyzje, dojrzewanie, rozwój, pomysłowość.

2 – Praca w polu. Współpraca, sojusz, społeczeństwo, nowe doświadczenia, równowaga, stabilność, wzajemna ochrona.

3 – Spadająca gwiazda. Pomyślne perspektywy, stymulujące plany, poszukiwanie czegoś nowego. Obserwacja, oczekiwanie, cierpliwość.

4 – Domek na drzewie. Zasłużony sukces, radość i świętowanie, nowe kontakty, bezpieczeństwo, patrzenie nas wiat jak na wielką zabawę.

5 – Próba sił. Współzawodnictwo, wyzwanie, próba zdobycia bogactwa i fortuny, arogancja, młodzieńczy entuzjazm, awanturniczość.

6 – Kwietny wianek. Chwała, ukoronowanie marzeń, pewność, pochwała, spełnienie nadziei, innowacja, sława i sukces.

7 – Powódź. Ścierające się siły, przezwyciężenie przeszkód, agresja, samoafirmacja, obrona.

8Wiadomość z niebios. Bezpośrednia komunikacja, gwałtowny postęp, niespodzianka, nagłe wydarzenie, ruch.

9Strach na wróble. Skuteczna obrona przed atakiem z zewnątrz, ochrona, schronienie, niesprzyjające okoliczności, opóźnienie.

10Długa wspinaczka. Uciążliwe obowiązki, poczucie nacisku, przeładowania, zmęczenia. Brzemię wielkiej odpowiedzialności.

Księżniczka – Panna na wydaniu. Dobra wiadomość z daleka, fascynująca propozycja, kontakty i zagraniczne znajomości.

Rycerz – Nieustraszony podróżnik. Rozmach, waleczność, dynamizm, niecierpliwość, pragnienie przygód.

Królowa –Dama ogniska domowego. Odważna kobieta, energiczna, dynamiczna i optymistyczna, pełna życia, mądrość i siła.

Król – Władca okolicy. Uczciwy i skrupulatny człowiek, miło usposobiony i hojny, przyjacielski i pobłażliwy.

 

Denary

 

1 – Dzwoniące monety. Wielki sukces finansowy, spadek, prezent, wygrana, obfitość, urodzaj, zdrowie, głęboka radość.

2 – Huśtawka. Zabawa i beztroska, swawolny związek, równowaga, zadowolenie, umiejętność adaptacji, niezdecydowanie.

3 – Portret Bogini. Świętość, inicjacja. Wzniesienie, godność, szlachetność, twórczość, samorealizacja, zręczność, mistrzostwo.

4 – Samolubny skąpiec. Silna potrzeba posiadania, ochrona własności, skąpstwo, brak pewności siebie, niezdolność do dzielenia się z sąsiadami.

5 – Chłód i zmęczenie. Bieda, niedostatek, troski materialne, pech, osamotnienie, opuszczenie, utrata środków, nędza.

6 – Łaskawy człowiek. Hojność, prezenty, wynagrodzenie, udzielanie komuś pomocy lub ofiarowanie jej komuś, zbalansowane wydatki, nagrody.

7 – Słodkie oczekiwanie. Cierpliwość wystawiona na próbę, dojrzałe owoce, dojrzewanie, postęp, tylko pozorna stagnacja.

8 – Podkowa. Praca i zdolności manualne, miłość do pracy, nowe przedsięwzięcia, własny biznes przynoszący pozytywne efekty.

9 – Żniwa. Zbieranie owoców poprzedzi be ciężką pracą, spełnienie, dobrobyt, znaczące zarobki, osiągnięcia, bezpieczeństwo.

10 – Boski nektar. Bogactwo, solidne fundamenty, pomyślność finansowa, osiągniecie materialnego bezpieczeństwa, własność.

Księżniczka – Sumienna panna. Młodość, chęć do uczenia się, nauka, ciekawość, konkretne propozycje ,oferty materialne.

Rycerz – Ambitny młodzieniec. Materializm, uzyskanie finansowego dobrobytu, zawziętość, opór, pracowitość.

Królowa – Pani materialnego dobrobytu. Bogata, zamożna kobieta, inteligentna i bystra, dobrze wychowana, obdarowana wyostrzonym biznesowym zmysłem.

Król – Pan Dobrobytu. Wspaniałomyślny mężczyzna, którego potęga opiera się na ambicji i umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem i finansami.

 

Miecze

 

1 – Oddech zimy. Czyste myśli, inteligentny twórca, wnikliwość, osąd, wyjaśnienia.

2 – Dwa ostrza. Równowaga sił, sprzeczne emocje i myśli, wątpliwości, niezdecydowanie, zgromadzenie, refleksyjna cisza.

3 – Strażnicy ciemności. Dorobek umysłowy, bolesne emocje, troska, powtórzenie błędów, nieśmiałość.

4 – Długotrwała hibernacja. Bezruch, czas refleksji, emerytura, odosobnienie, zgromadzenie, refleksyjna cisza.

5 – Pokonani wojownicy. Przegrana, upokorzenie, hańba, banicja, zdrada, niegodziwość i perfidia, upadek, zniszczenie.

6 – Morski rejs. Przerażająca podróż w kierunku odległego brzegu, konieczny wyjazd w niepewne miejsce, przeniesienie.

7 – Niebezpieczna czarodziejka. Próżność, spryt, ciemne interesy, hochsztaplerstwo, zdrada, tajemnica, podstęp.

8 – Mała, chora dziewczynka. Brak energii, obowiązkowy odpoczynek, więzienie, wątłe zdrowie, nieaktywność, brak pewności siebie.

9 – Koszmary i lęki. Troski, rozpacz, nieszczęście, umartwienie, lęki, kłopoty, pogróżki.

10 – Płacz nad grobem. Gwałtowna śmierć, przygnębienie, smutek, zniszczenie, łzy, osamotnienie.

Księżniczka – Młody obserwator. Czujność, uwaga, bystrość, odczuwanie czujności, ciekawość, elastyczność.

Rycerz – Odważny wojownik. Zręczność, bezczelność, zwinność, odwaga. Wrogość, gniew i konflikt.

Królowa – Pani Śniegu. Surowa kobieta, rozważna, ostra, ukrywająca swoje emocje. Przytomność i inteligencja.

Król – Władca Prawa. Autorytarny mężczyzna, charyzmatyczny, nieskorumpowany, wpływowy, despotyczny, krytyczny, ale sprawiedliwy.

Edytowane przez Arbogast
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...