Skocz do zawartości

Król i Królowa - razem czy osobno?


Mesi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym Was zachęcić do dyskusji na temat par dworskich - głównie chodzi mi o połączenie królowej i króla. Czasem w rozkładach ogólnych, czy też dotyczących pewnych relacji międzyludzkich (niekoniecznie związkowych), koło siebie "położą się" królowa i król tego samego dworu - kielichów, buław, monet czy też mieczy. Jak je wtedy traktujecie, interpretujecie? Niezależnie, czy też na zasadzie, że jakaś interakcja między osobami nastąpi? Jeśli łącznie - czy jest to interpretacja pozytywna - na zasadzie wspólnego kierunku działań (kielichy - kochają się; buławy - działa ogień, instynkt; monety - wspólny biznes, ukierunkowanie na finanse lub stabilność; miecze - wspólne zainteresowania, komunikacja) czy negatywna?

I kolejne pytanie, które mi się nasuwa - czy łączycie te pary, jeśli pojawią się w rozkładzie ale karty nie są koło siebie? Tu dla przykładu podam Króla i Królową Kielichów - oglądając pewien program, prowadzący w odpowiedzi, czy dane osoby będą razem, z pewnością odpowiedział, że tak, mimo, że karty nie leżały koło siebie (wyciągniętych zostało 5 kart, równolegle na stole położonych). Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że tak, bo w rozkładzie pojawiły się Królowa i Król Kielichów a to para.

Jak już cytowałam w innym wątku "Tarocistę": "Każdy tarotowy dwór ma swoje priorytety. Miecze chcą mieć każdą informację jako pierwsze, chcą wszystkich znać najlepiej i zawsze być mądrzejsze od innych. Denary chcą być najbogatsze, Buławy najsilniejsze, a Kielichy najbardziej lubiane i potrzebne." Jak więc interpretujecie poszczególne pary?

 

Edycja:

Kolejne pytanie: czy ma dla Was znaczenie kto jest pierwszy w rozkładzie: król czy królowa? A co za tym idzie: czy postaci są skierowane ku sobie czy też nie? A co w  sytuacji, gdy w danej talii król bądź królowa patrzy przed siebie?

Edytowane przez Mesi
  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od tego -że jako Kól i Królowa sa na jednym poziomie, żadne z nich nie jest ważniejsze czy mocniejsze w danym kontakcie/relacji, co nieraz sprawia problemy ponieważ partnerskich relacji jest raczej niewiele...

jeśli w układzie pojawi mi się Król i Krolowa pucharów lub kijow - to jest bardzo duża szansa, że będą razem, monetowych nie jestem taka pewna - owszem, może z wyrachowania, praktycyzmu mogą być razem

ale z monetowymi w związkach jest lepiej, gdy jest tylko jedno z nich - wtedy dają jakąś taka stałość, uspokojenie drugiemu - wariatowi

przy mieczach- oboje lotni umysłowo, cięte języki, potrafią się ranic nieustannie - i jeśli sa  w relacji, to takiej masochistycznej, chorej - albo sa osobno/się rozstaną

czasem patrzę na talię, w którą strone figury zerkają - ale zazwyczaj więcej podpowiedzi przychodzi z innych kart rozkładu

nb. karty (K-Q) nie muszą leżeć obok siebie, wystarczy, ze się pojawią w tym samym rozkładzie

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie, to Król i Królowa buław nadążą za sobą, Król i Królowa kielichów jeśli nie są razem, to tęsknią, Król i Królowa mieczy nie będą razem jeśli nie połączy ich wspólna pasja, czy problem, Król i Królowa monet jak nie są razem, to raczej nie będą w sensie związkowym, chyba że parą wspólników.

Ogólnie ważne jest moim zdaniem, czy w rozkładzie są jedynymi kartami królewskimi, czy nie ma tam innych osobowych kart, które mogą ich rozdzielać, czy łączyć.

Edytowane przez Relaksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze, jakże powierzchowne i stereotypowe skojarzenie z tym, jakby np. miało wyglądać spotkanie figur z tego samego żywiołu, tu ognia.

 

 

:D

Edytowane przez Relaksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Moderator
1 godzinę temu, Malakim napisał:

Zastanawiam się jakie znaczenie przybiera rozkład kiedy między królem i królowa pojawi się inna karta, np. Księżyc.

Powiem, że jak zwykle... To zależy :p

bo dajmy na to jak będzie 10 Mieczy to mimo wszystko ciężko spodziewać się czegoś pozytywnego.

Natomiast jeśli Księżyc pojawiłby się pomiędzy parą Kielichową, to skłonna byłabym podejrzewać, że to bardzo romantyczny związek, bujajacy w obłokach 

 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Malakim napisał:

A między parą monet?

Dobre pytanie, para z dworu Denarów jest najbardziej stabilna, skoncentrowana na materii, a Księżyc jest na drugim biegunie, czyli wizje brak realności, subtelne energie. Przy takim połączeniu bliżej mi do uznania, że jedno nierealnie patrzy na dokonania drugiej osoby, ma mylne pojęcie o systemie wartości jakie kto reprezentuje (niekoniecznie na gorsze), bo może uważać tą drugą osobę za snoba, a tymczasem ta osoba ma pieniądze dla siebie, ale wspiera także charytatywnie innych 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Mesi - tak się zastanawiałam czy kiedykolwiek w jakimkolwiek kontekście pojawiła mi się para królewska i…w zeszłym roku miałam w rozkładzie miesięcznym Królową i Króla a po środku 10 Monet( na pytanie: co mnie zaskoczy). Nie pamiętam jakiego dworu była ta para, raczej nie Buławy. I to była moja mama i jej mąż a w tamtym czasie dostałyśmy z siostrą na dzień dziecka dla naszych dzieci sporo kasy na zakup ubrań na lato. Także uważam, że nawet oddzielenie pary innymi kartami pokazuje ludzi ze sobą związanych. 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...