Jump to content

Pierwsza synastria

Recommended Posts

Skoro w jednej setnej ogarniam już natale to może czas się rozkręcić i pogrzebać w synastrii :czarodziej:, a pod ręką najbliżej swoja. Mam trochę problemu z odczytywaniem aspektów bez tabeli (takiej jak pod natalami astro), więc jeśli coś namieszam to proszę o poprawienie. Trochę problemu stwarza mi też określenie czy jest raczej dobrze, czy raczej źle, co przeważa jeśli np. 1 planeta ma i dobre aspekty/umiejscowienie i niefortunne jednocześnie.

Z tym Panem jeszcze się nie znamy.

synastria.thumb.png.06d161964816e7c403987525858a7aee.png

Od początku. Jego księżyc, merkury i wenus wypadają w moim 7 domu, a moje słońce, merkury i wenus w jego to chyba dobry znak? Nie podoba mi się słońce i merkury w opozycji do neptuna, moja wenus ma też torchę niekorzystnych aspektów: do jowisza i plutona, z drugiej strony - koninkcja mjego plutona z jego jowiszem(w strzelcu), który jest moim asc.

Co myślicie? :czarow:

• Super 1
  • Ekspert

Z samego pytania, widzę że chodzi Ci o synastrie romantyczną tak? :) Jak już przypatrujesz się Wenus i 7m domom :)

Przeważają zwykle aspekty między Światłami, które mogą świadczyć i o trwałości relacji, i o dopasowaniu charakterow, chociaż też nie muszą.

Co mi rzuciło się do oczu od razu:

Twoje planety osobowe w jego 7 domu, i jego planety w Twoim 7 domu są fajną wskazówką, która może was połączyć, bo zaznaczyliście sobie nawzajem archetypu partnerów, szczegolnie, że w obu przypadkach występują i Światła, i Wenus, może być naturalne przyciąganie się do siebie, może powstać z tego miłość (nie musi, najpierw z nim się zobacz ;)), ogólnie fajne relacje.

On ma swój Mars w koniukcji z Twoim węzłem w Twoim 9 domu, czyli wpływa swoją aktywnością na Twój rozwój, do tego poszerza Twoje horyzonty. Jego Słońce i jego asc w Twoim 8 domu też sprawia, że relacja jest intensywna, z głębokim przeniknięciem do głębi psychicznych po obu stronach, potwierdza się to i przez koniukcje Twojego Księżyca z jego Plutonem w jego 4 domu, i przez Pluton i Twój asc też tam samo, powiedziałabym, że fakt tego, że jego Słońce jest w Twoim 8 domu też pozytywnie wpływać na dopasowanie seksualne, ale z drugiej strony Saturn synastriczny w jego 8 domu sprawę zamraża, do tego może świadczyć o dość nieprzyjemnym, zimnym rozstaniu że stratami po obu stronach. Aspektów między kobiecymi planetami a męskimi planetami też brakuje.

Jego Neptun trafia do twojego 5 domu - też może świadczyć o zauroczeniu, wzniosłym zakochaniu, opozycja Neptun-Wenus owszem też o tym mówi, ale i o wielkich iluzjach szczegolnie w interpretacji uczuć, zachowań, opozycja Neptun-Merkury w sumie o iluzjach pod czas komunikacji, ale na tych aspektach Neptuna, oczywiście, takich fajnych, wzniosłych, czarujących przeżyć może być wiele.

Nie wiem, czy warto brać pod uwagę uszkodzenie Wenus Plutonem, bo z tego co widzę po znakom się nie zgadza + Orbis więcej niż 5 stopni (może jestem ślepa)? Uszkodzenie Wenus przez Jowisz jakieś tragiczne i raniące przesadnie nie jest :) To pozytywne planety :)

Ale jakbyśmy brali, to była by wskazówka na toksyke w relacjach, obsesji, kontrolę i inne ciekawe rzeczy, chociaż niektórzy osobiście lubią.

Co tam jeszcze - szukałam powiązań rodzaju władca Twojego asc/dsc aspektuje władcę jego asc/dsc, ale nie zauważyłam (jestem ślepa?).

Znalazłam Trygon między jego Wenus a Twoim Księżycem - to nieźle! To emocjonalne, uczuciowe, gustowe dopasowanie, tez aktywujesz w taki sposób jego anime (archetyp kobiety w męskiej psychice), może być bardzo przyjemnie, uczuciowo i przytulnie. Dobrze na chodzenie razem na wystawy, obiady, oglądanie filmów i tak dalej. Fajnie, że ciesciowo pokrywają się wam oczekiwania od partnera, ty masz Wagę (Mars) i Ryby (Słońce) - on ma Mars w Wadze, on oczekuje Raka (Wenus) i Bliźniąt (Księżyc) - Ty uzupelniasz mu ta Wenus aż 2 razy - przez Księżyc i Wenus w wodzie. Jest sekstyl Mars (Twoj) - jego Słońce też - to szansa na pasje i namiętność w relacjach. Fajnie też, że macie swoje Wenus i Merkure w tym samym żywiole - to właśnie takie intelektualne i emocjonalne porozumienie, poczucie bliskości, pod względem uczuć, gustów, poglądów, Koniukcja Marsów mówi o dopasowaniu aktywności (pod kątem współpracy też, szczegolnie, że aktywujesz jemu 6 dom swoim Jowiszem - może mu się bardziej w tym powodzić koło Ciebie :)

Myślę co dodać. Niezła synastria :) Ale najważniejsze to się spotkać w każdym razie, bo synastria to tylko synastria mimo wszystko, może pomóc, ale tylko w przypadku, jak coś jest, do tego uważaj na swoje iluzji ogólnie, bo z takim podkreślonym żywiołem wodnym i stellum w Rybach szczegolnie masz tendencje do zauroczen i zawyżonych oczekiwań ;) Jesteś aż nadromantyczna :)

No i... Jesteście razem bardzo zmienni pod tym kątem - Ryby i Bliźnięta na DSC, znaki podwójne, Ty masz w swoim kółku bardzo podkreślony krzyż zmienny - to może być tak powiem, nie ostatnia relacja, wy jesteście młodzi, a Ty w szczególności, sądząc po planetom wyższym ;) Także trochę daj to na luz :)

Ale powodzenia życzę jak najbardziej :)

Edited by Willow
  • Like 1
  • Medal 2
  • Super 1
5 godzin temu, Willow napisał:

Z samego pytania, widzę że chodzi Ci o synastrie romantyczną tak? :) Jak już przypatrujesz się Wenus i 7m domom :)

Przeważają zwykle aspekty między Światłami, które mogą świadczyć i o trwałości relacji, i o dopasowaniu charakterow, chociaż też nie muszą.

W sumie wsio jedno. Romantyczną, przyjacielską, czy co tam. Próbowałam wcześniej robić synastrie z przyjaciółmi, ale mam wrażenie, że za bardzo sobie dopowiadam to co mi się wydaje, że widzę, bo dobrze ich znam ;) więc skorzystałam z okazji, że wpadł ktoś nieznajomy i postanowiłam się po raz pierwszy wziąć się za synastrię bardziej dokładnie (dlatego też zwracam się do was). Nie nastawiam się na nic, a raczej bardziej na nic niż coś, bo człowieka nawet nie widziałam an oczy :sark:uściślę, że to przyjaciółka postanowiła, że koniecznie musimy się poznać to postanowiłam wybadać astrologicznie grunt :D

Wenus i 7 domy są chyba najbardziej omawiane w internecie, toteż od nich zaczęłam, bo najprościej.

5 godzin temu, Willow napisał:

Co tam jeszcze - szukałam powiązań rodzaju władca Twojego asc/dsc aspektuje władcę jego asc/dsc, ale nie zauważyłam (jestem ślepa?).

Mam asc strzelca, czyli władcą powinien być jowisz? Jego jowisz wypada w strzelcu, w 4 domu i w tym samym jego domu wypada mój asc, ale tak się zagmatwałam, że już sama nie wiem o co mi chodziło ;)

Dziękuję Willow za tak dokładną odpowiedź :)

• Thanks! 1
  • Ekspert
18 minut temu, crowcrow napisał:

Mam asc strzelca, czyli władcą powinien być jowisz?

U Ciebie Jowisz, u niego Merkury, władca dsc u Ciebie Merkury u niego Neptun :) Na dopasowanie też wskazują aspekty między tymi planetami :) Ale to już taki czynnik uboczny :)

Ale fajna synastria - może warto się zapoznać? ;)

Na poziomie koleżeńskim też powinno być dobrze :)

Edited by Willow
  • Super 2