Jump to content

Pierwsza synastria


Recommended Posts

Skoro w jednej setnej ogarniam już natale to może czas się rozkręcić i pogrzebać w synastrii :czarodziej:, a pod ręką najbliżej swoja. Mam trochę problemu z odczytywaniem aspektów bez tabeli (takiej jak pod natalami astro), więc jeśli coś namieszam to proszę o poprawienie. Trochę problemu stwarza mi też określenie czy jest raczej dobrze, czy raczej źle, co przeważa jeśli np. 1 planeta ma i dobre aspekty/umiejscowienie i niefortunne jednocześnie.

 

Z tym Panem jeszcze się nie znamy.

synastria.thumb.png.06d161964816e7c403987525858a7aee.png

Od początku. Jego księżyc, merkury i wenus wypadają w moim 7 domu, a moje słońce, merkury i wenus w jego to chyba dobry znak? Nie podoba mi się słońce i merkury w opozycji do neptuna, moja wenus ma też torchę niekorzystnych aspektów: do jowisza i plutona, z drugiej strony - koninkcja mjego plutona z jego jowiszem(w strzelcu), który jest moim asc.

Co myślicie? :czarow:

Link to post
Share on other sites

Z samego pytania, widzę że chodzi Ci o synastrie romantyczną tak? :) Jak już przypatrujesz się Wenus i 7m domom :)

Przeważają zwykle aspekty między Światłami, które mogą świadczyć i o trwałości relacji, i o dopasowaniu charakterow, chociaż też nie muszą.

Co mi rzuciło się do oczu od razu:

Twoje planety osobowe w jego 7 domu, i jego planety w Twoim 7 domu są fajną wskazówką, która może was połączyć, bo zaznaczyliście sobie nawzajem archetypu partnerów, szczegolnie, że w obu przypadkach występują i Światła, i Wenus, może być naturalne przyciąganie się do siebie, może powstać z tego miłość (nie musi, najpierw z nim się zobacz ;)), ogólnie fajne relacje.

On ma swój Mars w koniukcji z Twoim węzłem w Twoim 9 domu, czyli wpływa swoją aktywnością na Twój rozwój, do tego poszerza Twoje horyzonty. Jego Słońce i jego asc w Twoim 8 domu też sprawia, że relacja jest intensywna, z głębokim przeniknięciem do głębi psychicznych po obu stronach, potwierdza się to i przez koniukcje Twojego Księżyca z jego Plutonem w jego 4 domu, i przez Pluton i Twój asc też tam samo, powiedziałabym, że fakt tego, że jego Słońce jest w Twoim 8 domu też pozytywnie wpływać na dopasowanie seksualne, ale z drugiej strony Saturn synastriczny w jego 8 domu sprawę zamraża, do tego może świadczyć o dość nieprzyjemnym, zimnym rozstaniu że stratami po obu stronach. Aspektów między kobiecymi planetami a męskimi planetami też brakuje.

Jego Neptun trafia do twojego 5 domu - też może świadczyć o zauroczeniu, wzniosłym zakochaniu, opozycja Neptun-Wenus owszem też o tym mówi, ale i o wielkich iluzjach szczegolnie w interpretacji uczuć, zachowań, opozycja Neptun-Merkury w sumie o iluzjach pod czas komunikacji, ale na tych aspektach Neptuna, oczywiście, takich fajnych, wzniosłych, czarujących przeżyć może być wiele.

Nie wiem, czy warto brać pod uwagę uszkodzenie Wenus Plutonem, bo z tego co widzę po znakom się nie zgadza + Orbis więcej niż 5 stopni (może jestem ślepa)? Uszkodzenie Wenus przez Jowisz jakieś tragiczne i raniące przesadnie nie jest :) To pozytywne planety :)

Ale jakbyśmy brali, to była by wskazówka na toksyke w relacjach, obsesji, kontrolę i inne ciekawe rzeczy, chociaż niektórzy osobiście lubią.

Co tam jeszcze - szukałam powiązań rodzaju władca Twojego asc/dsc aspektuje władcę jego asc/dsc, ale nie zauważyłam (jestem ślepa?).

Znalazłam Trygon między jego Wenus a Twoim Księżycem - to nieźle! To emocjonalne, uczuciowe, gustowe dopasowanie, tez aktywujesz w taki sposób jego anime (archetyp kobiety w męskiej psychice), może być bardzo przyjemnie, uczuciowo i przytulnie. Dobrze na chodzenie razem na wystawy, obiady, oglądanie filmów i tak dalej. Fajnie, że ciesciowo pokrywają się wam oczekiwania od partnera, ty masz Wagę (Mars) i Ryby (Słońce) - on ma Mars w Wadze, on oczekuje Raka (Wenus) i Bliźniąt (Księżyc) - Ty uzupelniasz mu ta Wenus aż 2 razy - przez Księżyc i Wenus w wodzie. Jest sekstyl Mars (Twoj) - jego Słońce też - to szansa na pasje i namiętność w relacjach. Fajnie też, że macie swoje Wenus i Merkure w tym samym żywiole - to właśnie takie intelektualne i emocjonalne porozumienie, poczucie bliskości, pod względem uczuć, gustów, poglądów, Koniukcja Marsów mówi o dopasowaniu aktywności (pod kątem współpracy też, szczegolnie, że aktywujesz jemu 6 dom swoim Jowiszem - może mu się bardziej w tym powodzić koło Ciebie :)

Myślę co dodać. Niezła synastria :) Ale najważniejsze to się spotkać w każdym razie, bo synastria to tylko synastria mimo wszystko, może pomóc, ale tylko w przypadku, jak coś jest, do tego uważaj na swoje iluzji ogólnie, bo z takim podkreślonym żywiołem wodnym i stellum w Rybach szczegolnie masz tendencje do zauroczen i zawyżonych oczekiwań ;) Jesteś aż nadromantyczna :)

No i... Jesteście razem bardzo zmienni pod tym kątem - Ryby i Bliźnięta na DSC, znaki podwójne, Ty masz w swoim kółku bardzo podkreślony krzyż zmienny - to może być tak powiem, nie ostatnia relacja, wy jesteście młodzi, a Ty w szczególności, sądząc po planetom wyższym ;) Także trochę daj to na luz :)

Ale powodzenia życzę jak najbardziej :)

Edited by Nice
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Willow napisał:

Z samego pytania, widzę że chodzi Ci o synastrie romantyczną tak? :) Jak już przypatrujesz się Wenus i 7m domom :)

Przeważają zwykle aspekty między Światłami, które mogą świadczyć i o trwałości relacji, i o dopasowaniu charakterow, chociaż też nie muszą.

W sumie wsio jedno. Romantyczną, przyjacielską, czy co tam. Próbowałam wcześniej robić synastrie z przyjaciółmi, ale mam wrażenie, że za bardzo sobie dopowiadam to co mi się wydaje, że widzę, bo dobrze ich znam ;) więc skorzystałam z okazji, że wpadł ktoś nieznajomy i postanowiłam się po raz pierwszy wziąć się za synastrię bardziej dokładnie (dlatego też zwracam się do was). Nie nastawiam się na nic, a raczej bardziej na nic niż coś, bo człowieka nawet nie widziałam an oczy :sark:uściślę, że to przyjaciółka postanowiła, że koniecznie musimy się poznać to postanowiłam wybadać astrologicznie grunt :D

Wenus i 7 domy są chyba najbardziej omawiane w internecie, toteż od nich zaczęłam, bo najprościej.

5 godzin temu, Willow napisał:

Co tam jeszcze - szukałam powiązań rodzaju władca Twojego asc/dsc aspektuje władcę jego asc/dsc, ale nie zauważyłam (jestem ślepa?).

Mam asc strzelca, czyli władcą powinien być jowisz? Jego jowisz wypada w strzelcu, w 4 domu i w tym samym jego domu wypada mój asc, ale tak się zagmatwałam, że już sama nie wiem o co mi chodziło ;)

 

Dziękuję Willow za tak dokładną odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, crowcrow napisał:

Mam asc strzelca, czyli władcą powinien być jowisz?

U Ciebie Jowisz, u niego Merkury, władca dsc u Ciebie Merkury u niego Neptun :) Na dopasowanie też wskazują aspekty między tymi planetami :) Ale to już taki czynnik uboczny :)

Ale fajna synastria - może warto się zapoznać? ;)

Na poziomie koleżeńskim też powinno być dobrze :)

 

Edited by Nice
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...