Skocz do zawartości

Kochankowie (odwr) + Kochankowie w pytaniu o efekty swoich starań.


Sunrise009

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Położyłam sobie karty na zapytanie o to, co mogę zrobić, żeby wyjść z męczącej mnie sytuacji z pozytywnym dla siebie skutkiem i odpowiedzią były VI Kochankowie w pozycji odwróconej, a że z Kochankami mam problem interpretacyjny, to zawsze ich sobie doprecyzowuję i klops, bo dołożyłam kartę z innej talii i wypadła karta Kochanków w pozycji prostej. 

Zgłupiałam, naprawdę nie wiem jak to rozumieć - Wstrzymać się z wyborami, a to przyniesie zjednoczenie? Kołacze mi się w głowie też że wybór nie należy do mnie, ale doprowadzi do zjednoczenia.

 

(Karty nie pokazują wyboru, obydwie są z przedstawieniem dwóch postaci)

Będę wdzięczna za pomoc :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka talia. Jakie postaci przedstawia. Czasem karta z 2 postaciami też wskazuje wybór. Do tego pytanie: jakie inne karty były w rozkładzie. No i jakiego obszaru dotyczy „męcząca sytuacja”. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar uczuciowy, pytałam, co mogę zrobić, żeby męcząca mnie sytuacja uczuciowa skończyła się z pozytywnym dla mnie skutkiem.

Karty towarzyszące to 2 buław odwrócona, VI Kochankowie (odwr.) oraz II Arcykapłanka (z tali Art Nuovo).  Dołożyłam kartę Kochanków (p.prosta) z Dziedzictwa Tarota.

Zinterpretowałam to w taki sposób, że decyzja jest utrudniona z jakiegoś powodu, jest jakieś niezdecydowanie (w 2 buław i Ci nieszczęśni Kochankowie odwr.) i powinnam polegać głownie na intuicji w tym temacie. Dołożyłam kartę kochanków i zgłupiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To może zacznę od tego, że talia Tarot Art Nouveau jest piękną ale trudną talią, szczególnie jeśli nie masz wieloletniej praktyki z kartami tarota...  

Nie jestem też zwolennikiem doprecyzowania znaczenia kart inną talią - i o ile ma to (dla mnie) jakiś sens, gdy w układzie masz dużo kart, o tyle przy rozkładach po 3 karty, jeśli coś jest niejasne - można posługiwać się tą samą talią. I tu taki pstryczek w nos troszkę dostałaś "od kart" - nie rozumiesz znaczenia karty Kochankowie - bierzesz inną talię i co? ...Kochankowie. No i układ zamknięty....

...to jak już się powymądrzałam ;) to napiszę, że połączenie 2 buław z Kochankami często pokazuje mi stagnację i niewzruszenie drugiej strony: albo ktoś jest po rozstaniu i chce jakiegoś działania, wzruszenia drugiej strony, a ta nic, albo bardzo nam na kimś zależy, a tu... beton...

W talii, z której korzystałaś, na karcie faktycznie jest kobieta i mężczyzna w miłosnym uścisku. Ale ta karta wyszła odwrócona. Została poprzedzona 2 buław, również odwróconą, co można interpretować: nie rób nic. Po prostu. Jeśliby jeszcze łączyć to z Kapłanką - czyli: działaj mądrze. Czyli: mądrze nie rób nic. Dosłownie. I trzeba pamiętać o zadanym pytaniu: czyli, nie pytałaś o to, co zrobić, żeby zadziało się zgodnie z tym, co teraz chcę, ale żeby skutek był dla mnie pozytywny.,. finalnie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarotem mi nie po drodze teraz, ale kiedyś było, więc wg. mnie może być tak: 2 kijów pokazuje, że trzeba znaleźć w otoczeniu kogoś, kto cię wzmocni ( może przyjaźnią, koleżeńskością, ciepłem, taki ktoś kto jest przy tobie i udziela promieniuje energią, ożywia cię, gasi smutek) albo jakaś inspirująca  lektura natchnie cię taką energią, podsunie pomysł na rozwiązanie problemu. Jak byłaby to osoba płci męskiej to nie traktuj jej jako potencjalnego partnera, bo wpadniesz w to samo, co przeżywasz teraz. Może na końcu kłopotów to tak - tu mogą być Kochankowie w pozycji prostej - ale jako dalsza przyszłość. Teraz absolutnie nie. U obu płci chodzi o energetyczne wsparcie a nie dyktando, co masz robić i na pewno nie podejmuj decyzji za szybko, zbyt pochopnie. Kapłanka potwierdza czekanie na odpowiedni czas do rozwiązania problemu, ale i podpowiada, że należy słuchać głosu intuicji albo skorzystanie z pomocy terapeuty. Nie wiem o co chodzi z twoją sytuacją uczuciową, czy to cię gnębi psychicznie i nie możesz się uwolnić od. np. beznadziejnego albo toksycznego uczucia do kogoś, kto ma cię gdzieś,  czy też realnie fizycznie masz do czynienia z jakąś sytuacją partnerską, stąd trudno obczaić, czego może dotyczyć wskazówka Kapłanki. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem takie sa karty : 2 kjie, Kochankowie o., Kapłanka, Kochankowie

 

myślę sobie tak - stoisz przed podjęciem jakiejś decyzji i się namyślasz, ale wcale nie bardzo chcesz wykonać jakiś ruch, nie chcesz podjąć decyzji (Kochankowie o,)

Kapłanka mówi, żebyś działała na bazie tego, co mówi Ci twoja intuicja, przeczucie, zajrzyj w głąb siebie - bo decyzja i tak przed Tobą, czeka Cię -  tylko ją odwlekasz

zatem  - przemyśl dobrze sytuację, szczególnie z pozycji siebie jako kobiety - co Ci daje ta relacja, jak jesteś traktowana oraz co Ty pokazujesz partnerowi, czego oczekujesz, co sobie nawzajem dajecie

jakoś trzeba to uporządkować ponieważ nie na darmo 2x wypadli Kochankowie w odpowiedzi na Twoje zapytanie

decyzję (jakąś) trzeba jednak podjąć, nie unikniesz chyba tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

W dniu 24.10.2019 o 17:20, Mesi napisał:

Została poprzedzona 2 buław, również odwróconą, co można interpretować: nie rób nic.

Pomyślałam tak wtedy, że ten układ wygląda właśnie tak - jakbym miała działać intuicyjnie i obserwować, wstrzymać się i nie robić nic. Wydało mi się to nieprawdopodobne.

W dniu 24.10.2019 o 19:04, Ava55 napisał:

stoisz przed podjęciem jakiejś decyzji i się namyślasz, ale wcale nie bardzo chcesz wykonać jakiś ruch, nie chcesz podjąć decyzji

I wciąć nie chcę podejmować tej decyzji, a już na pewno nie mam ochoty wykonywać działania w rozumieniu buław.

W kontekście zadanego pytania odpowiedź kart wydaje się logiczna, bo intuicja mi mówi - nie rób nic, karty też. 
To nie robię, zobaczymy :)

Dziękuje raz jeszcze za pomoc.

PS: Co do talii Art Nuovo - jak ją zobaczyłam, to nie mogłam zasnąć :D chyba zostałam zawołana :) Ale fakt, jest trudna.

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...