Jump to content
Sign in to follow this  
Sarah2020

Offtop z tematu Usunięcie konta / W jak wróżba

Recommended Posts

Sarah2020
W dniu 31.10.2019 o 23:18, anhana napisał:

proszę o usunięcie mojego konta

jeszcze raz, nie wylogowałam się na telefonie i bóg wie gdzie jeszcze. 

Już tym razem ostatecznie, nie zamierzam się logować, Ahoj :)

Nie usuwaj konta, nie warto przez nieprofesjonalną wróżbę, która się nie spełni zapewne ;)- wiem z doświadczenia;)

P.s. osoby, które 'latają' za daleko w czasie nie powinny wróżyć tu i teraz, jeśli nie są na to gotowe etycznie i nie tylko.

Mogę podać przykład.

Zapewne Administracja usunie mój wpis ale może spojrzy ma sprawę nieco inaczej. Uważam, że Anhana ma rację w swoich zastrzeżeniach.

Do pewnych spraw trzeba podejść subtelnie i rozważnie, odpowiedzialnie, nie  pozbawiac człowieka Nadziei  bez względu na karty. Po niektórych to spłynie po innych nie. Kwestia zasad i innych okoliczności. Jeśli ktoś nie potrafi rozpoznać/rozróżnić wagi sytuacji niech wróży na pierdoły typu: czy kupić kieckę czerwoną czy niebieską.

Tyle.

Edited by Sarah2020

Guest anhana
3 godziny temu, Sarah2020 napisał:

Nie usuwaj konta, nie warto przez nieprofesjonalną wróżbę, która się nie spełni zapewne ;)- wiem z doświadczenia;)

P.s. osoby, które 'latają' za daleko w czasie nie powinny wróżyć tu i teraz, jeśli nie są na to gotowe etycznie i nie tylko.

Mogę podać przykład.

Zapewne Administracja usunie mój wpis ale może spojrzy ma sprawę nieco inaczej. Uważam, że Anhana ma rację w swoich zastrzeżeniach.

Do pewnych spraw trzeba podejść subtelnie i rozważnie, odpowiedzialnie, nie  pozbawiac człowieka Nadziei  bez względu na karty. Po niektórych to spłynie po innych nie. Kwestia zasad i innych okoliczności. Jeśli ktoś nie potrafi rozpoznać/rozróżnić wagi sytuacji niech wróży na pierdoły typu: czy kupić kieckę czerwoną czy niebieską.

Tyle.

No tak, właśnie o to była ta cała drama. Z drugiej strony argumenty Ismer też do mnie po części trafiły. Nie odchodzę z powodu tej wróżby, po prostu potrzebuję odpoczynku od Ezoświata, ogólnie, a to był tylko taki subtelny dodatek. Więc buziaki dla ciebie :) i wszystkim tym którym ostatnią akcją podniosłam ciśnienie :)

Do trzech razy sztuka, więc tym razem już proszę o usunięcie i się nie loguje!

Edited by anhana

Ejbert

Czytałem czat, czytałem wątek i powiem tak: wróżby andrzejkowe to zabawa i każdy musi się z tym liczyć. One są na Poligonie, czyli w dziale, gdzie każdy może próbować swoich sił. Od profesjonalnych wróżb jest dział usług. W ogłoszeniu napisałem wyraźnie:

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich - i zaawansowanych i początkujących, i z doświadczeniem i bez doświadczenia

- słowem każdego

kto ma chęć dołączyć do organizacji wieczoru i dać coś innym od siebie.

Dlatego, drogie Panie, wasze uwagi są tu nie na miejscu - nie dotyczą tego wątku. Etyka tak, tam też obowiązuje i nad tym czuwamy, jednak należy rozróżnić okoliczności. Tak naprawdę na andrzejki wróży się zabawowo i każdy o tym wie, jeśli ktoś śmiertelnie poważnie podchodzi do wesołego wieczoru - no to ma problem; na tej samej zasadzie może wnosić pretensje za niesprawdzoną wróżbę z pantoflem, jeśli w ciągu roku okaże się, iż panna nie wyszła za mąż. 

Zgadzam się z tym, że kilka lat to długa perspektywa i nie do zweryfikowana za rok, lecz cóż z tego? Wróżąca ma prawo powiedzieć co widzi, zwłaszcza jak nie narusza tym prywatności i jakichś intymnych, osobistych spraw. Co z tego, że pytająca nie prosiła o określenie czasu (teoretycznie, bo o czasie sama wspomniała) - ale jeśli wróżąca coś widzi dalej, to nie rozumiem, czemu ma o tym nie powiedzieć. Zaznaczam raz jeszcze, że jest to wątek - zabawa. 

Jeśli ktoś celowo podpuszcza wróżącą (a tak było wspomniane) to o czym to świadczy? - nie o chęci uczestnictwa w zabawie a raczej o chęci wykazania.. czego? no właśnie czego? - swojej niechęci, udowodnienia komuś że się nie zna? po co więc bierze udział w zabawie, jeśli zabawy na celu nie ma?

My też planujemy wróżebną zabawę, ale po tym zadymieniu zastanawiamy się, czy warto, ponieważ jest to niesprawdzone nowum i możemy zostać się za dywinacyjnych matołów, jeśli komuś wróżba pójdzie nie po jego myśli albo nie będzie pokrywała się z rzeczywistością ;p 

Tak więc proponowałbym najpierw się zastanowić nad motywem uczestnictwa we wróżbach okolicznościowych, także tych nieprofesjonalnych - bo tam każdy może powróżyć (po to ten dział jest) i wziąć pod uwagę specyfikę tego typu wróżb oraz liczyć się z tym, że każdy ma prawo powiedzieć co zobaczył w kartach, fusach czy innych grochowinach, nawet jak pytanie nie przewidywało jakiejś wizji osoby wróżącej, która to wizja wyszła na wierzch w trakcie. 

• W punkt 4
  • Thanks! 2