Skocz do zawartości

Rokitnik prozdrowotny :)


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Makrela napisał:

runoutofbreath, myślę, że rokitnik nie zaszkodzi, ale czy pomoże? Zioła bardzo są pomocne, ale najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę, żeby móc dobrać je odpowiednio do schorzenia. Każde z nich ma szeroki zakres działania, zawiera mnóstwo związków chemicznych, niektóre mogą być w interakcji z przyjmowanymi przez kogoś lekami, więc tu też trzeba uważać. Tak samo jest z olejkami, albo i bardziej bo olejki to koncentraty. No i zioła wymagają regularnego przyjmowania, bo nie dają błyskawicznych efektów, a do tego nie każdy ma cierpliwość do parzenia ziółek i czekania aż naciągną. Oleje w sumie są formą wygodną, nie wymagającą zachodu, ale trzeba pamiętać o tym, by kupić olej najwyższej jakości a nie jakąś byle taniochę, bo tylko takie mają prozdrowotne właściwości.



Dziekuje za sugestie, ale akurat jeśli chodzi o odżywianie, suplementy czy olejki to znam się nieco na rzeczy. Zawsze patrze na składy i wybieram rzeczy bio, wole mieć mniej ale patrze na jakość, to dla mnie priorytet. U mnie to trawienie szwankuje przez tarczyce a co za tym idzie zbyt mala ilość kwasu zoladkowego, nietolerancje pokarmowe. Nie ukrywam, ze istotny wpływ na stan moich jelit miał także stres, nie od dziś wiadomo ze wszelkie napięcia czy blokady odgrywają przy takich rzeczach bardzo duza role. Jedzenie w spokoju, małych porcji jest szalenie istotne a ja niestety często jadałam w stresie, biegu, traktowałam to jako sposób na rozluzienie i teraz efekty sa, probuje roznych rzeczy i tak jest lepiej niż było ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Rokitnik prozdrowotny :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...