Jump to content
Sign in to follow this  
runoutofbreath

Tradycyjna Numerologia Chińska dla Zachodu

Recommended Posts

runoutofbreath

Witajcie,

czy ktoś z Was posiada lub slyszal cos o książce "Tradycyjna numerologia chińska dla Zachodu" Bogusława Białko i Zbigniewa Królickiego...zastanawiam się nad tą pozycją, prawdopodobnie ją kupię, ale być może ktoś z Was wie czy jest godna przeczytania. 

Ismer

Tej nie czytałam. To jest druga wersja Tradycyjnej numerologii chińskiej, feng shui Nieba i Ziemi (którą czytałam).

Ta druga, jeśli chodzi o przeczytanie - jest warta. Rozważ tylko, czy starczy Ci czasu i cierpliwości na zgłębienie tematu, ponieważ oprócz porcji wiadomości dotyczących samych liczb, trzeba jeszcze łyknąć dozę chińskiej filozofii i chińskiego podejścia do nich. 

Poza tym jest to zmieszane z elementami już nam znanymi z numerologii zachodniej, która z kolei czerpała z różnych źródeł, m.in z... elementów numerologii chińskiej  :D 

Autorzy w źródłach nie ukrywają, skąd czerpali opisy liczb, to nie tylko Chiny, to : m.in N. Czarmińska i R.Webster (to ten znający się na wszystkim, niczym nasza Chrzanowska :laugh: ) więc mimo wszystko jest to pasztet, ale smaczny i można z tego czegoś się nauczyć i włączyć pewne elementy do tego, co już znamy "po zachodniemu". 

• Like 1
  • Thanks! 1

runoutofbreath
W dniu 12.11.2019 o 13:50, Ismer napisał:

Tej nie czytałam. To jest druga wersja Tradycyjnej numerologii chińskiej, feng shui Nieba i Ziemi (którą czytałam).

Ta druga, jeśli chodzi o przeczytanie - jest warta. Rozważ tylko, czy starczy Ci czasu i cierpliwości na zgłębienie tematu, ponieważ oprócz porcji wiadomości dotyczących samych liczb, trzeba jeszcze łyknąć dozę chińskiej filozofii i chińskiego podejścia do nich. 

Poza tym jest to zmieszane z elementami już nam znanymi z numerologii zachodniej, która z kolei czerpała z różnych źródeł, m.in z... elementów numerologii chińskiej  :D 

Autorzy w źródłach nie ukrywają, skąd czerpali opisy liczb, to nie tylko Chiny, to : m.in N. Czarmińska i R.Webster (to ten znający się na wszystkim, niczym nasza Chrzanowska :laugh: ) więc mimo wszystko jest to pasztet, ale smaczny i można z tego czegoś się nauczyć i włączyć pewne elementy do tego, co już znamy "po zachodniemu". 

Czyli niezły misz masz, mimo wszystko chyba spróbuje. Zamówić zamówię a usiądę do niej jak będę miała więcej czasu, bo teraz praca..ostatnio rok studiow, wiec jestem kłębkiem nerw :/ slicznie dziekuje za obszerna odpowiedz Ismer ;-) 

Edited by runoutofbreath

Ismer
2 godziny temu, runoutofbreath napisał:

Czyli niezły misz masz, mimo wszystko chyba spróbuje.

A wiesz, że nie. Wszystko jest tam płynnie ujęte i z sensem. Dlatego polecam, warto, tym bardziej, że są tam elementy, które nie są dostępne w lekturach popularnych na polskim rynku. A są używane i wnoszą ciekawe informacje. Może dzięki takim włączkom numerologia nabierze wreszcie większego sensu i sprawdzalności, bo co kilkutysiącletnie doświadczenie chińskie to nie dwóchsetletnie amerykańskie ;) 

• Like 1
  • W punkt 1

Ismer

@runoutofbreath a możesz powiedzieć, którą książkę w końcu kupiłaś? Bo ja, powodowana jak zwykle niepohamowaną ciekawością, wypożyczyłam z biblioteki wydanie Feng Shui Nieba i Ziemi obu autorów (ja mam starsze wydanie samego tylko Królickiego). I okazało się, że zawartość jest ta sama co moja (inny jest tylko układ tematów) jednak treść jest inna. To znaczy niby ta sama, lecz Królickiego bardziej głębsza, natomiast ta z Białko bardziej pusta, mielenie aby mielić. Jestem zszokowana, że tak łatwo można było zepsuć treść!

• Like 2
  • Thanks! 1

Emeryta

Ismer, a możesz przykładowo wrzucić różnicę w opisie, czegokolwiek ? ja też mam stare wydanie :)

• Like 1