Jump to content
Piko

Ile jest systemów kart ?

Recommended Posts

Piko

Bardzo powoli przymierzam się do kart klasycznych... Stąd moje pytanie. Ile jest systemów ( linii ) kart klasycznych ?

Czy chodzi tylko o ilości kart w zestawie :

1) 24 karty,

2) 32 karty,

3) 52 karty

Czy może chodzi o coś więcej ? (rodzaj interpretacji...)

:glupio_mi:

• Like 1

Piko

OK. Już doczytałem...  :glupio_mi:

Edited by Piko
  • Like 1

Ismer

Piko, więc dodam tylko tyle, że systemów jest tyle ile interpretujących ;) 

Resztę przeczytałeś, więc wiesz już, że można wróżyć z trzech talii oraz, że istnieją odmienne spojrzenia na kolory. Z tego wszystkiego tylko jeden system jest słuszny: to Twój własny :) 

• Like 1
  • W punkt 1

Piko
W dniu 27.11.2019 o 11:59, Piko napisał:

1) 24 karty,

2) 32 karty,

3) 52 karty

Chyba warto uczyć się tych trzech systemów... Nigdy nie wiadomo gdzie się człowiek znajdzie i jakie karty będzie miał do dyspozycji... :)

Edited by Piko
  • Lux 1

Ismer

Piko, w ogóle najlepiej jest skoczyć na głęboką wodę, czyli poznać 52 karty. Potem już będzie z górki ;) 

• Like 1
  • W punkt 2

Ciastko08

Naucz się najpierw 24. I idź tym system. Zobaczysz czy tyle kart daje Ci wystarczające możliwości. Jeśli nie, naucz się 32.

Choć uważam, że system 24 kartowy jest jednym z lepszych. Dzięki temu karty są "płaskie" i nie skupiają się na innych rzeczach, a precyzyjniej odpowiadają na zadane im pytanie. 

Ejbert

Ja uważam, że lepiej jest poznać całą talię, bo wtedy jest większa perspektywa i można sobie na pewniaka już wtedy wybrać system, który najbardziej nam odpowiada. 

Uczenie się można zacząć od góry, tak, żeby najpierw poznać karty w przedziale 24, następnie 32 i następnie do końca. 

Dla mnie 24 karty to za mało na precyzję, bo tam dużo figur wchodzi w grę a mało jest kart określających. Ale i tak wszystko zależy od możliwości poznawczych danej osoby. 

• Like 2
  • W punkt 1

Emeryta

Też myślę, że najlepiej jest znać wszystkie karty. Ale talia 24 nie jest tak ograniczona jak mówisz, bo figury w popularnych wróżbach, takich typu "cyganki" to tak, tam aż roi się od mężczyzn i kobiet ;) jednak już w dużej wróżbie na całą talię tak jak u E. Pogońskiej te figury nabierają innego znaczenia i nie zawsze jest to postać, często jest to określenie przymiotnikowe.

• Like 1