Jump to content
Piko

Które karty LENORMAND lepsze ?

Recommended Posts

wilcza.córa

Bardzo ładne karty. I te Art Nouveau Oracle :) lubię secesję. 

• Like 1

Piko
8 minut temu, Ismer napisał:

Mam obie talie, lecz na razie nie powiem, która lepiej mi podchodzi, byś się nie kierował czyjąś sugestią ;p

Ale ja lubię dobre sugestie , doświadczonych osób... ;p

Landara
W dniu 28.12.2019 o 16:19, Ismer napisał:

Mam obie talie,

Obie, tzn. tą i tą co pokleksiłaś ? ;)

Tamta właśnie mi się podoba, Piko widziałeś ją?

I jak nie lubię Ciro, tak jego Lenorki mi się podobają. Tarot już nie. Obie talie są zupełnie inne od tej co kupiłeś, kolorowe, bardzo odróżniające się od tych robionych na stary wzór, lecz jakbym miała kupić, to te właśnie. Przymierzam się właśnie do zakupu i nie mogę się zdecydować, które :D

• Like 3

Ismer
Godzinę temu, Landara napisał:

Obie, tzn. tą i tą co pokleksiłaś ? ;)

Tak, miałam na myśli tą przemalowaną.

Mam również "French cartomancy" Lo Scarabeo, na szczęście one są z białymi obwódkami. Nie trawię czarnych, bo - jak już mówiłam na cyganach - wyglądają jak klepsydry i jakoś źle mi się z nimi pracuje. Jeśli podoba mi się grafika, ale ma te paskudne obwódki, to nie pozostaje mi nic innego jak je obcyndolić - i tak robię.

W tej talii Ciro: "Gilded Reverie Lenormand" też jest na czarno, ale rozmywająco i to jest do przełknięcia, też chyba ją kupię, bo podoba mi się i nie ma tam walących po oczach  klasków - są dyskretnie umieszczone na dole, :) 

W klimacie "piatnikowskim" utrzymane są  "Lenormand Oracle Lo Scarabeo" i tam nie ma wcale klasyków, ale są klepsydry, lecz w sumie do przetrawienia, bo pierwsza idzie biała ramka. Klasyków nie mają też niektóre "Niebieskie Sowy, ale mają napisy, więc to też nie dla mnie. 

Jednak jakbym miała wybierać między nimi dwiema to trudno o decyzję, bo u Ciro, choć podoba mi się większość kart, to są tam i karty nie po mojemu, np. Ptaki, Słońce, Drogi, Gwiazdy, Statek czy Niedźwiedź, który jest bardzo taki wysikany, nie dość że polarny, to jeszcze taki... uduchowiony :D a Pana  to mógłby sobie darować - to w ogóle nie pasuje do pozostałych kart, Pani jeszcze ujdzie, lecz też klimat nie za bardzo pasujący do reszty. Egipską Trumnę mogę mu darować, podobnie jak sierp zamiast Kosy, Drzewo z Sefirot i tęczą, wesołe Myszy i żeńskiego Jeźdźca...  no i są to duże karty, czego nie lubię. 

Na razie oglądam sobie w wolnej chwili, jeśli się zdecyduję to powiem na co :) 

• Like 3
  • Super 2

Ejbert
W dniu 28.12.2019 o 16:19, Ismer napisał:

Piko... o tym już było wiele razy. Nie ma lepszych nad te, które przemawiają do właściciela. Po kiego grzyba kierujesz się czyimiś sugestiami, nie masz własnej wrażliwości? 

Piko, nigdy nie kieruj się tym, co ktoś napisał, typu "to dobra talia dla początkujących" albo "piękna grafika" czy "wymowne obrazki" - to są tylko i wyłącznie subiektywizmy recenzenta. Nie ma znaczenia, czy jest to osoba doświadczona w kartach czy nie. 

Masz grafikę w sieci? - to obejrzyj każdą kartę powoli, nie wybieraj od razu, poczuj karty najpierw i dopiero zdecyduj, według własnych odczuć. 

Jak mnie wq*rwiają tacy "polecacze".... co innego, jak se ktoś napisze, że talia jemu się podoba - o.k, podoba się to się podoba, o gustach się nie dyskutuje, a co innego, jak ktoś ją poleca, bo  "ładna, odjazdowa, sugestywna" itd.  

Mi się podoba ten piatnik i french, Ciro, po obejrzeniu odpadł, właśnie ze względu na te parę kart, o których mówi Ismer. Przegiłął koleś, jego wizja nie jest moją i wiem, ze z taką talią nie będzie mi się łatwo pracowało. Dla mnie już lepsze są te kolorowe Magiczne Lenormand, chociaż w zasadzie nie lubię malowanek w kartach, bo to nie kololowe bajki dla dzieci :D 

• Like 1
  • W punkt 1
  • Super 1