Skocz do zawartości

Było, minęło i … żyje - Old Songs


Emeryta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderators

Cool!!! to i my mamy swój wokalny kącik seniorów, dzięki za pomysł Emeryta :bukiet: 

Ja też młody nie jestem i też nie miałem kontaktu ze słoniem :D i też szukam na YT starych piosenek. 

Annę German lubię, to jest głos czysty jak spiżowy dzwon ... 

 

A to jedna z wersji znanych biesiadówek, trochę jak dla mnie urwana, lecz głos rekompensuje wszystko:

 

 

i jeszcze jedna, przepięknie cudowna:

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 1
  • Super 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra Seniorzy... zobaczymy jak się wasz - nasz ;p wątek rozwinie i pomyślimy co dalej. 

A tymczasem, jak już jesteśmy przy Annie, to polecam posłuchać dwóch wersji Ave Maria. To zresztą jest utwór wykonywany przez różnych wokalistów, niby nic trudnego, słowa proste, ale... ale właśnie to ALE głos decyduje o ciarach ;) 

Podobny spiżowy, czysty głos słyszałam xxxxxx lat temu w kościele św. Anny, po mszy był mały koncert kolęd. Nie pamiętam ilu było wykonawców, kto śpiewał, był jakiś chór. Ładnie, nie powiem. Ale... w pewnym momencie jakaś młoda dziewczyna zaczęła śpiewać Cichą Noc. I to było TO.  W kościele na ogół jest cicho, ale wtedy ludzie wstrzymali oddechy, włącznie z Prymasem. Do dziś słyszę ten głos. Ale nigdzie potem już jej nie słyszałam, nie wiem kto to był, lecz zapomnieć tego się nie da. 

 

ver.1

 

 

ver. 2

 

 

  • Lubię to! 1
  • Super 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ejbert napisał:

Willow jak tu zaglądasz, to Tobie dedykuję tą piosenkę  :) 

 

 

Ejbert, dziekuje Ci od serca :) I bardzo mi miło od tego jest :)

Znam tą piosenkę, jest bardzo piękna i delikatna :) Anna German była i jest bardzo w moim kraju lubiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można tylko polskie stare piosenki zamieszczać? :)

Jestem fanką The Beatles, a to też pokolenie ludzi, którzy są po 60-ce co najmniej :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Myślę, że nie tylko polskie i nie tylko solowi wokaliści - ale poczekajmy co na to Emeryta, to jej temat :) 

Piko wrzucił jazgozgrzyt i na razie Emcia go nie zgromiła :D to myślę, że tym bardziej będzie skłonna przychylić ucha do beatu ;) 

 

Bitelsi są nieco młodsi, ja nie jestem 60+ i pamiętam ich ;p 

 

  • Lubię to! 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Legenda legendą, lecz ja Sinatry nie lubię - żaden to wyjątkowy talent, więcej tam kasa śpiewa ;) tak samo Freddie Mercury - słuchać lubię, ale jako wielki talent wokalny mi się nie widzi. Pewnie, że de gustibus non est disputandum, mówię tu tylko o czystości, sile i barwie głosu :)

 

A dla mnie Anna German czy Irena Santor - to są właśnie talenciaki :) Villas też, no 5 oktaw to nie w kij dmuchał. Dziś wczesna Santor 1968 r (są i innne nagrania, ale to chyba pierwsze?)

 

 

 

  • Lubię to! 2
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Ja zwracam uwagę na wokal, to dla mnie jest ważne w odbiorze.  A muzyka Irenki jest bardzo różna. I co ważne - ona głosu "nie straciła", śpiewa do późnych lat.

A tu próbka innej skali (partia specjalnie dopisana do fletu - niesłoniowi wiedzą o co chodzi ;) )

 

 

 

  • Super 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O, tak Villas to fenomen na skalę światową. Głos operowy a wylądowała na "zwykłych  piosenkach"

 

Ja dobrze pamiętam Bonnie Tyler, nie tyle ze względu na wielki talent, ile na wspomnienie muszli klozetowej, którą czule trzymałam w objęciach po spożyciu zbyt wielkiej ilości napoju wyskokowego, podczas wagarów u koleżanki na chacie :redface:  Ale co tam, to zamierzchła przeszłość i nastąpiło przedawnienie ;p 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
  • Medal 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przy niedzieli luzik - Cicha woda - moje ciche motto w czasie zmagań z przełożonymi :D 

 

Płynął strumyk przez zielony las,

A przy brzegu leżał stukilowy głaz.

Płynął strumyk. Minął jakiś czas,

Stukilowy głaz zaginął,

Strumyk płynie tak jak płynął :sark: 

 

 

tu wersja w TVP - bez osadzenia, bo nie wolno... 

https://www.youtube.com/watch?v=IwSwcSh1F2M

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię też Annę Jantar :) kiedyś to była muza ;)

 

 

Wracam też do Skaldów- zawsze mi humor poprawiają :)

 

 

 

 

Czerwone Gitary, dla mnie to poezja :)

 

 

 

Kolega zaraził mnie też SDM

 

 

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

W dniu 3.01.2020 o 13:05, Willow napisał:

A można tylko polskie stare piosenki zamieszczać? :)

Odpowiedź:

W dniu 3.01.2020 o 13:58, Ismer napisał:

Myślę, że nie tylko polskie i nie tylko solowi wokaliści - ale poczekajmy co na to Emeryta, to jej temat :)

 

Dodam: to nasz temat. Temat, w którym każdy wrzuca to co mu się podoba, to co uważa, że warte jest ocalenia od zapomnienia :)

Emeryta więc nie ma nic przeciwko piosenkom zagranicznych wykonawców, tym bardziej, że sama je lubi :D

 

Dla przypomnienia jednego z milszych żeńskich głosów, o którym mało kto dziś pamięta:

 

 

 

i głos męski

 

 

 

 

Miłego wieczoru :) 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z naszego podwórka ;)

 

 

 

i kultowy przebój Jacka, mój ulubiony :) Dwadzieścia lat a może mniej...

 

 

 

i ta sama piosenka, ale oryginał, z Opola, rok 1976 - niech młodzieży sobie poogląda, jak wyglądały estradowe realia PRLu  a moda... :D

 

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

To mnie nie kręciło, ale wspomnienie w pamięci zostawiło :) 

Nie płacz, kiedy odjadę... kupię ci czekoladę :D A druga sparafrazowana piosenka: moja droga... asfaltowa ;) - wersji było kilka, kto pamięta jakie ? Ale jej tytułu ani prawdziwych słów za nic nie pamiętam.

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, Makrela napisał:

A druga sparafrazowana piosenka: moja droga... asfaltowa ;) - wersji było kilka, kto pamięta jakie ? Ale jej tytułu ani prawdziwych słów za nic nie pamiętam.

ver. 1

Moja droga asfaltowa,

Kiedy jechałem nią

Wlazła sobie na na nią krowa

I potrąciłem ją

Potem chciałem ją przeprosić

I pocałować w nos

A ona w krzyk

A ona w ryk

Muu muu muu, no, no, no! 

 

ver.2

Moja droga asfaltowa

Po której jedzie fiat

A w tym fiacie siedzi krowa

I śpiewa sobie tak:

Byku, och mój drogi byku

Ach, jak ja kocham cię

Przyjdź do mnie znów

Pójdziemy w rów

Będziemy... pasać się ;p 

 

a oryginał: Bobby Vinton

 

  • Cool 1
  • Medal 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 19.01.2020 o 02:36, Emeryta napisał:

rok 1976 - niech młodzieży sobie poogląda, jak wyglądały estradowe realia PRLu  a moda...

takie były realia, nie było prawie nic a jednak nie chodziło się jak obdartusy. Moda modą, ale podchwytywanie chorych pomysłów jak postarzanie szat, dziury, strzępy, spodnie z jajami wiszącymi do kolan, dresy a'la Kiepski świadczy nie tylko o braku własnego stylu ale jest też przyciąganiem do swego życia tzw. wzorców biedy, niechlujstwa i zubożenia w ogóle. O tym młodzi nie wiedzą, bo i skąd? 

Dla równowagi strojów (i stylu oraz dykcji - tak się śpiewa po polsku - wyraźnie i z odpowiednim akcentem i z "ł" ) piosenka niemłoda, w wykonaniu artystów, o których właściwie mało kto już dziś pamięta. 

 

 

 

  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ejbert napisał:

Moda modą, ale podchwytywanie chorych pomysłów jak postarzanie szat, dziury, strzępy, spodnie z jajami wiszącymi do kolan, dresy a'la Kiepski świadczy nie tylko o braku własnego stylu ale jest też przyciąganiem do swego życia tzw. wzorców biedy, niechlujstwa i zubożenia 

cóż, de gustibus ;)

uważam, że ważniejsza jest umiejętność dobrania stroju do okoliczności oraz własnej sylwetki

nie mam nic przeciwko obdartym rekawkom t-shirta u zgrabnego faceta, wiszące gacie nie są niestety sexy

dziurawe czy postrzępione ubrania noszone z wdziekiem są fajne

i ważne by je często prać  - więc mogą być sprane :D

niech podniesie rękę ten, kto nie ma dzinsów w domu... toż to jawne kreowanie się na robotnika :P

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bonnie Tyler 2017, ale piosenka stara rzecz jasna. Wybrałam tą wersję, bo mamy XXI wiek a realia jakby się zatrzymały (tak, też kiedyś były dyskoteki i też tańce łamańce i też przy tej piosence ;p )

Jedynie co jest starsze i jakieś takie bardziej obfite to sama Bonnie ;) 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, Ava55 napisał:

dziurawe czy postrzępione ubrania noszone z wdziekiem są fajne

otóż to, de gustibus... ale tu akurat nie chodzi o wdzięk, jeno o to co dziursko symbolizuje. I tu w pełni popieram Ejberta - noszenie wzorca łacha... no ale de gustibus... dla mnie jest to samo w sobie brakiem pomysłu na strój, czyli wyczerpaniem inwencji twórczej :D i pomijam to, że noszenie - czegokolwiek - z wdziękiem, jest sztuką dostępną niewielu paniom i panom ;) 

A jak już mówimy o zapomnianych, to właśnie przypomniał mi się Roy Orbison, który tak jak dla mnie cienko śpiewał, ale ten utwór zapamiętałam jakoś.

 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Ismer, nie rozumiem dlaczego nie ma tu jeszcze Twej ulubienicy Tiny Turner ;p 

Kara Cię czeka, gdyż oprócz znanego Ci dźwięku znalazłem jeszcze coś, do uznania wg. gustu ;) - albo nędzne naśladownictwo albo genius vocal :D 

 

oryginał (z właściwym sobie kopem ;) ) 

 

 

to "coś" (jakby coś trochę się dusiło ... albo czegoś się bało - głosik się trzęsie tu i tam ;) ) 

 

 

a jedna z moich muz Tiny:

 

Edytowane przez Ejbert
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ismer napisał:

tu akurat nie chodzi o wdzięk, jeno o to co dziursko symbolizuje.

...na przykład protest przeciwko ułożonym i grzecznie ubranym ;)

są różne wersje rzeczywistości, a nie tylko jedna prawda :P

kiedyś fryzury chłopców z The Beatles budziły kontrowersje ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Led Zeppelin

Kashmir

 

I Alice Cooper

 

Lace and Whiskey

Blue Turk

Alice Cooper - I'm Eighteen

Tak, uwielbiam tego Vincent'a Daimon'a Furnier :D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Ava55 napisał:

..na przykład protest przeciwko ułożonym i grzecznie ubranym ;)

są różne wersje rzeczywistości, a nie tylko jedna prawda :P

ale to jest forum ezoteryczne i o tym mówiłem - symbol, jak to ładnie Ismer ujęła - łacha - przyciąga wzorzec łacha. I życie się tak łachmianiarsko układa ;p A protest wyrażany za pomocą mody był, jest i będzie i nie o to mi biegało, jeśli protestujący tak go wyraża - wolna wola, ale niech potem się nie dziwi, że i układa mu się tak, jaki nosi przyodziewek :D 

  • Dobre! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O.k - jak już Tina to i ja mam coś podwójnie, ale, sorki - jak dla mnie znacznie lepsze od Celiny ;p 

 

oryginał: 

 

 

i coś (dobrego). Słuchałam jej w innych utworach - nieźle wymiata :) 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Z tą piosenką wspominam uroczą koleżankę z liceum, która panicznie nie trawiła tego zespołu, więc my, chłopacy staraliśmy się jej tą piosnkę podtykać gdzie tylko okazja się trafiła. W ramach podrywu oczywiście ;) 

 

 

  • Dobre! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem, co z tego, co rzucamy, jest retro, a co nie :D

I'm your Venus, I'm your fire... Your desire! :D (Ciekawym jest, że Mariska ma stellum w Wadze :) )

Shocking Blue - Venus 

 

Shocking Blue - Deamon Lover  (uwielbiam tekst tej piosenki, jedna z moich ulubionych typowo "miłosnych")

Shocking Blue - Long And Lonesome Road

 :)

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Doors - "People Are Strange" 1967


Nights in White Satin - The Moody Blues 

 

YouTube polecił, włączyłam, i płakałam pól dnia, mąż mi ją wysyłał na początku naszego wszystkiego...

:1s_c:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten facet na początku jest okropny, gdybym zobaczyła go w ciemnej ulicy to bym chyba padła na zawał ze strachu. Dziwny jest,  kojarzy mi się z Kaligulą :sark: Ale piosenka o.k :D

 

Edytowane przez Widja
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Opole 1977 i Kolorowe jarmarki, w wykonaniu autorskim ;) - to piosenka, która wzbudziła duże kontrowersje wśród publiki, która uważała, że Rodowicz "ukradł" tę piosenkę Laskowskiemu. A realia festiwalowe były takie, że trzeba było wykonać jakąś polska piosenkę, chociaż nie wiem, jak to było z rodzimymi wykonawcami, czy mogli tylko polską "swoją", czy oprócz tej swojej musieli wykonać i polską "cudzą". Nie chce mi się sprawdzać :D

 

 

 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Dzisiaj prezentuję kawałek dobrze znany niegdyś a dziś kompletnie zapomniany. Może i dobrze bo i muzyka nie powala i słowa też nie, wokal młodego jest przeciętnie słaby (powiedzmy: anemiczny :sark: ) a trzeba też rozumieć czasy, w których utwór powstał. Większości młodych raczej nie przypadnie chyba do gustu :D 

No ale wokalista dzięki uzyskanej popularności wykreował się na polityka, moim zdaniem o wiele gorszej klasy niż prezentuje to w tym utworze jako artysta ;)

 

 

 

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, nie pamiętam tamtych czasów ale lubię niektóre stare przeboje polskie, o których wiem dzięki mamie.

Na pewno lepsze od tej nowoczesnej szmiry :_boisie:

To jeden z nich:

 

 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.02.2020 o 23:21, Emeryta napisał:

Cyganki, wróżki, uraniczki - posłuchajcie :D

nie ma czego, bo tę wersję wcięło, więc wrzucam inny klip, bezguście wprawdzie, ale z braku laku i kit dobry ;)

 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zespół dość popularny w swoim czasie. Ja najbardziej zapamiętałam ich "Po ten kwiat czerwony", i - co ciekawe - niedawno odkryłam, że śpiewała to również Anna Jantar (wówczas jeszcze Szmeterling)

 

 

 

 

 

Tu kultowa pieśń harcerzy PRLu, w tym moja - i piosenka i historia, bo byłam harcerką :)

 

 

 

i jeszcze jedna piosenka No To Co, o żołnierzykach. Lubiłam się nimi bawić :) 

 

 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...