Jump to content
Sign in to follow this  
NadziejaZoja

Offik z tematu: Pomoc w kryzysie - Ośrodki Interwencji Kryzysowej

Recommended Posts

NadziejaZoja

Offtop z tematu: Pomoc w kryzysie: OIK

Jakby to było takie piękne i proste jak jest napisane było by o wiele łatwiej.Ja byłam w kryzysie i  chciałam skorzystać to pani się zdziwiła jak  powiedziałam,że nie mogę liczyć na pomoc rodziny. I od razu wysłała mnie na terapie DDA a na taką żeby się dostać dobre 2 lata trzeba czekać.Także ta kwestia pomocowa bardzo kuleje. Pomoc uzyskałam przez przypadek z własnej inicjatywy i dopiero teraz mam sfinansowaną psychoterapię. Jednak w  tym czasie generalnie byłam ze wszystkim sama.To jest moje doświadczenie natomiast nie wiem jak inni trafiali!  

Edited by Ejbert
przeniesienie tematu, info skąd.
  • W punkt 1
  • Thanks! 1

Ejbert
8 godzin temu, nosowska napisał:

Jakby to było takie piękne i proste jak jest napisane było by o wiele łatwiej.

Nic nie jest tak piękne i proste jak jest napisane. Jedni mają dobre doświadczenia a inni nie. Zależy na jaki zespół się trafi - tam, jak wszędzie, pracują tylko ludzie a nie Pan Bóg. 

Sam projekt OIK jest potrzebny, chyba lepiej że coś się robi dla ludzi, niż jak nie robi się nic. 

Mnie w podstawówce - przy wyborze zawodu pani psycholog źle "zdiagnozowała", no ale to był spęd wszystkich uczniów z 8 klasy a pań było 2 czy 3. Ja trafiłem na znudzonego sobą i życiem babsztyla, i co - z tego powodu mam źle sądzić o wszystkich psychologach? Tak samo jest i tutaj, jednym OIK pomoże a inni będą niezadowoleni, takie życie. 

• Like 1
  • Super 1

Priestess

Moja intencja do dodania tych namiarów była taka, że na forum często można spotkać osoby w kryzysie, które gorączkowo poszukują pomocy, wsparcia, wskazówek jak sobie poradzić z trudną i nagłą sytuacją. Zdarza się, że nie są w najlepszej kondycji emocjonalnej i psychicznej. Osobiście uważam, że wróżby w takich okolicznościach mogą taką zdestabilizowaną osobę jeszcze bardziej naruszyć lub jej zaszkodzić. I być może warto by było, aby taka osoba najpierw zadbała o swoją równowagę emocjonalną, zanim sięgnie po poradę wróżki. 

Osobiście nie mam żadnych doświadczeń z Ośrodkami Interwencji Kryzysowej i domyślam się, że tak jak wszędzie, można tam spotkać osoby mniej lub bardziej kompetentne. Mimo wszystko uważam, że jest to lepsze miejsce do otrzymania pomocy w nagłej, często dramatycznej życiowej sytuacji, niż wspieranie się ezoteryką. Mam tu na myśli oczywiście osoby mocno zdekompensowane, które tracą racjonalny ogląd sytuacji i wymagają fachowej pomocy specjalisty. 

• Like 1
  • Super 1

NadziejaZoja
14 godzin temu, Priestess napisał:

Moja intencja do dodania tych namiarów była taka, że na forum często można spotkać osoby w kryzysie, które gorączkowo poszukują pomocy, wsparcia, wskazówek jak sobie poradzić z trudną i nagłą sytuacją. Zdarza się, że nie są w najlepszej kondycji emocjonalnej i psychicznej. Osobiście uważam, że wróżby w takich okolicznościach mogą taką zdestabilizowaną osobę jeszcze bardziej naruszyć lub jej zaszkodzić. I być może warto by było, aby taka osoba najpierw zadbała o swoją równowagę emocjonalną, zanim sięgnie po poradę wróżki. 

Osobiście nie mam żadnych doświadczeń z Ośrodkami Interwencji Kryzysowej i domyślam się, że tak jak wszędzie, można tam spotkać osoby mniej lub bardziej kompetentne. Mimo wszystko uważam, że jest to lepsze miejsce do otrzymania pomocy w nagłej, często dramatycznej życiowej sytuacji, niż wspieranie się ezoteryką. Mam tu na myśli oczywiście osoby mocno zdekompensowane, które tracą racjonalny ogląd sytuacji i wymagają fachowej pomocy specjalisty. 

Intencja jak najbardziej słuszna,ale też pewnym osobom warto napisać skoro pytają po 10  razy o to samo i nic nie robią, bo myślą,że im z nieba spadnie to też jest sygnał. Wiem,że każdy szuka często y sposobu by rozwiązać swoje problemy w sposób desperacki. Sama mam wrażenie,że tak robiłam i stawianie kart daję tylko nadzieję,ale bez naszego działania pracy nad sobą nic się nie zmieni. Generalnie często to właśnie  jest potrzebna pomoc specjalisty, a nie wróżki.  Wróżka nie zmieni nam poziomu hormonów w organizmie, relacji z partnerem, naszego podejścia do życia czy działania. To jest ciężka praca każdego dnia by to poprawić lub też nie, ale wtedy pretensje można mieć do samego siebie,a nie do całego świata!

Ejbert

Słuchajcie, nie róbmy offa z tego tematu, SOS ma służyć wyłącznie informacji gdzie i jaką można uzyskać pomoc. 

Przenoszę więc je do odpowiedniego kącika. 

Edited by Ejbert
  • Lux 1