Jump to content

Moola Mantra

Lianna
 Share

Recommended Posts

Moola Mantra czyni bardzo silnym nasze połączenie z Boskim Źródłem.

Nucąc mantry lub słuchając ich pomagamy sobie:
- w zdrowiu
- w szczęściu
- w doskonaleniu mistycznych doświadczeń
- w uzyskaniu wewnętrznej głębokiej ciszy
- w podnoszeniu własnej świadomości.

OM - całe Uniwersum wibruje wibracją OM. Był to pierwszy twórczy dźwięk, który wszystko stworzył. Posiada 100 różnych znaczeń. Jeśli medytujesz w głębokiej ciszy słyszysz dźwięk OM.

SAT - pustka, bez formy, doświadczenie pustki Uniwersum.

CHIT - Czysta świadomość, Czysty Duch.

ANANDA - radość, błogosławieństwo, wewnętrzna szczęśliwość. Doświadczenie czystej świadomości, otworzenie stanu Boskiej częstotliwości.

PARABRAHMA - Stwórca.

PURUSHOTHAMA - Energia awatarska inkarnująca się na świecie aby pomagać ludzkości.

PARAMATHMA - Najwyższa Boska Energia w człowieku. Najwyższe Ja. Antaryamin jako opiekun pomagający ludziom.

SRI BHAGAVATI - żeński aspekt twórczy.

SAMETHA - komunia, zjednoczenie - wszystko razem.

SRI BHAGAVATE - męski aspekt twórczy.

MAMAHA - rozwiązanie - Najwyższy Duch i ludzka forma łączą się w jedność.

SAT - CHIT - ANANDA - pomocna dłoń pomagająca żeńskiej i męskiej formie w osiągnięciu najwyższej mądrości.

Om Sat - Chit - Ananda Parabrahma
Purushothama Paramatma
Sri Bhagavati Sametha
Sri Bhagavathe Namaha

(Vedycka sanskrypcja)

https://www.vismaya-maitreya.pl/medytacje_moola_mantra.html

Edited by Lianna
  • Like 1
  • Cool 1
  • Super 1

Wieczorkiem na pewno posłucham i pomantruje. Zazwyczaj kiedy medytowałem do mantry to po prostu słuchałem ale nigdy nie powtarzałem takich słów. Powiedz mi droga Lianno. Te słowa trzeba mówić w myślach czy na głos?

• Super 1

Jeśli się zamkniesz w innym pokoju, możesz śpiewać cicho i nikt Cię nie usłyszy - ostatnio śpiewam i chyba ta metoda działa :)

Najważniejsze, z tego co rozumiem -użycie głosu, można nie w pełną moc, ale nie szeptem - niech mnie Lianna poprawi, jeśli się mylę :)

Zgadza się wszystko :)

Powiem Wam, że zanim śpiewałam mantry- miałam często problemy z gardłem, czasem utrata głosu, a odkąd śpiewam- nie ma tego już :) Może też na tarczycę dobrze wpływają- mam wyniki w normie ;)

No i spokój zdecydowanie większy i cierpliwość :)

• Super 1

Teraz, Lianna napisał:

Zgadza się wszystko :)

Powiem Wam, że zanim śpiewałam mantry- miałam często problemy z gardłem, czasem utrata głosu, a odkąd śpiewam- nie ma tego już :) Może też na tarczycę dobrze wpływają- mam wyniki w normie ;)

No i spokój zdecydowanie większy i cierpliwość :)

No to będę musiał zacząć śpiewać :)

Akurat bardzo mi się to podoba, że ta mantra czyni nasze połączenie silniejszym z Boskim Źródłem chociaż ja wolę nazywać to po prostu Wszechświatem :)

Może dzisiaj albo jutro wstawię recenzję książki Toshy Silver właśnie na temat jak dać się Boskiemu Źródłu prowadzić :)

• Super 1