Jump to content
Sign in to follow this  
Makryz

Wybory prezydenckie 2020 - off z tematu tarota

Recommended Posts

Makryz

W sumie pozwolę sobie dodać tutaj więcej - kilka lat temu przed wyborami miałem bardzo duże oczekiwania wobec obecnego Prezydenta. Począwszy od bycia człowiekiem niezależnym i zdystansowanym wobec własnego obozu politycznego do bycia sprzyjającym wolności obywatela oraz niechętnym wobec autorytarnych zapędów służb. Szukałem człowieka, który potrafi spojrzeć długofalowo, który umie spojrzeć prawdzie w oczy oraz umie zmierzyć się naszą własną historią i wyzwaniami Świata. Cóż mogę powiedzieć - po prostu się zawiodłem, ale nie tak zwyczajnie. Nie wiedziałem, że można być po prostu tak złym człowiekiem i tak fatalnym Prezydentem. Nigdy nie będzie kapitału społecznego bez zaufania obywatela wobec Państwa - ja nigdy tak negatywnie nie myślałem o własnym kraju i nigdy tak nie ufałem. Jest mi wstyd za takiego człowieka.

Mimo, że czuję wielki zawód to mam wobec Pani Kidawy Błońskiej jeszcze większe oczekiwania. Trzeba na prawdę wznieść się ponad podziałami - zacząć porządkować i usprawniać państwo. Nie wiem czy ona to potrafi. Jest na pewno osobą kulturalną, emocjonalną i taką, która umie się zachować. Czy będzie prawdziwą matką narodu, która nie odtrąci podanej ręki obywatela? Czy będzie zwinna i sprytna w grze na arenie międzynarodowej? Czy będzie potrafiła posłuchać rad mądrzejszych od siebie autorytetów i ekspertów? Czy będzie miała w sobie Saturniczny pierwiastek, który ograniczy świadczenia dla najbogatszych jak 500+, zlikwiduje ulgę od podatku dochodowego na dziecko skoro jest 500+ czy usunie absurdy jak danina solidarnościowa. Czy zabierze służbom mundurowym przywileje emerytalne i uzależni wiek emerytalny od średniego czasu życia oraz stażu pracy? Skoro Państwo potrzebuje pieniędzy to niech podwyższy podatek PIT lub CIT lub przesunie progi podatkowe. Dlaczego w naszym kraju się o tym nie rozmawia tylko stosuje sztuczki? System edukacji także wymaga zmiany. Młodzi ludzie są co raz bardziej podatni na manipulację i są niesamodzielni. W szkołach edukacja z zakresu ruchu drogowego, nauki o własnym ciele i własnej seksualności oraz nauka obywatelska o strukturze państwa (praktyczne obliczenie podatku i wypełnianie PIT-ów, zakładanie firmy, pisanie pism i wniosków etc.) powinny być obowiązkowe.

Niestety mam wrażenie że pod względem politycznym Pani Małgorzata została już zupełnie zmieciona z powierzchni ziemi. Jej kampania jest niespójna, mało wyrazista a obecnie rządzący ogrywają opozycję jak chcą. Obóz Andrzeja Dudy ogrywa opozycję jak chce czego przykładem jest dzisiejsze spotkanie ws. dialogu i wysłuchania obozów opozycyjnych ws. tzw. "ustawy kagańcowej" dla sędziów.

Musiałby się stać cud aby ci wszyscy krótkowzrocznie myślący ludzie nagle zmienili zdanie i oddali głos na kogoś innego niż Duda. Tym bardziej że obecny Prezydent skutecznie mobilizuje i podgrzewa swój elektorat.

Patrzcie co znalazłem (http://www.baza.astrolog.org.pl/Plik:KidawaB.png)

26603544_KidawaB1.png.c478226dac0c2ff7ee74ff28d71e5471.png

Edited by Makryz
  • Super 1