Skocz do zawartości

Przygoda z wędką 2020 ZWERYFIKOWANY


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ok. trzech lat temu wyrabiałem sobie kartę wędkarską, postanowiłem wyciągnąć kartę na to co wyjdzie z tego mojego wędkarstwa. Była to karta Giermek Pucharów:

 

spacer.png

 

- Giermek Pucharów to jedyna karta Rider Waite Tarot z symbolem Ryby :D, ale też znaczeniowo się zgadza, gdyż byłem zupełnym świerzakiem w wędkarstwie,  a złowione ryby wypuszczam z powrotem do wody...

 

Chcę wyciągnąć karty jak będzie wyglądać moje wędkowanie w roku 2020. I robię to teraz...  Czy połowy będą obfite? i Czy w ogóle znajdę czas na relaks nad wodą , czy raczej będę   bardziej zajęty pracą ? Weryfikacja pod koniec 2020 roku...

 

Pytanie: Czy w ogóle znajdę czas na relaks nad wodą , czy raczej będę   bardziej zajęty pracą ?

 

spacer.png spacer.png spacer.png spacer.png

 

Wyszły takie karty:

1) Słońce - już w pierwszej karcie widać że będę mógł pogodzić relaks z przyjaciółmi nad wodą z pracą

2) Rycerz Kielichów - troskliwie będę obchodził się ze złowionymi rybami, jak zawsze...

3) Death - Karta śmierci, czego dotyczy? Czyżby wśród złowionych ryb będą takie które padną ?

4) Król Mieczy - umiejętność właściwej oceny sytuacji, mierzenie czasu na pracę (nadgodziny ?) i relaks nad wodą.

 

Pytanie :Czy połowy będą obfite?

 

spacer.png spacer.png

 

1) Wieża - katastrofa, złamanie wędki lub bardzo mała ilość złowionych ryb.

2) Królowa Mieczy -  Zdobędę wiele nowych doświadczeń związanych z wędkowaniem

 

:)

 

A jak Wy widzicie te karty ? :thanks:

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
28 minut temu, Piko napisał:

Giermek Pucharów to jedyna karta Rider Waite Tarot z symbolem Ryby :D, ale też znaczeniowo się zgadza, gdyż byłem zupełnym świerzakiem w wędkarstwie,  a złowione ryby wypuszczam z powrotem do wody...

 

Hihi fajna ta karta z rybką w kielichu akurat idealnie pasuje do tego pytania :D Widać, że delikatnie i z wrażliwością obchodzisz się z rybkami.  Paź to najmłodszy ze wszystkich  postaci na dworze, ma małe doświadczenie, jest początkujący, mało stabilny jeśli chodzi o to, co właściwie chce. Próbuje, poszukuje, ale targają nim emocje. Coś, co w jednej chwili jest super zajęciem, za chwile staje się nudą i przestaje być atrakcyjne. 

25 minut temu, Piko napisał:

1) Słońce - już w pierwszej karcie widać że będę mógł pogodzić relaks z przyjaciółmi nad wodą z pracą

2) Rycerz Kielichów - troskliwie będę obchodził się ze złowionymi rybami, jak zawsze...

3) Death - Karta śmierci, czego dotyczy? Czyżby wśród złowionych ryb będą takie które padną ?

4) Król Mieczy - umiejętność właściwej oceny sytuacji, mierzenie czasu na pracę (nadgodziny ?) i relaks nad wodą.

Tak, na początku będzie to dla Ciebie miły relaks i fajna odskocznia. Jednak rycerz kielichów to idealista, marzyciel, ma jakąś wizję i często bywa później rozczarowany, gdy ideał upada. I to chyba dzieje się w Śmierci i Królu Mieczy, pojawia się Twoje zrezygnowanie i porzucenie tego hobby. Myślę, że zwyczajnie się tym zajęciem rozczarujesz, pomimo początkowego zachwytu. 

31 minut temu, Piko napisał:

1) Wieża - katastrofa, złamanie wędki lub bardzo mała ilość złowionych ryb.

2) Królowa Mieczy -  Zdobędę wiele nowych doświadczeń związanych z wędkowaniem

No nie widać tutaj plonów, zysków, widać katastrofę :D Uwaga, aby nie wpaść do wody, uwaga na wędkę, uwaga na pogodę. Królowa mieczy chyba podobnie jak król powyżej wskazuje, że w ogóle się od tego zajęcia odetniesz i je porzucisz. 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Piko napisał:

Pytanie :Czy połowy będą obfite?

 

spacer.png spacer.png

 

1) Wieża - katastrofa, złamanie wędki lub bardzo mała ilość złowionych ryb.

:mysli: hmm Z drugiej strony wędkarzom życzy się tradycyjnie  "Połamania Wędki" co ma oznaczać → dobrych połowów. Może w ten sposób "karty życzą mi" wszystkiego dobrego nad wodą.

W Królowej Mieczy odczytuję inny aspekt niż odcięcie, a mianowicie bardzo pośrednio związane mądrość i doświadczenie które są niezbędne przy utrzymaniu władzy i wpływów... (czyli dobrych połowów)

Współczesne wędkarstwo nie jest już takie jak kiedyś. Coraz bardziej promuje się ideę złów→klik, zdjęcie telefonem → i wypuść do wody.

Polski Związek Wędkarski ogłasza liczbę akwenów gdzie można łowić tylko tą metodą, a co roku liczba takich akwenów rośnie. Wędkarze hodują ikrę i zarybiają zbiorniki. Swoją obecnością nad wodą odstraszają kłusowników którzy np: ciągną sieć za łodzią lub łowią prądem.Łatwo dostępne akwarystyczne testery do sprawdzania jakości wody pozwalają nie tylko sprawdzić odczyn Ph ale też zaazotowanie wody i inne parametry.. Wędkarze wciąż obserwują akwen znają każdy szczegół i są w stanie wychwycić wszelkie zmiany w wodzie, przeciwdziałając katastrofą ekologicznym. Wędkarze przestrzegają czasów i wymiarów ochronnych, kiedy nie wolno łowić i niepokoić danej ryby, czego nie można powiedzieć o kłusownikach.

Wędkarstwo jest rozsądnym kompromisem , między relaksującym spędzaniem czasu nad wodą a ochroną natury.

Myślę że jeszcze wiele się nauczę i zawalczę, podejmując różne decyzje  (Królowa Mieczy)... :)

Czas pokaże ...

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne zdanie do priestess. Giermek jest początkujący, ale też wrażliwy emocjonalnie podchodzi do wszystkiego tzn mam tu na myśli, że może to być tak, że emocje jak wezmą górę, to nie wszystko może pójść zgodnie z planem. 

Czy będzie czas. Na początku tak 

Potem coś nagle przystanie. Król mieczy jest wymagający coś nie do końca mu pasuje. 

Czy połowy będą obfite no nie bardzo wieża i królowa mieczy brak tu kart szczęścia, obfitości. Moim zdaniem średnio. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2020 o 10:22, Piko napisał:

Pytanie: Czy w ogóle znajdę czas na relaks nad wodą , czy raczej będę   bardziej zajęty pracą ?

 

spacer.png spacer.png spacer.png spacer.png

 

Wyszły takie karty:

1) Słońce - już w pierwszej karcie widać że będę mógł pogodzić relaks z przyjaciółmi nad wodą z pracą

2) Rycerz Kielichów - troskliwie będę obchodził się ze złowionymi rybami, jak zawsze...

3) Death - Karta śmierci, czego dotyczy? Czyżby wśród złowionych ryb będą takie które padną ?

4) Król Mieczy - umiejętność właściwej oceny sytuacji, mierzenie czasu na pracę (nadgodziny ?) i relaks nad wodą.

Z początku znajdziesz, Słonce nawet może wskazywać na lato, jako sezon, Rycerz Kielichów na wodę i wędkarstwo, obie karty razem na fajnie spędzony czas w otoczeniu Słońca, wody i przyjaciół, na dużo pozytywnych wrażeń, radości; 

Śmierć to mocna zmiana w Twoim życiu, w jego trybie i układzie, potem widzimy Króla Mieczy - który jest skupiony na zdobywaniu nowej wiedzy, lub pracy - naukowej, informacyjnej. To może być nowy rozdział Twojego życia, gdzie wędkarstwu na razie nie ma miejsca;

W dniu 30.01.2020 o 10:22, Piko napisał:

Pytanie :Czy połowy będą obfite?

 

spacer.png spacer.png

 

1) Wieża - katastrofa, złamanie wędki lub bardzo mała ilość złowionych ryb.

2) Królowa Mieczy -  Zdobędę wiele nowych doświadczeń związanych z wędkowaniem

Też bym uważała na zdrowie, wypadki i na ostre przedmioty w szczególności. Jakoś nie widzę w tym nadmiaru Ryb...

 

Mimo wszystko - powodzenia i dobrego łowu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Napisano (edytowane)
W dniu 30.01.2020 o 10:54, Priestess napisał:

Królowa mieczy chyba podobnie jak król powyżej wskazuje, że w ogóle się od tego zajęcia odetniesz i je porzucisz.

:mysli:

W dniu 2.02.2020 o 08:36, panna.marta napisał:

Czy będzie czas. Na początku tak 

Potem coś nagle przystanie. Król mieczy jest wymagający coś nie do końca mu pasuje.

:mysli:

W dniu 12.02.2020 o 13:27, Willow napisał:

To może być nowy rozdział Twojego życia, gdzie wędkarstwu na razie nie ma miejsca;

:mysli:

 

No i tak. W związku z koronawirusem nie wykupiłem znaczków wędkarskich uprawniających do łowienia na ten rok (2020) !

Łowienie z maseczką na twarzy to nie to samo co przebywanie nad jeziorem i oddychanie pełną piersią , jak dla mnie...

Chociaż widziałem nad jeziorem wędkarzy w maseczkach na twarzy, ale to pewnie osoby którzy zabierają ryby do domu na obiad, a nie tak jak ja, który łowi metodą "złap i wypuść" aby ciekawie spędzić czas nad jeziorem i nauczyć rybki unikania haczyka...  :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.01.2020 o 10:22, Piko napisał:

- Giermek Pucharów to jedyna karta Rider Waite Tarot z symbolem Ryby :D, ale też znaczeniowo się zgadza, gdyż byłem zupełnym świerzakiem w wędkarstwie,  a złowione ryby wypuszczam z powrotem do wody...

Nooo, jeszcze jest karta RW Króla Pucharów z symbolem Ryby na łańcuszku, ale to może wyjdzie przy następnej wróżbie... :thanks:

Odnośnik do komentarza
  • Ismer zmienił tytuł na Przygoda z wędką 2020 ZWERYFIKOWANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...