Jump to content
Sign in to follow this  
jarek_999

Offtop z tematu Grimgnawa

Recommended Posts

jarek_999

Offtop z tego tematu: Wysyłanie intencji do wszechświata podczas pełni

Emeryta, Piko - jak chcecie znać moją odpowiedź na pytanie autora, to przeczytajcie jeszcze raz ze zrozumieniem to, co napisałem o "wysyłaniu intencji do Wszechświata",  a będzie jasne, że jest to bez sensu, więc odpowiedź jest jedna: nie robię tego, nie wysyłam intencji do bezosobowego Wszechświata lub bezosobowego Boga. Bezosobowy Wszechświat nie ma "uszu" (świadomosci) żeby wysłuchał, podobnie jak "bezosobowy Bóg", który po prostu nie istnieje, nie ma takiego, a jeśli byłby, to przez samo bycie/istnienie musiałaby w nim wytworzyć się osobowość. Nie posiadać osobowości, to nie posiadać świadomosci własnego istnienia, to nie istnieć po prostu.

A przecież Bóg mówi o sobie samym: "jestem, który jestem" lub "będę, którym mam być."

Emeryta - wspominasz o Jezusie, którego nauk nie da się zaprzeczyć a jednocześnie mówisz:

"gadżety jak "Bóg Ojciec" "Syn" nie są mi potrzebne do rozmowy z "Bogiem".

Po pierwsze, jak można rozmawiać z kimś kto nie ma osobowości i jest "Siłą"? Gadałeś kiedyś np. z siłą grawitacji? Ufać "sile"?! Ludzie... Stosujecie pojęcia używane w fizyce do wymiarów duchowych i emocjonalnych - to jest bez sensu, bo wymiar duchowy i emocjonalny nie może być opisany przez wielkości fizyczne, które w nim nie obowiązują. Jeśli masz natomiast na myśli inną "siłę", to uważaj, bo możesz całkowice popaść we własną niedefiniowalną iluzję.

Po drugie, zapraszam do poznania nauk Jezusa, bo ich po prostu nie znasz. Te "gadżety", o których wspomniałeś, są właśnie od Jezusa, Syna Bożego, który pochodzi od Boga Ojca.

Zobacz sobie np. (jak chcesz więcej, to zgłoś potrzebę na prive):

J 5, 19-24:

W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. 20 Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. 21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."

J20,21-23

21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" Uwaga: tu doszedł; "gadźet" w postaci "Ducha Świętego" (Panie przebacz mi, że tak piszę, ale może w końcu zrozumie, ten co to wymyślił...)

J20, 26-29

26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» 27 Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»" Uwaga: Jezus nie zganił Tomasza za bałwochwalstwo (określenie Jezusa Panem i Bogiem), ale potwierdził jego słowo swoją odpowiedzią, przywołując jednocześnie rzecz podstawową: Bóstwo Jezusa zawsze będzie sprawą osobistej wiary człowieka. Takiej wiary Wam życzę, bo z niej rodzi się wieczne szczęście dla człowieka.

Edited by Makrela
dodanie linku do tematu macierzystego
  • Like 1

Makrela

Jarku, prawda jest taka, że piszesz nie temat, nie tylko tutaj, ale także w innych wątkach. Wypowiedź Twoją więc przenoszę tam gdzie jej miejsce, czyli do kącika offtopów. Jeśli ktoś o coś konkretnie pyta to mu się konkretnie odpowiada, a nie w kolejnym wątku wciska katolickie przesłania. Chcesz o tym pisać - proszę bardzo, mamy i na to miejsce. To jest jednak forum ezoteryczne i ludzie pytający o "wysyłanie intencji do wszechświata podczas pełni" pytają o to właśnie a nie o Twój światopogląd. Przyjmij to wreszcie do wiadomości i czyń dobrą robotę tam, gdzie ją zacząłeś, np. w swoim temacie o kontemplacji. 

Powiem tak: naprawdę nie chcemy tego już słuchać, nie jest to moje - nasze jako administracji zdanie, lecz wielu osób, które zwracają nam uwagę na to, że nie oczekują tutaj kazań i cytatów z pisma św. tylko dyskusji ezoterycznych. Czyli tego co jest związane z nazwą forum EZO i ich zainteresowaniami. 

• Like 1
  • W punkt 3

Emeryta

A skąd Ty to wszystko wiesz? … ach, rozumiem, rozmawiasz z Bogiem. O.K.

Ale wszystko to o czym mówisz jest Twoim światopoglądem, Twoją wiarą. Mój jest zupełnie inny. Jezus dla mnie nie jest Bogiem, jest człowiekiem, który miał dużą wiedzę ezoteryczną, jak byśmy to dziś nazwali. Pismo zwane świętym nie jest dla mnie kanonem - jest wypaczonym przez wieki zbiorem opowieści o Jezusie i jego naukach i o ile przesłanie mistrza mogę zrozumieć, to absolutnie nie przyjmuję ani wtrąceń do niego, ani dogmatów, które przez oweż wieki ułomni ludzie do tego dorabiali.

Tak, nauki Jezusa są faktem, ale nie znaczy to, że są dokładnie takie, jak są przedstawione w piśmie.

Wierzysz w to - Twoja sprawa. Ja wierzę w "Siłę" - i nawet jeśli stosujemy pojęcia stosowane w fizyce, to nie znaczy, że jest to błędne i iluzoryczne. O ile się nie mylę, wszystko zostało "stworzone", a więc w ten sposób na to patrząc nie jest błędem używanie pojęć, które mi się kojarzą z siłą sprawczą, którą dla wygody i rozumienia przez innych, którzy nie wiedzą co one znaczą, nazywam po prostu bogiem.

Te gadżety, o których mówię to są tylko i wyłącznie pojęcia, którymi duchowni usiłowali zobrazować ową "siłę" i za ich pomocą indoktrynowali i kontrolowali ciemne pospólstwo. Tak więc każdy ma swoje jej wyobrażenie i my tutaj mówimy tak, jak to widzimy, rozumiemy, czujemy - ale nie mówimy, że jest to prawda jedyna i obowiązująca. Natomiast Ty, jeśli nie pojmujesz naszego sposobu jej rozumienia i odczuwania, to jeszcze nie znaczy, że Twoja racja jest racją ostateczną. Obyś się nie zdziwił. I sam uważaj, w co wierzysz, bo z mojego punktu widzenia Twoje wyznanie to życie w błędach. Jak można czcić człowieka jako Boga? Jak można się modlić do ludzi zwanych "świętymi" ? Jak można zawierzyć jakiemuś zbiorowi opowieści tłumaczonych i przepisywanych po ileśkroć razy i to jeszcze w dodatku przerabianymi zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem nie tylko religijnym ale i politycznym? To dla mnie jest właśnie i szarlataństwo i iluzja, dokładnie tak samo jak dla Ciebie mój światopogląd.

A gadżety o których mówię nie pochodzą od Jezusa - pochodzą od ludzi, którzy, jak wspomniałam, przez tyle wieków dorabiali ogon jego historii i naukom i przerabiali je na swoje kopyto, że nie jest to już absolutnie wiarygodne.

Chcesz w to wierzyć - Twoja sprawa, ale nie wciskaj tego kitu wszędzie gdzie się da, w końcu rzeczywiście jest tutaj forum ezoteryczne i ludzie tu się udzielający oczekują rozmowy na swoim poziomie odbioru. Gdyby chcieli rozmawiać o Jezusie (w różnych odmianach) to myślę, ze znaleźliby sobie odpowiedni portal chrześcijański, a skoro są tutaj, to raczej oczekują rozmów i porad innego rodzaju.

• Like 1
  • Super 1