Jump to content

Om Tare Tuttare


Lianna
 Share

Recommended Posts

  • Ekspert

Om Tare Tuttare to silna mantra wyzwalająca. Pomaga uwolnić się od starych, głęboko zakorzenionych schematów myślowych, toksycznych powiązań. Pomaga poczuć w sercu wolność i siłę, by rozwinąć skrzydła.

 

Om tare tuttare

Ture swaha

Om tare tuttare

Ture

Swaha (soha)

 

Jest to wezwanie Tary, bogini współczucia, która ma moc ratowania wszystkich czujących istot.

TARA oznacza wyzwolenie od samsary czyli ograniczeń związanych z formą, ciałem fizycznym, uczuć, przywiązań, powiązań karmicznych.

Matka TARA uwalnia żywe istoty od cierpienia i problemów. Można to odnieść do cierpienia związanego z etapami życia takimi jak narodziny, starość, choroby, śmierć. Chodzi tu również o trudności w osiągnięciu wymarzonych obiektów i związane z tym zniechęcenie, jak i sytuacje, kiedy pomimo spełnienia marzeń, nie możemy osiągnąć satysfakcji. Niezależnie ile przyjemności nas spotka pozostajemy nienasyceni… Tara uwalnia nas od cierpień zarówno tych czysto fizycznych, jak i opisanych wyżej zmagań duchowych.

 

TUTTARE uwalnia Cię od 8 lęków. Istnieją obawy zewnętrzne tj. zagrożenia związane z działaniem żywiołów (ogień, woda, powietrze, ziemia), a także złodziei czy dzikich zwierząt.

Główne zagrożenia pochodzą jednak z niewiedzy, przywiązania, gniewu, pychy, zazdrości, skąpstwa, wątpliwości i błędnych poglądów. Te osiem niepokojących myśli, które masz w głowie, to główne zagrożenia.

 

Zwracając się do Tary, przyjmując schronienie w Tarze stajesz się wyzwolony z tych ośmiu wewnętrznych zagrożeń, tych ośmiu niepokojących myśli. W ten sposób możesz również wyzwolić się od zagrożeń zewnętrznych, gdyż  te zewnętrzne zagrożenia pochodzą z wewnętrznych niepokojących myśli.

TURA, uwalnia Cię od choroby. Największą chorobą zaś jest ignorancja i wszystkie niepokojące myśli, które wynikają z niewiedzy. Są to rzeczywiste, poważne choroby, które mamy. Po przerwaniu wszystkich tych “chorób” niepokojących myśli, wszystkie prawdziwe cierpienia, wszystkie problemy, również ustają. TURA wyzwala nas od prawdziwej przyczyny, niepokojących myśli  i realnych “namacalnych” cierpień.

Połączenie trzech słów TARA TUTTARE TURE oznacza: “Do ciebie , ucieleśnienie wszystkich działań Buddów, zawsze kłaniam się, w szczęściu i nieszczęściu, z poziomu mego ciała, mojej mowy i mojego umysłu.”

 

Ostatnie słowo SOHA oznacza błogosławieństwo, które otrzymasz w swym sercu, oczyszczenie ciała, mowy i umysłu, wejście na świętą ścieżkę. Soha, swaha i Swahah (są to tylko różnice w pisowni) oznacza również “tak będzie”, “tak się stanie”.

Jeśli na początku nie rozumiemy lub nie pojmujemy znaczenia mantry, nie ma to większego znaczenia. Najważniejsza jest wibracja sylab, która ma działanie “ponad” i “poza” słowami… Cudowna wibracja WOLNOŚCI… Jeśli ją poczujesz, to znaczy, że działa:)

 

 

https://eco-zen.pl/om-tare-tuttare-mantra-wolnosci/#more-1090

  • Like 2
  • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...