Skocz do zawartości

Wakacyjny wyjazd - zwroty ZWERYFIKOWANY


Iwka78

Rekomendowane odpowiedzi

Całe wakacje zorganizowałam w grudniu... nie korzystałam z żadnego biura podróży. Mamy wykupione bezzwrotne bilety lotnicze  i mamy wnajęte mieszkania, za które dokonaliśmy bezzwrotnej, częściowej opłaty. Zastanawiam się, czy jeżeli jest pandemia na całym świecie, to czy mamy jakąkolwiek szanse na zwrot wpłat. Ostateczny termin na dokonanie pełnych wpłat, to koniec kwietnia, ale już teraz nie mam co liczyć, że sytuacja się uspokoi... Najgorsze jest dla mnie to, że ja się nie regeneruję w domu, więc kolejne wakacje czekają mnie za rok, jeżeli będzie bezpiecznie.

 

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że otrzymamy zwrot: za bilety lotnicze? 6 buław, król kielichów, 3 denarów - wydaje mi się, że jest jakaś szansa na zwrot, bo na końcu są denary. Linia lotnicza ma bardzo dobrą opinię, to nie są tanie linie, więc liczę na to, że zachowają się fair, tym bardziej, że jest nieoficjalne info, że nie latają do końca października.

 

Za apartament w L - 4 puchary, 9 mieczy, 3 buław- tutaj żadnego zwrotu nie będzie

 

Za apartament w A- królowa mieczy, książe pucharów, gwiazda+śmierć+kapłan - mieczowa wszystko przekreśla na początku, też nic z tego będzie. Tak pomyślałam, że mogą nam dać zniżkę na wynajem w innym terminie.

 

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że gdziekolwiek pojedziemy do końca tego roku na wakacje? 9 pucharów, wieża, 2 mieczy, głupiec, 10 denarów

Może pojedziemy, gdzieś z mężem, ale tylko we dwoje bez dzieci, bo tak jeszcze nie wyjeżdżaliśmy, a wieża to zmiana.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że otrzymamy zwrot: za bilety lotnicze? 6 buław, król kielichów, 3 denarów -

Pokazuje się tutaj Król Pucharów, a to litujący się człowiek. Co więcej jest też karta zwycięstwa, sukcesu. Mogłoby się wydawać, że pójdzie wszystko po Twojej myśli.

3 Denarów to z kolei karta dogadania się. Niewykluczone więc,  że straty nie będzie. Nawet jeśli całości nie odzyskasz, to i tak coś tam zwrócą..

 

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Za apartament w L - 4 puchary, 9 mieczy, 3 buław

Kasy nie będzie ale za to będzie zachęta z ich strony,  aby przyjechać w 2021 roku. 3 Buław to typowo karta planów, że tak powiem "horyzontalnych", czyli coś już widać, wiadomo co, ale jest to na tyle odległe,  że trzeba czekać..

Niewykluczone, że wpłacona kasa na turnus w 2020 przejdzie na przyszły 2021..

 

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Za apartament w A- królowa mieczy, książe pucharów, gwiazda+śmierć+kapłan

Tu nie będzie nic, ani zwrotu kasy, ani też zachęty przełożenia na lepsze czasy... Paź Pucharów może mówić o małej zasobności tego obiektu,  przez co są stawiane twarde warunki.

 

 

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że gdziekolwiek pojedziemy do końca tego roku na wakacje? 9 pucharów, wieża, 2 mieczy, głupiec, 10 denarów

Obawiam się nigdzie nie wyjedziecie..

Wieża burzy na skutek pandemii Wasze plany wyjazdowe,  przez co w efekcie jest 9 Pucharów, czyli lenistwo, siedzenie w domu..

2 Mieczy to też potwierdza  - blokada. Nawet jeśli sytuacja się poprawi to i tak nie pojedziecie z uwagi na strach i rozsądek. Kolejne karty sugerują , aby nigdzie nie "wojażować" , a wszystko to dla dobra dzieci i całej rodziny  - Głupiec + 10 Denarów 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Gość Noa20

Uważam podobnie jak Ziomal

1. Są duże szanse na uzyskanie zwrotu (6buław) za bilety lotnicze, możliwe, że zwrot nastąpi poprzez jakąś ubezpieczalnię lub fundusz gwarancyjny (król pucharów+ 3 denary)

2. Apartament w L- zwrotu nie będzie, może w tych 3 buław rzeczywiście perspektywa innego terminu a te 4 kielichy to odroczenie terminu za nocleg 

3. Za apartament w A- tu też zwrotu nie widać, możesz próbować wnioskować z prośbą o zwrot , a ten apartament może się zamknąć w międzyczasie 

4. Raczej nie pojedziecie, zostaniecie w domu (9kiel+ wieża+ 2 mieczy)Ewentualnie w pobliżu miejsca zamieszkania przeżyjecie jakąś ciekawą , wesołą rodzinną przygodę (głupiec+ 10 denarów)

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że otrzymamy zwrot: za bilety lotnicze? 6 buław, król kielichów, 3 denarów

Tak, zwrócą w bardzo uprzejmy sposób, chyba dalej będziesz z nimi współpracowała :)

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Za apartament w L - 4 puchary, 9 mieczy, 3 buław-

Zgadzam się, zwrótu nie będzie, będziesz tylko bardziej sie martwić i mieć nadzieje na rozwój sytuacji;

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Za apartament w A- królowa mieczy, książe pucharów, gwiazda+śmierć+kapłan

Księże to Rycerz z tego co kojarzę? Myśle, ze sporo wam nagadają, naobiecują, dosłownie gwiazdę z nieba - a dalej nic. Smierć to też transformacja - mogą zmienić sytuacje pod siebie, tak, że wyjdą najszczerszymi i najlepszymi (Kapłan)

Może z czymś się mylę...

Życzę powodzenia i żeby wszytko z tymi zwrotami się udało ;) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

 

Za apartament w L - 4 puchary, 9 mieczy, 3 buław- tutaj żadnego zwrotu nie będzie

 

Za apartament w A- królowa mieczy, książe pucharów, gwiazda+śmierć+kapłan - mieczowa wszystko przekreśla na początku, też nic z tego będzie. Tak pomyślałam, że mogą nam dać zniżkę na wynajem w innym terminie.

Na razie mogę zweryfikować tę część.

 

Apartament L - sami anulowali rezerwację i oddali zadatek:))))

Apartament A - tutaj udało nam się po prostu przesunąć wakacje za rok w tych samych dniach, aby nie tracić zadatku.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

 

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że otrzymamy zwrot: za bilety lotnicze? 6 buław, król kielichów, 3 denarów - wydaje mi się, że jest jakaś szansa na zwrot, bo na końcu są denary. Linia lotnicza ma bardzo dobrą opinię, to nie są tanie linie, więc liczę na to, że zachowają się fair, tym bardziej, że jest nieoficjalne info, że nie latają do końca października.

Otrzymaliśmy zwrot w wysokości 54%.

 

W dniu 29.03.2020 o 16:51, Iwka78 napisał:

Jak się zrealizuje moje oczekiwanie, że gdziekolwiek pojedziemy do końca tego roku na wakacje? 9 pucharów, wieża, 2 mieczy, głupiec, 10 denarów

Może pojedziemy, gdzieś z mężem, ale tylko we dwoje bez dzieci, bo tak jeszcze nie wyjeżdżaliśmy, a wieża to zmiana.

Jednak jedziemy na wakacje, nie za granicę tak jak planowaliśmy, ale w polskie góry i polskie morze:) wieża może pokazywać całkowite zburzenie planów, 2 mieczy to może być nasz kompromis- trochę gór i trochę morza:) 10 denarów wyjazd rodzinny:)

 

Dziękuję wszystkim:)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ejbert zmienił tytuł na Wakacyjny wyjazd - zwroty ZWERYFIKOWANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...