Skocz do zawartości

S.O.S dla zwierząt - one też teraz potrzebują naszej pomocy


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy, jeśli mogę wydać kasę na przyjemności to i mogę z nich zrezygnować, niczego przez to nie stracę, a jak moja cegiełka przyczyni się do uratowania życia chociaż jednego zwierzaka, to dla mnie jest to największa przyjemność i radość.

:serce: dzięki Ismer za przypomnienie... w powodzi własnych problemów i siania w nas panicznego lęku zapominamy o tym, że są istoty od nas słabsze i w gorszym położeniu, które same o pomoc nie zawołają.

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem każdy miesiąc przelewamy pieniądze i wspieramy schronisko, w mieście, gdzie się urodził. Sprawdzimy też tą fundację :)

Zgadzam się z Emerytą, uratowanie nawet jednego zwierzaka przez jedną osobę już czyni dobrze. Dziękuję za link, Ismer :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też staram się pomagać choć nie wspieram regularnie jednego schroniska - czasem to schronisko czasem OTOZ lub inne organizacje/fundacje

wiele jest na zrzutka.pl, pomagamy.pl, siepomaga.pl

 

powiem szczerze - tyle tego, że nie wiadomo w co rece włożyć :beczy: serce boli

tak samo widzisz obok chore dzieci i myslisz jak to podzielić... :(

pocieszające jest zawsze to, że nie jesteśmy sami w tym pomaganiu i jak gdzieś zbiorą te swoje 100% to jakoś podnosi na duchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zeznania podatkowe w tym roku można składać do końca maja, a w związku z tym można przeznaczyć 1 % dochodu na rzecz jakiejś organizacji pożytku publicznego. W tym celu wypełniamy część J, podając numer KRS wybranej organizacji i odpowiednią kwotę :) 

Wiele fundacji ratujących zwierzaki ma nadany KRS - wykorzystajmy i tą możliwość, by im pomóc  :koniczynka:

  • Super 1
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 18:01, Ava55 napisał:

pamiętajmy jeśli sami nie wybierzemy Urząd wybierze za nas

i otrzyma kasę nie ten, któremu byśmy chcieli dać. Ja na przykład zawsze podaję jakiś KRS, bo nie chcę, żeby taki Rydzyk i jego instytucja dostał mój 1 %.

A teraz jest bardzo łatwo z podatkami, bo wystarczy skorzystać ze strony GOTOWIEC gov.pl podatki i mamy wszyściutko pięknie przyszykowane, tylko trzeba uzupełnić o ten KRS właśnie.

Gotowiec dotyczy większości podatników, nie wiem jak teraz, ale w zeszłym roku były jakieś wyjątki, że jakaś grupa musiała załatwić sprawę inaczej. Ale większość z nas może z tego skorzystać, tylko pamiętajmy o wpisaniu tego KRSu :)

  • Cool 1
  • W punkt 2
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 14:56, Ismer napisał:

Zeznania podatkowe w tym roku można składać do końca maja, a w związku z tym można przeznaczyć 1 % dochodu na rzecz jakiejś organizacji pożytku publicznego.

poza tym - to NIC nie kosztuje, wymaga tylko wyszukania KRS organizacji, której chcemy podarować to, co inaczej zabierze państwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za ten wątek, warto o tym przypominać, i to jest coś co możemy osobiście zrobić dla tych, co są w biedzie. Jednostkowy 1 % to nie jest dużo, ale grupowy to już jest wiele i wiele istnień to uratuje.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderators

Ja późno sprawdziłem pita, ale właśnie odkryłem, że urząd, jeśli ktoś załapuje się na złożenie zeznania przez nich, wpisuje KRS poprzednio podany, więc jak ktoś chce podać inny niż w zeszłym roku, to musi to samodzielnie zrobić. To jest dziecinnie łatwe, gotowce leżą i czekają :D a kto jeszcze nie wypełnił zeznania, niech przez pośpiech nie zapomni o potrzebujących.  

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kochani, proszę zerknijcie tutaj  (nie zrażajcie się, że to Pudelek) - w tekście też link do udzielenia pomocy finansowej :serce:

 

Radysy to było jedno z najgorszych, jesli nie najgorsze, gminne "schronisko" dla zwierząt, głównie psów, koszmar dla każdego zwierzęcia

 

https://www.pudelek.pl/dramat-w-schronisku-w-radysach-psy-zostaly-odciete-od-wody-i-pozywienia-stala-sie-tragedia-6527106296404544a

 

 

Grzegorz Bielawski z organizacji Pogotowie dla Zwierząt alarmuje, że obecni na miejscu wolontariusze desperacko potrzebują wsparcia. W schronisku zostało jeszcze ponad tysiąc zwierząt

"Potrzebujemy wszystkiego. Potrzebujemy misek na wodę, potrzebujemy karmę, ale przede wszystkim rąk do pracy, by te zwierzęta, które tutaj są w schronisku, miały zapewnioną opiekę. Już za kilka dni te zwierzęta mogą wyjeżdżać. Bardzo prosimy też państwa o pomoc w adopcjach tych zwierząt. Każdy, kto tutaj przyjedzie i będzie chciał adoptować psa, jest ich tutaj tysiąc. Bez państwa pomocy nie damy rady tutaj. Chcielibyśmy nie zostawiać tu żadnego psa. Z naszej strony materiały dowodowe są tak silne, że po tym, jak przedstawimy je prokuraturze, to to miejsce będzie zamknięte. W tej chwili to schronisko nadal przyjmuje zwierzęta i utrudnia nam kontakt z tymi zwierzętami, ale to się dzisiaj skończyło. Mamy te zwierzęta już do dyspozycji i możemy je adoptować "

 

 w tekscie artykułu jest link do pomocy finansowej - jeśli ktoś by zechciał :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderators
W dniu 30.06.2020 o 23:09, Gość Ava55 napisał:

Radysy to było jedno z najgorszych, jesli nie najgorsze, gminne "schronisko" dla zwierząt, głównie psów, koszmar dla każdego zwierzęcia

 

To miejsce nazywane jest każnią dla zwierząt i obozem koncentracyjnym. Bo to jest tylko interes ludzi (?!)  którzy trzepią ogromne pieniądze z "biznesu" na cierpieniu zwierząt. Reszta ich nie obchodzi. Mogą zdychać w cierpieniu jak najszybciej, bo przecież nie przyjęto ich po to, by żyły i generowały koszta - przyjęte zostały wyłącznie po to, by generowały zysk dla tych sq...

 

"Właściciele tego miejsca wygrywają kolejne przetargi w gminach na bezdomne psy, ponieważ proponują najniższy koszt za przyjęcie zwierzęcia pod opiekę – „kasują” za jego dalsze życie niewiele ponad 1000 złotych.

W schronisku występuje bardzo duża śmiertelność. Tylko z oficjalnych danych wynika, iż w kilku pierwszych miesiącach 2020 roku ze schroniska w Radysach wyjechało prawie 4 tony martwych psów.

To jest bardzo straszne miejsce, gdzie kilka tysięcy zwierząt przebywa w bólu i cierpieniu - mówią wolontariusze."

 

Po wielu latach wreszcie wzięto się za to, ale kara i tak będzie (jeśli będzie) niewspółmiernie niska w stosunku do okrucieństwa jakiego się te mendy dopuściły. 

"Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się w sobotę do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Zygmunta D. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami w schronisku w Radysach k. Białej Piskiej."

 

Ratujemy psy - interwencja w Radysach

Radysy

Ledwo i martwe psy w Radysach

Zwyrodnialec (tu można zobaczyć pewną okrutną mordę) 

 

I po tym wszystkim zaledwie: "Istnieją plany całkowitego zamknięcia schroniska w Radysach. Czy jednak tak się stanie? Na tę chwilę nie wiadomo. Zbierana jest dokumentacja, która umożliwiłaby podjęcie decyzji o likwidacji przytuliska" (???!!!)

 

A tutaj strona wolontariuszy, którzy postawili sobie za cel ratowanie zwierząt z tej mordowni:  Wolontariusze psom z Radys

 

Nie wiem, nie rozumiem jak można być czymś takim; to coś niesłusznie nosi nazwę "człowiek". 

 

 

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator

Kocisko... i nie tylko.

Trochę ziaren dla ptaków, telefon do Ekopatrolu, do schroniska gdy widzisz zamarzającego zwierzaka - to tak niewiele dla nas a dla nich - może całe życie. 

 

kocisko.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Dzięki za ten post, za ten wiersz. To tak niewiele te okienko, karma, kartonowe pudełko... My od kilku lat mamy karmnik na parapecie okiennym i od kilku lat, po zakończeniu sezonu obiecujemy sobie, że to ostatni rok dokarmiania sraczy ;) no i potem nadchodzi zima.... dalej pisać chyba nie muszę :D 

A kota kiedyś wpuściłem na klatkę, też mróz był tęgi, ponad 20 st. - nie mogłem go nie wpuścić. Pomieszkał ze dwie godzinki na wycieraczce, naszej oczywiście, bo nie wiedzieć czemu akurat naszą sobie upodobał i jeszcze tej samej nocy pojechał na kwaterę, do osób, które kota za nic mieć nie chciały, ale że sytuacja była awaryjna to zgodziły się go wziąć na kilka dni, póki domu mu się nie znajdzie.  Tak się jakoś złożyło, że szybko znalazł dom, a konkretnie to już nie wyszedł z tego, do którego pojechał - to była miłość od pierwszego wejrzenia :sark: 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...