Jump to content

Recommended Posts

zakretka23

Właśnie przed chwila w jednym z odcinku snu weszłam do kina, tam siedzieli żołnierze w pełnych swoich uniformach z różnych frakcji - nawet nurkowie. Tylko, ze siedzieli tylem do ekranu na którym nic się nie wyświetlało, był biały ekran. To było bardzo dziwne bo fotele były normalnie przodem do ekranu. 
Moja siostra była zła ze tam weszła, bo byli w trakcie operacji - widziałam ja jako medyczna, ale po przebudzeniu wiem ze chodzi o militarna. Może to co jest na ekranie tv ma odwrócona uwagę od tego co się dzieje. 

Edited by zakretka23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Priestess

Mam dwa skojarzenia:

1. Pierwsze odnosi się do obecnej sytuacji związanej z wirusem. Mamy wojskowych, czyli wysłanników rządu (mylą się z medykami, teraz też dość istotnymi), którzy są w trakcie jakiejś operacji, czyli ważnych działań. Niestety pozostają bierni i odwracają oczy od tego, co powinni widzieć. Może to oznaczać Twoją bezradność na sytuację w kraju, w której służby nie podejmują adekwatnych działań. Do tego mamy kino, które niebawem w 4 etapie zostanie rozmrożone, każdy do tego kina będzie mógł wejść i obejrzeć film. Myślę, że bardzo czekasz na koniec epidemii, chcesz wrócić do normalnego życia, a Twoja siostrą chyba reaguje większym lękiem na to, co się dzieje i zachowuje większą ostrożność.

 

2. Druga interpretacja będzie bardziej personalna i wyjęta z kontekstu wirusa. Żołnierze to osoby mocno podporządkowane normorm, w śnie zatem mogą reprezentować upomnienie, żebyś podporządkowała się, szanowała zasady dyscypliny w ujęciu społecznym, moralnym albo zawodowym. Działają jak takie zaalarmowanie "Uwaga! Zasady!" podobnie zresztą jak twoja siostra we śnie, która też Cię upomina i strofuje, nawołuje do dyscypliny. Można zatem się zastanawiać, co w Twoim życiu ostatni się rozszalało i gdzie brakuje hamulca. Żołnierze unikający patrzenia na film, którego zresztą nie ma, to też ciekawy symbol. Film bowiem jest pewnego rodzaju tajemnicą, może być romantyczny, przygodowy, horror, itp... i każdy gatunek w śnie odnosił by się do nastroju panującego w Twoim życiu. A tutaj nie ma filmu, jakby nic się nie działo, ale też jakbyś na coś wyczekiwała. Myślę, że towarzyszy temu wewnętrzna pustka, którą nie wiadomo czym zapełnić, być może ostatnio życie wydaje się mało interesujące i czegoś w nim brakuje, akcji, fabuły. Czyli podsumowując, odwraca się uwagę (siedzenie tyłem) od tego, co powinno być obserwowane (film) przez reprezentanta i strażnika zasad (żołnierze).

Edited by Priestess
  • Like 1
  • W punkt 1
  • Super 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
zakretka23

Dziękuje za bardzo ciekawa interpretacje. Moja siostra nosi mundur i była z nimi w tym kinie chyba na niej robili operacje. Oni na coś czekali w pełnej gotowości. 
Tak od początku pandemii nie zmieniłam zwyczaj - ręce myją jak zawsze i chodzę bez maseczki dla mnie ona ma bardziej symbol psychologiczny - mniej więcej widzę do czego to zmierza. Nigdy nie byliśmy w pełni wolni na taj planecie teraz odbierają resztki złudzeń. 
Obecnie zajmuje się rozwojem i praca, żyje tu i teraz nie wybiegam w przyszłość. Moje życie wewnętrzne jest bogatsze od zewnetrznego. 

Tak czekam, gdyż uważam, ze to -  cisza przed burza ...

Edited by zakretka23
  • Like 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...