Skocz do zawartości

Should I stay or should I go... ZWERYFIKOWANY


Lunaria

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Rozkład zapożyczony z zasobów forum, niedawno @Ragna go wrzucała, bardzo fajny i przejrzysty.

Pytanie dotyczy pracy czy powinnam szukac czegos nowego czy zostać na starych śmieciach (raz na jakiś czas mam ochotę wszystko rzucić w :diabel: i spróbować pracy w innym miejscu)

1 - obecna sytuacja 10 Denarów mam wrażenie, że w tym miejscu osiągnęłam wszystko co mogłam, że dalej juz nie zajdę
2 - co się stanie, jeśli zostaniesz Koło Rycerz Kielichów a jednak mimo wszystko coś się zmieni, może coś co poprawi mi humor, jakaś poprawa warunków socjalnych 
3 - długoterminowe korzyści, jeśli zostaniesz 3 Denarów powoli na swoim miejscu dalej będę orała swój kawałek poletka
4 - co się stanie, jeśli odejdziesz 4 Denarów tu trzeba będzie zacisnąć pasa, bo stopa życiowa mi zjedzie
5 - długoterminowe korzyści, jeśli odejdziesz 8 Kielichów 6 Kielichów raczej nie ma, w gruncie rzeczy będę chciała wrócić, tam gdzie pracuję. Być może będę tęsknić za swoją starą pracą (za ludźmi)
6 - co mówi twoje serce Sprawiedliwość spójrz na całą sprawę bardziej obiektywnie 
7 - co mówi twój rozum 4 Kielichów nie poddawać się emocjom, przeczekać te moje humory

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
3 godziny temu, Lunaria napisał:

1 - obecna sytuacja 10 Denarów

Masz fajne towarzystwo, zgrany zespół, więzi

3 godziny temu, Lunaria napisał:

2 - co się stanie, jeśli zostaniesz Koło Rycerz Kielichów

Będą pojawiały się kolejne nowe, ekscytujące (z początku) możliwości, ktore rozbudzą Twoje nadzieje, ale rycek to idealista, wizja zmian może być idylliczna, pozorna, przedstawiana w różowych barwach

3 godziny temu, Lunaria napisał:

3 - długoterminowe korzyści, jeśli zostaniesz 3 Denarów

Szkolenia, szlifowanie warsztatu, rozwój

3 godziny temu, Lunaria napisał:

4 - co się stanie, jeśli odejdziesz 4 Denarów

oszczędności, ale też trudność w wyjściu poza swoją branżę

3 godziny temu, Lunaria napisał:

5 - długoterminowe korzyści, jeśli odejdziesz 8 Kielichów 6 Kielichów

będziesz tęsknić i wspominać, żałować

3 godziny temu, Lunaria napisał:

6 - co mówi twoje serce Sprawiedliwość

oceń sytuację obiektywnie, nie kieruj się sercem, ale rozumem, chłodna kalkulacja

3 godziny temu, Lunaria napisał:

7 - co mówi twój rozum 4 Kielichów

niosą Cię emocje, poczucie rezygnacji, marazm 

 

Po tych kartach powiedziałabym, że firma potrafi roztaczać idealistyczne wizje, obiecywać gruszki na wierzbie, co budzi później rozczarowania i zniechęcenie. Jednak pod wpływem emocji nie warto podejmować decyzji, bo mimo wad tego miejsca, jesteś jeszcze w stanie wycisnąć coś z niego dla własnego rozwoju i skorzystać z tego, co jest do wzięcia. Chyba jesteś w takim punkcie, w którym trawa wydaje się bardziej zielona gdzie indziej i trudno Ci dostrzegać obecne zyski/korzyści. Odejście w tym momencie może nie być opłacalne. No i relacje w zespole też są tutaj na plus. 

Edytowane przez Priestess
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę to tak samo jak Wy,  nie będę powtarzać 

po tych kartach to na razie lepiej zostać, odczekać

Koło pokazuje, że wydarzy sie coś  co Cie zadowoli, sprawi że poczujesz się lepiej

 

być może  w najbliższym czasie nie bedzie lepszej opcji i warto poczekać jakis czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lunaria napisał:

 

1 - obecna sytuacja 10 Denarów na tym etapie wydaje się ze finansowo osiągnęłaś już wszystko i na więcej liczyć nie możesz 
2 - co się stanie, jeśli zostaniesz Koło Rycerz Kielichów dobre samopoczucie w znanym środowisku 
3 - długoterminowe korzyści, jeśli zostaniesz 3 Denarów jest szansa na zmianę poletka tutaj widać zmianę umowy być może jednak awans 
4 - co się stanie, jeśli odejdziesz 4 Denarów tu trzeba będzie wyjść ze strefy komfortu
5 - długoterminowe korzyści, jeśli odejdziesz 8 Kielichów 6 Kielichów to nie jest dobry moment na zmianę, będziesz żałować i tęsknić
6 - co mówi twoje serce Sprawiedliwość odejść tylko w tedy gdy się opłaca i po dokładnym sprawdzeniu nowej firmy  
7 - co mówi twój rozum 4 Kielichów rozum nudzi się w tej pracy 

 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
13 godzin temu, Lunaria napisał:

Rozkład zapożyczony z zasobów forum, niedawno @Ragna go wrzucała, bardzo fajny i przejrzysty.

Pytanie dotyczy pracy czy powinnam szukac czegos nowego czy zostać na starych śmieciach (raz na jakiś czas mam ochotę wszystko rzucić w :diabel: i spróbować pracy w innym miejscu)

1 - obecna sytuacja 10 Denarów mam wrażenie, że w tym miejscu osiągnęłam wszystko co mogłam, że dalej juz nie zajdę
2 - co się stanie, jeśli zostaniesz Koło Rycerz Kielichów a jednak mimo wszystko coś się zmieni, może coś co poprawi mi humor, jakaś poprawa warunków socjalnych 
3 - długoterminowe korzyści, jeśli zostaniesz 3 Denarów powoli na swoim miejscu dalej będę orała swój kawałek poletka
4 - co się stanie, jeśli odejdziesz 4 Denarów tu trzeba będzie zacisnąć pasa, bo stopa życiowa mi zjedzie
5 - długoterminowe korzyści, jeśli odejdziesz 8 Kielichów 6 Kielichów raczej nie ma, w gruncie rzeczy będę chciała wrócić, tam gdzie pracuję. Być może będę tęsknić za swoją starą pracą (za ludźmi)
6 - co mówi twoje serce Sprawiedliwość spójrz na całą sprawę bardziej obiektywnie 
7 - co mówi twój rozum 4 Kielichów nie poddawać się emocjom, przeczekać te moje humory

Rozum mówi, że masz dość, serce jednak tłumaczy, ze możesz spaść z deszczu pod rynnę. Jak zostaniesz, to mogą pojawić się zmiany, licho wie może kogoś poznasz? Ale poza tym widac poprawę atmosfery. Jak odejdziesz, to niestety, ale w nowej pracy większej kasy nie będzie, trzeba będzie oszczędzać i widac tęsknotę i szarpaninę emocjonalną.

Edytowane przez Inez2503
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
18 godzin temu, Lunaria napisał:

Rozkład zapożyczony z zasobów forum, niedawno @Ragna go wrzucała, bardzo fajny i przejrzysty.

Pytanie dotyczy pracy czy powinnam szukac czegos nowego czy zostać na starych śmieciach (raz na jakiś czas mam ochotę wszystko rzucić w :diabel: i spróbować pracy w innym miejscu)

1 - obecna sytuacja 10 Denarów mam wrażenie, że w tym miejscu osiągnęłam wszystko co mogłam, że dalej juz nie zajdę
2 - co się stanie, jeśli zostaniesz Koło Rycerz Kielichów a jednak mimo wszystko coś się zmieni, może coś co poprawi mi humor, jakaś poprawa warunków socjalnych 
3 - długoterminowe korzyści, jeśli zostaniesz 3 Denarów powoli na swoim miejscu dalej będę orała swój kawałek poletka
4 - co się stanie, jeśli odejdziesz 4 Denarów tu trzeba będzie zacisnąć pasa, bo stopa życiowa mi zjedzie
5 - długoterminowe korzyści, jeśli odejdziesz 8 Kielichów 6 Kielichów raczej nie ma, w gruncie rzeczy będę chciała wrócić, tam gdzie pracuję. Być może będę tęsknić za swoją starą pracą (za ludźmi)
6 - co mówi twoje serce Sprawiedliwość spójrz na całą sprawę bardziej obiektywnie 
7 - co mówi twój rozum 4 Kielichów nie poddawać się emocjom, przeczekać te moje humory

 

Jeśli zostaniesz, to widać pozytywną zmianę. Powinno się bardziej uspokoić ( Rycerz Kielichów). Jeśli zostaniesz, to widać sumienną i dokładną pracę. Może też się czegoś nauczysz ( 3 Denary).

Jeśli odejdziesz, to będzie taka finansowa stagnacja. Jeśli odejdziesz, to widać jakieś ciężkie emocje, może nawet zastanawianie się nad powrotem? No bo 8 Kieli i 6 Kieli.

Serce mówi, abyś podeszła na chłodno, z dystansem do tematu :) Rozum gada, że nudzi się, czasem taki przesyt.

 

Trzymam kciuki za Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziękuję bardzo, że zerknęłyście, zatem czekam na lepszy czas :bukiet:;) @zakretka23 masz rację, że umysł mi sie nudzi. Lubię uczyć się i dowiadywać nowych rzeczy, a tu jednak trochę gnuśnieję ...

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Weryfikacja: pracy nie zmieniłam. Dostałam podwyżkę, więc zostałam :) Po przeanalizowaniu ta praca jest dla mnie najbardziej optymalna

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ejbert zmienił tytuł na Should I stay or should I go... ZWERYFIKOWANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...