Skocz do zawartości

29. Więzienie


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stilla

Własnoręcznie zbudowana pułapka zatrzasnęła się i sam w niej siedzisz. Skonstruowałeś ją i sam postawiłeś, zatem wiesz, jak się z niej wydostać. Nie stanie się to z dnia na dzień. Najpierw musisz rozeznać się w sytuacji, pomyśleć, a potem zacząć działać. To oczywiste, że czujesz się w takiej sytuacji osamotniony.

W ten sposób już zostały opisane oba główne przekazy karty: bycie uwięzionym lub takie poczucie oraz osamotnienie. Karta oznacza również dobrowolny powrót do samotności.

Dalej karta mówi, że sprawa utknęła w miejscu i nie ruszy do przodu.

Po za tym karta symbolizuje olbrzymie budynki jak ministerstwa, komisariaty policji, urzędy administracji publicznej, przedsiębiorstwa, więzienia i duże hotele.

Karta, leżąc z prawej strony karty osoby, oznacza, że należy liczyć się z niepowodzeniami i nieprzyjemnościami. Kiedy karta znajduje się z lewej strony, przypomina o zagrożeniu chorobą lub przestrzega przed pochopnymi działaniami prowadzącymi do strat. 

 

Karta jako karta dnia

Nawarzyłeś piwa, które sam musisz wypić - teraz już to wiesz. Nie ma nikogo w pobliżu, kto mógłby Ci pomóc, bo możesz liczyć tylko na siebie. Nie pogrążaj się w żalu nad sobą z powodu samotności. Ten czas przeminie i wyjdziesz z tej sytuacji silniejszy.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Widzimy dwie dłonie na więziennych kratach, a ręce zdradzają, w jakie łachmany ubrany jest więzień. Kiedy jego jedna ręka bezradnie obejmuje kraty, druga sugeruje zrezygnowanie. Loch jest ciemny i nieprzyjemny, a jedynym odwiedzającym jest szczur.

 

W pierwszej kolejności karta oczywiście nie wskazuje na pobyt w więzieniu, lecz opisuje wszelkie rodzaje izolacji i rezygnacji. Karta również pokazuje zahamowanie i zakazy, ale też sekrety, gdyż symbolizuje wszystkie sprawy zamknięte na świat zewnętrzny.

 

Karta pokazuje też wszystkie budynki publiczne. W przeciwieństwie do karty "Sąd", karta "Więzienie" nie oznacza tylko powszechnie dostępnych instytucji, ale i te zamknięte.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Więzienie ma dwa podstawowe znaczenia – pierwsze symbolizuje sytuację izolacji i odosobnienia oraz poczucie samotności. Jest kartą zatrzymania w miejscu lub czasie. To okres niepodejmowania decyzji i zahamowania aktywności. Drugim znaczeniem karty jest duży budynek publiczny (urząd, komisariat, szpital, przedsiębiorstwo). Jako karta rada – mówi „zatrzymaj się”, w pytaniu o uczucia oznacza, że ktoś czuje się uwięziony i stłamszony – nie zwiastuje pozytywnych relacji – życie obok, dystans, brak zaufania.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dzisiaj zaczęłam sobie ćwiczyć z Kipperami i Więzienie bardzo uparło się być moją kartą dnia :D Leżało na wierzchu talii jak ją wyjęłam z pojemnika, potem mi wypadło przy tasowaniu i oczywiście wylosowałam tę kartę na sam koniec jak już wybierałam. No dziś mam ostatni dzień w pracy przed świętami, a budynek tego kołchozu jest naprawdę duży, więc w sumie wszystko się zgadza, zobaczymy co dalej ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...