Skocz do zawartości

Zbieram na kobyłkę


Ejbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Moderators
W dniu 16.01.2021 o 12:18, Lianna napisał:

Ejbert, udało się ? ;)

 

Guci się udało. I Ikariuszowi też (to ten zdeformowany młodziak, co nie warto było mu pomóc, bo on to mięso. Więc niech sobie cierpi, ważna jest waga. Nie wiem jak jest naprawdę ten wszechświat urządzony, ale mam nadzieję, że nie po katolicku tylko po hindusku, przynajmniej w tym, że karma wraca. 

Jakbyś kliknęła link, to byś wiedziała, oni tam aktualizują ;p 

Nie wszystkim niestety się udaje, ciężkie czasy nastały i każda fundacja czy przytulisko boryka się z problemami finansowymi. 

  • Lubię to! 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 23:18, Ejbert napisał:

 

Guci się udało. I Ikariuszowi też (to ten zdeformowany młodziak, co nie warto było mu pomóc, bo on to mięso. Więc niech sobie cierpi, ważna jest waga. Nie wiem jak jest naprawdę ten wszechświat urządzony, ale mam nadzieję, że nie po katolicku tylko po hindusku, przynajmniej w tym, że karma wraca. 

Jakbyś kliknęła link, to byś wiedziała, oni tam aktualizują ;p 

Nie wszystkim niestety się udaje, ciężkie czasy nastały i każda fundacja czy przytulisko boryka się z problemami finansowymi. 

 

 

Śliczna jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Guci się udało, Ikariuszowi też ale... ale Goździk i Kukułka czekają. Konie mają szansę na życie, bo część potrzebnej kwoty jest już zebrana, lecz niestety to nie działa tak, że jak coś rzeźnikowi się wpłaci to on czeka aż zbierze się całość. Jak nie zbierze się do określonego czasu, to wiadomo - zwierzaka czeka okrutny koniec w rzeźni. A Goździk już raz tam odjechał, jednak udało się go odbić śmierci, zadatkując. Miał czas do 20 stycznia, lecz nie zebrał potrzebnej na jego życie kwoty i wyrok zapadnie ostatniego dnia stycznia. Możemy go zmienić. 

Czeka na ratunek źrebna klacz !!!- Perełka, czeka niesforny źrebak Tosiek, czekają spracowane TercjaMiłaBroszkaReszka ze swoim maleństwem  - oboje przeznaczeni na śmieć! wiele innych. Tą smutną galerię czekających w kolejce na życie można zobaczyć tutaj: Czekają na ratunek

Każdy z nas może podarować komuś z nich życie. Koń także może dać kopytem znać - uchylić furtkę nieba :thanks:

 

Prosi o pomoc także sunia Zizi w okrutny sposób potraktowana przez zwyrola. Stan suni nadal jest bardzo ciężki. Centaurus prosi o wsparcie na leczenie biedactwa oraz na koszty adwokackie, bowiem chce doprowadzić do skazania jej oprawcy.

A ja mam nadzieję, że to się uda (sprawa jest nagłośniana przez media) i że takiemu czemuś, co nie ma prawa nazywać się człowiekiem, koledzy spod celi wymierzą sprawiedliwość. 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Smutny 1
  • Dziękuję 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Kolejna bardzo smutna historia, ale jeszcze może się zakończyć happy endem: Krajka.

 

Krajka miała przyjaciółkę, Łatkę, którą  Centaurus wykupił, wykupiliby i Krajkę, ale handlarz powiedział, że klacz ma kupca i "idzie do życia". Krajka bardzo rozpaczała widząc jak Łatka odjeżdża, ale skoro miała żyć, więc nie potrzebowała pomocy. Oczywiście okazało się, że kupiec się rozmyślił (może i dobrze, bo sam się zastanawiam na co komu zniszczony pracą, zagrzybiony i zawszony koń - hgw. co chciał konisku zrobić) a Krajka, "jak nie będzie wzięta, to wiozę w poniedziałek do zabicia. Nie będę tego truchła dalej karmił". Nic dodać nic ująć. 

 

Proszę wraz z Centaurusem: kto może niech pomoże. Potrzeba 6800 zł, a liczy się każda, najmniejsza nawet wpłata, czas nieubłaganie leci. 

 

Tutaj jest historia Krajki: Krajka: obiecano mi życie...

 

na stronie są wszelkie informacje potrzebne do dokonania wpłaty, można to zrobić na kilka sposobów ale najlepiej jak jest to wpłata ze wskazaniem imiennym, wtedy wiadomo dla którego zwierzaka idą nasze datki. 

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 1
  • O.K 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Krajka będzie żyć - udało się zebrać kasę na jej wykup  :ostr:   Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy złożyli się na jej życie i na inne biedaki  :bukiet3i:

Na stronie Centaurusa można nabyć obrazy końskiej artystki, której talent niebywale rozkwitł po tym, jak została uratowana od rzeźnickiego haka i zamieszkała w warunkach bardziej sprzyjających artystom ;) 

 

tu jest link do jej galerii: Chrapami malowane

 

a tu przykładowe dzieło, wybrałem serduszko, bo niedługo Walentynki :) 

 

98e526aa2acdcbb9.png

 

I jeszcze jedna radość:  fotka ocalonej mamy z córką, czyli Reszki ze swoim maleństwem:

 

9e155360ed805d76.png

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dziś proszę o życie dla starej Marceliny z córką. Historia pewnie podobna do innych: Marcelina  a jednak inna. Są przeznaczone na rzeź dlatego, że jeden człowiek oszukał drugiego.

Kto może - proszę, niech pomoże. Nie stać mnie na zapłacenie całej kwoty, bo jedną kobyłkę już wykupiłam, ale dam ile mogę i proszę współforumowiczów o najmniejsze nawet wsparcie dla tych biednych zwierzaków 

 

:thanks:

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...