Jump to content

Relacje z siostrą w lutym

Recommended Posts

Gringe

Z racji rozpoczęcia się nowego miesiąca zapytałam kart jak będą układać się moje relacje z siostrą w lutym. 
Mieszkamy razem od 2 lat i różnie bywało. Ostatnio coś przebąkuje o szukaniu większego domu bo dla naszej czwórki robi się ciasno( Ja, siostra i nasze dzieci). 
Wydaje mi się, że jestem bardziej od niej elastyczna w relacji a ostatnio wyczuwam od niej jakieś napięcie, irytację, jak wszyscy jesteśmy w domu to ona idzie do siebie bawić się z dzieckiem. Ostatnio też jest mało sympatyczna dla mojego syna. 
Z racji tego, że przed nią dość napięciowe tranzyty w horoskopie plus najbliższy Nów jest w opozycji do jej Księżyca( min. Sprawy domowe), rozłożyłam karty. I oto, co otrzymałam:

7 kielichów- karta marzeń, rozmyślania nad różnymi scenariuszami w życiu. Siostra raczej będzie rozważać różne opcje( na ten miesiąc trochę mniej realne) odnośnie naszej relacji i mieszkania razem. To jest takie bujanie w obłokach i oddawanie się rożnym wizjom i pragnieniom. Dylematy. Chce mieć ciastko i zjeść je zarazem. 

Paź Mieczy- karta wymieniania informacji, wiadomości, kontaktu. Dość rzeczowo będzie podchodzić do rozmów ze mną. 

4 Monet - zachowanie status quo. Zachowanie tego, co się ma. Sytuacja bez zmian. Brak nowości i podejmowania ryzyka w kontaktach. 

Podsumowując: przez luty niewiele zmieni się w naszej relacji. Będzie jak dotychczas. 

Edited by Gringe
  • Like 1
Anastazja979

Może być trochę niejasnej komunikacji między wami i powstrzymywania się od wprowadzania realnych zmian. Możliwe nerwy. Możecie sobie zostawiać jakieś niemiłe wiadomości (np. karteczki na lodówce "zrób to/tamto")/

• Thanks! 1
zakretka23

Zgadzam się 7 pucharów i giermek mieczy to problem z komunikacja, macie wobec siebie różne oczekiwania ale nie potraficie ich wyartykułować. 4 monety informują o zamknięciu się na siebie i o potrzebie zachowaniu własnej przestrzeni. 

Edited by zakretka23
  • Thanks! 1
  • User
Lunaria

Jak będą się układać wasze relacje?

7 Kielichów Giermek Mieczy 4 Denarów= Diabeł 

Bujanie w obłokach i nierealne oczekiwania wobec drugiej osoby sprawią, że ten miesiąc będzie obfitował w złośliwości, docinki a na samym końcu nastąpi foch i siostra ptzestanie się odzywać. Z podsumy wynika, że relacja jest toksyczna, wisi między wami jakaś niewyjasniona kwestia, która może dotyczyć finansów albo niezależności 

Trzymaj się :thanks:

• Thanks! 1
Gringe

Dziękuję wszystkim za analizę. Trzeba czasem dystansu i perspektywy innej osoby by zobaczyć pewne rzeczy. 
@Lunaria - ten Diabeł w rozkładzie na relacje z siostrą znów mi się powtarza. I nie wiem czy chodzi o to, że ja jestem przy siostrze mniej samodzielna, czy ją drażni, że dużo rzeczy robimy razem( ona ma prawko i samochód a ja nie). No i faktycznie mamy pewne niewyjaśnione sprawy które mnie nurtują a nie mam niezbitych, realnych dowodów, że siostra jest w nie zamieszana. Kiedyś próbowałam wyjaśnić sytuację ale się wyparła i nazwała mnie wariatką. 

A ja wciąż czuję, że coś jest nie tak i ona coś przede mną ukrywa. 
No nic, pożyjemy w lutym i może się okaże, co jest na rzeczy. Powoli przyzwyczajam się do myśli o samodzielnym mieszkaniu. 

nastek96

Same nie będziecie wiedziały co chcecie wyrazić, przez co niewiele sie zmieni poza niejasną komunikacją. Diabeł pokazuje że nie będzie zbyt przyjemnie. 

Czyli rada płynącą z kart to zastanowienie się konkretnie co ty byś chciała przekazać 

• Thanks! 1
Gringe

@nastek96- dzięki, też tak może być. Przy czym chyba każda z nas nie chce wywalić kawy na stół bo byłaby wielka awantura :/ 

Wniosek taki, że luty nie będzie w żaden sposób miesiącem przełomowym w mojej relacji z siostrą. 

• Sad 1
nastek96

Możesz kiedyś na spokojnie rozłożyć karty w czym problem i jak to rozwiązać. Choć trzebaby było ułożyć naprawdę dobry rozkład.

• Like 1
Gringe

@nastek96 jest to dobry pomysł. Poszukam rozkładu i pomyślę. Choć z drugiej strony wiem, że nie będzie łatwo i czeka mnie ogólnie galimatias towarzyski :/ 

Oby dotrwać do grudnia 2021...

• Like 1
Ziomal597
W dniu 1.02.2021 o 18:14, Gringe napisał:

Z racji rozpoczęcia się nowego miesiąca zapytałam kart jak będą układać się moje relacje z siostrą w lutym. 
Mieszkamy razem od 2 lat i różnie bywało. Ostatnio coś przebąkuje o szukaniu większego domu bo dla naszej czwórki robi się ciasno( Ja, siostra i nasze dzieci). 
Wydaje mi się, że jestem bardziej od niej elastyczna w relacji a ostatnio wyczuwam od niej jakieś napięcie, irytację, jak wszyscy jesteśmy w domu to ona idzie do siebie bawić się z dzieckiem. Ostatnio też jest mało sympatyczna dla mojego syna. 
Z racji tego, że przed nią dość napięciowe tranzyty w horoskopie plus najbliższy Nów jest w opozycji do jej Księżyca( min. Sprawy domowe), rozłożyłam karty. I oto, co otrzymałam:

7 kielichów- karta marzeń, rozmyślania nad różnymi scenariuszami w życiu. Siostra raczej będzie rozważać różne opcje( na ten miesiąc trochę mniej realne) odnośnie naszej relacji i mieszkania razem. To jest takie bujanie w obłokach i oddawanie się rożnym wizjom i pragnieniom. Dylematy. Chce mieć ciastko i zjeść je zarazem. 

Paź Mieczy- karta wymieniania informacji, wiadomości, kontaktu. Dość rzeczowo będzie podchodzić do rozmów ze mną. 

4 Monet - zachowanie status quo. Zachowanie tego, co się ma. Sytuacja bez zmian. Brak nowości i podejmowania ryzyka w kontaktach. 

Podsumowując: przez luty niewiele zmieni się w naszej relacji. Będzie jak dotychczas. 

7 Pucharów z Paziem Mieczy to nieumiejętność złapania wspólnego języka. Uważam, że nie będzie kontaktu. 4 Denarów to karta martwicy.

• Super 1
Gringe

@Ziomal597- nie to żebym się cieszyła i ta ikonka „super” była adekwatna do sytuacji- Twoje interpretacje trafiają w 10, w sam punkt. 
Niestety tak to teraz czuję. Siostra jest jakaś poddenerwowana i co bym nie powiedziała bierze mocno do siebie. Trudno złapać z nią porozumienie. Oddaliłyśmy się od siebie i nie czuję by coś się miało zmienić w najbliższym czasie. 
Raz jeszcze dzięki za komentarz. 

• Thanks! 1
panna.marta

Mimo, że będziecie razem to jednak mentalnie brak porozumienia. Gdzieś w oddali z marzeniami, że mogło być jak dawniej a jednak to nie to. Nie ma tu kłótni ani spięć nawet mimo tego pazia to mogą być równie dobrze wasze dzieci. Moim zdaniem będzie tak jak było. Bez zmian i na zasadzie każda sobie rzepkę skrobie. 

• W punkt 1
Gringe

@panna.marta- ni nasza relacja z siostrą miała swoje wzloty i upadki i mimo, że ja uważam, że jest nam wygodnie mieszkać we dwie, ona woli odłączyć się id tego tandemu. Oswajam się z myślą, że będę musiała sama kiedyś zamieszkać. A to trudne dla ascendentalnej Wagi :/ 

Raz jeszcze ślicznie Ci dziękuję, że napisałaś komentarz. :bukiet:

Raisa_
W dniu 1.02.2021 o 18:14, Gringe napisał:

Moga pojawic sie sytuacje konfliktowe, ktore spowoduja, ze siz na siebie na ten czas zamkniecie. 

• W punkt 1
  • 2 weeks later...
Gringe

W sumie to mogę już zweryfikować karty. Nie były złe i luty mimo różnych spięć i nerwów kończymy „na plusie”. 
W piątek miałyśmy wręcz dramatyczną rozmowę która mam nadzieję oczyściła atmosferę na dobre. 
7 Kielichów to moje bujanie w obłokach i myślenie o głupotach i totalnie nierealnych sprawach. Paź Mieczy- moja rozmowa z siostrą, bardzo logiczna i oczyszczająca. 
4 Monet - obu nam zależy na utrzymaniu dobrych relacji( gdyby to była 4 Kielichów można by mówić o zamknięciu na siebie), 4 Monet to trzymanie status quo( w dobrym sensie). 

• Super 1