Jump to content

Powróżę w ramach ćwiczeń - karty Kipper

Recommended Posts

7 godzin temu, Ragna napisał:

Łaskawa Pani + Kradzież + Zdobycie Zaszczytów

@mika43 Hmmm... Karty mówią o tym, że ktoś straci na znaczeniu, a aby ktoś inny mógł być w centrum uwagi. Możliwy zwyczajny ochrzan za coś. Ktoś przypisze sobie czyjeś zasługi, albo podpisze się pod czyjąś pracą. Niestety nie mam pewności czy osobą stratną będziesz Ty czy bliska osoba w otoczeniu, w każdym razie pojawia się tutaj znowu karta łaskawej Pani, która przewija mi się w rozkładach i odegra ona rolę w tej sytuacji. Skłaniam się ku temu, że przyjdzie i będzie próbowała błyszczeć kosztem innych.

Kurczę, trafiłaś w sedno... Tak, wiem, weryfikacja za tydzień, ale już mogę Ci napisać, że dziś dowiedziałam się od pewnej kobiety (łaskawa Pani???), że ktoś wykorzystał mój pomysł...  (kobieta - może tu łaskawa Pani?) Chodzi o projekt dla wioski. Ludziom wydaje się, że wiedzą dużo, a prawda taka, że wiedzą ile wiedzą. Ja też wszystkiego nie wiem, ale pisałam na temat pracę na studiach na ten temat i posiadam wiedzę źródłową... Co więcej, nie mogę odzyskać artykułów prasowych, które swego czasu pisałam na ten właśnie temat... 

Pozdrawiam serdecznie :)

• Confused 1
  • Administrator
W dniu 16.02.2021 o 15:48, Ragna napisał:

Dziecko + Przypadek Zgonu

Właściwie to nie wiem co tu napisać... :glupio_mi: Nie brzmi jak zatwierdzony wniosek. Daj znać jak wyszło.

Wniosek został zatwierdzony :) 

Zastanawiam się co można pozytywnego (tzn. tutaj na "tak" wyciągnąć z tych kart i... trudno jest to ocenić. Myślę, że do kart takich nijakich w konkretnym pytaniu na "tak / nie"  trzeba jednak ciągnąć 3 kartę jako wynikową. 

Dziecko - początek i Zgon (odp. Śmierć) - koniec... to brzmi jak zakończenie wnioskowanej sprawy i jest zgodna z sygnifikacją karty Zgon, ale nie mówi wyraźnie o rezultacie, i tu ta dodatkowa karta jest potrzebna, ew. jeśli weźmiemy pod uwagę rezultat - to w takim wypadku Śmierć zawsze oznacza jakąś zmianę, z tym, że przez odbierającego tą zmianę nie jest ona zaliczana do pozytywnych, przynajmniej nie na początku.  Może w tym wypadku oznaczać zmianę sytuacji wyjściowej (projekt-wniosek to Dziecko) na negatywną (Śmierć), np. niezgodną z oczekiwaniami, czyli taką jaka by była odp. "nie" w moim wypadku, bo zależało mi na zatwierdzeniu. 

Można jeszcze wziąć pod uwagę samo połączenie kart: Dziecko jest kartą pozytywną, radosną, kreatywną, korzystną, a w towarzystwie Zgonu (zakończenia) może oznaczać zakończenie korzystne: w tym wypadku Dziecko jest kartą wynikową, określającą sposób zakończenia sprawy. 

Tak się tu rozhulałam, ponieważ jest to ciekawe połączenie w prostym pytaniu "tak-nie", a jakby nie było, są to karty obrazkowe i mimo wszystko czyta się je nieco inaczej niż klasyki czy tarota :) 

• Thanks! 1

Mam pytanie - planuję pewne zmiany w życiu zawodowym, dokładniej chodzi o branżę turystyczną, całoroczną współpracę. Od razu napiszę. że jakieś dwa tygodnie temu zadałam to pytanie wróżce (sama się do mnie odezwała na fb) - wróżyła z tarota. Zapytałam, czy jest szansa na współpracę z firmą z Krakowa. Karty nie były korzystne, wróżka napisała, że jeśli zdecyduję się na ten krok, mogą być konflikty, nieporozumienia, oszustwa.

Cały czas rozważam jednak ten kierunek działania, po prostu lubię to, a w tej chwili znalazłam się w sytuacji, gdy konieczne jest podjęcie konkretnych działań. Dodam, że kiedyś miałam we wróżbie takie niefajne karty i okazało się to ostrzeżeniem, rada, wskazówką - uniknęłam problemów, naprawdę. Może w tym przypadku jest podobnie? Naprawdę mam wielką ochotę odezwać się do tej firmy i zaproponować współpracę (sprzedaż ich ofert turystycznych, propozycje stworzenia nowych produktów), biorąc pod uwagę wcześniejszą wrożbę - może to był po prostu znak, żebym uwazała i zastanowiła się zanim coś powiem? 

Do sedna, moja droga, mam kilka szybkich pytań. Jeśli nie będziesz mogła na któreś odpowiedzieć (choćby ze względu na wcześniejszą wróżbę, trudno. Napisałam uczciwie, jak sytuacja wygląda. 

1. Jakie będą efekty, jeśli zaproponuję szefowej z Krakowa współpracę, czyli sprzedaż ich ofert oraz tworzenie nowych produktów? Ograniczmy czas do 10 marca. 

2. Czy dobrym kierunkiem jest rozpoczęcie działalności w branży turystycznej (jako głównego kierunku działania - prowadzę działalność gospodarczą). Chodzi o to, czy uda mi się pozyskiwać na własną rękę ludzi, którzy poszukują imprez/wyjazdów turystycznych? Działania zamierzam rozpocząć do połowy marca, ale wydłużmy ten czas do końca marca. 

3. Czy ZUS wyrazi zgodę na opłacenie składki na ubezpieczenie chorobowe za lipiec 2020 roku po terminie - wniosek złożę w najbliższy piątek. Składka została opłacona 5 dni po terminie, otrzymałam pismo, ze mogę taki wniosek złożyć. 

4. Czy do 10 lutego otrzymam wyplatę zasiłku chorobowego za styczeń br. (pierwszy raz jestem na chorobowym, wiem, że ZUS miewa poślizgi...) 

Trochę dużo tych pytań, ale miło byłoby poznać odpowiedź Twoich kart. 

Apropos wcześniejszych wróżb - pierwsza dotyczyła kotka Ciapusia. Zaczął jeść, skończyliśmy antybiotykoterapie, na razie nie przybiera, ale nie chudnie. Obecnie podaję mu leki na odrobaczenie, zalecenie od wetki było, aby podawać przez 5 dni, czyli jeszcze 3 dni walki. Od wczoraj strasznie wokalizuje, mam nadzieje, że to dojrzewanie lub kocie marcowanie, kocurek ma 9,5 miesiąca mniej wiecej. W każdym razie nie jest gorzej, nawet niewielka poprawa. W kartach wyszło, że czas będzie dłuzszy, ale kitek wyzdrowieje. Jak na razie wszystko wskazuje, że trafiłać :) Dzięki :)

Ostatnia wróżba mówiła o kradzieży... Cóż, dziś kolejna szokująca wiadomość - zmarła moja kuzynka z Francji. Co więcej, ona zmarła w 2016 roku, w lutym... Dowiedziałam sie o tym dopiero dziś, gdy szukałam do niej kontaktu i napisałam do dalekiego kuzyna (raz w życiu go widziałam, rozmawiamy z wykorzystaniem translatora, bo jego polski jest równie kulawy jak mój francuski ;) Nie wiem, czy fakt smierci kuzynki można podłączyć pod wróżbe z kradzieżą (chyba nie, ale...), w każdym razie stałam sie bardziej ostrożna, uważam na to, co mówię, zwracam uwage na zachowania ludzi, staram się podchodzić do wszytskiego ze zdrowym dystansem. W każdym razie dzieki wielkie. Na koniec tygodnia napiszę coś konkretnego.

Pozdrawiam

@mika43 Na część pytań odpowiem, pominę natomiast drugie, zapewne najważniejsze. Mnie też w jakiś sposób obowiązuje regulamin, mówiący o nie powtarzaniu wróżb. Przyznam się , że chwilę zastanawiałam się czy nie zignorować tej zasady, ale pytanie tak po za tym jest dość rozbudowane i dość ważne, bo już może wpłynąć na kierowanie swoim życiem w długiej perspektywie. Nie wiem czy chcę się tego teraz podejmować. Jeśli się dorobię kiedyś własnego wątku wróżbiarskiego, to nie ma problemu, chętnie odpowiem na takie pytania :)

1) Jaki będzie efekt nawiązania współpracy w Krakowie:

Łaskawy pan + Osoba Wojskowa + Oczekiwanie

Pani będzie przychylna, ale będzie miała związane ręce przez swoich własnych szefów i dojdzie do opóźnień. Może sama doradzać wstrzymanie się. Klimat będzie w rodzaju "dziękujemy za ofertę, chętnie przyjmiemy współpracę w innym terminie z uwagi na nasze własne problemy bla bla bla".

2) Pytanie pomijam

3) ZUS:

Krótkotrwała Choroba + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Podróż

Pytanie trochę podobne do tego co zadała Ismer, więc zobaczmy jak tym razem się sprawdzi. Moim zdaniem tak, zgodzą się (ta miłość to mi się tak kojarzy, że ZUS kocha pieniądze, chętnie je przytuli, a podróż to dla mnie otwarcie się na sytuacje).

4) Do 10 lutego? Chyba miało być pytanie o marzec, tak?

Zamożna Panna + Podróż

Myślę, że ta zamożna panna mówi o Twoim zadowoleniu, a podróż to przelew ;) Na karcie mam statek i masę wody, co mi się kojarzy z "puszczaniem przelewu" ;)

W dniu 23.02.2021 o 22:41, mika43 napisał:

Nie wiem, czy fakt smierci kuzynki można podłączyć pod wróżbe z kradzieżą (chyba nie, ale...)

Nie wydaje mi się. Możliwe, że karty się dziwnie łączą w moim umyśle i mi pokazały coś takiego w karcie Kradzieży, ale tak naprawdę są w tej talii inne karty, które by taką sytuację mogły lepiej opisywać (np. Przypadek Zgonu jako śmierć, Więzienie jako trzymanie sekretów, List jako otrzymanie wiadomości, Podróż jako wieści z daleka...).

Edited by Ragna
  • Thanks! 1
16 godzin temu, Ragna napisał:

@mika43 Na część pytań odpowiem, pominę natomiast drugie, zapewne najważniejsze. Mnie też w jakiś sposób obowiązuje regulamin, mówiący o nie powtarzaniu wróżb. Przyznam się , że chwilę zastanawiałam się czy nie zignorować tej zasady, ale pytanie tak po za tym jest dość rozbudowane i dość ważne, bo już może wpłynąć na kierowanie swoim życiem w długiej perspektywie. Nie wiem czy chcę się tego teraz podejmować. Jeśli się dorobię kiedyś własnego wątku wróżbiarskiego, to nie ma problemu, chętnie odpowiem na takie pytania :)

1) Jaki będzie efekt nawiązania współpracy w Krakowie:

Łaskawy pan + Osoba Wojskowa + Oczekiwanie

Pani będzie przychylna, ale będzie miała związane ręce przez swoich własnych szefów i dojdzie do opóźnień. Może sama doradzać wstrzymanie się. Klimat będzie w rodzaju "dziękujemy za ofertę, chętnie przyjmiemy współpracę w innym terminie z uwagi na nasze własne problemy bla bla bla".

2) Pytanie pomijam

3) ZUS:

Krótkotrwała Choroba + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Podróż

Pytanie trochę podobne do tego co zadała Ismer, więc zobaczmy jak tym razem się sprawdzi. Moim zdaniem tak, zgodzą się (ta miłość to mi się tak kojarzy, że ZUS kocha pieniądze, chętnie je przytuli, a podróż to dla mnie otwarcie się na sytuacje).

4) Do 10 lutego? Chyba miało być pytanie o marzec, tak?

Zamożna Panna + Podróż

Myślę, że ta zamożna panna mówi o Twoim zadowoleniu, a podróż to przelew ;) Na karcie mam statek i masę wody, co mi się kojarzy z "puszczaniem przelewu" ;)

Nie wydaje mi się. Możliwe, że karty się dziwnie łączą w moim umyśle i mi pokazały coś takiego w karcie Kradzieży, ale tak naprawdę są w tej talii inne karty, które by taką sytuację mogły lepiej opisywać (np. Przypadek Zgonu jako śmierć, Więzienie jako trzymanie sekretów, List jako otrzymanie wiadomości, Podróż jako wieści z daleka...).

Witam i dziękuję za odpowiedź :) 

ZUS zweryfikuję ok. 10 marca i za miesiąc, jutro składam wniosek :) Wierzę, że będzie ok :)

Póki co pokrótce zweryfikuje punkt pierwszy, czyli współpracę w firmą z Krakowa. Pani jest przychylna, dowiedziałam się o tym przypadkiem od osób trzecich (chodzi o współpracę w okresie wakacyjnym, może nie na całe wakacje, ale na jakieś 3 tygodnie mam szansę ;) Co prawda ja myślałam o innej współpracy, ale to faktycznie może się przeciągnąć z przyczyn niezależnych od żadnej z nas :) Efekt pandemii :) Co dalej - zobaczymy. 
Pani raczej nie ma szefów nad sobą, jest współwłaścicielką firmy :) 

Kwestia kradzieży: wroczaj dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, że w grudniu zmarł szef firmy, z którą współpracowałam długie lata, w ubiegłym roku była przerwa, ale to efekt kilku zdarzeń, nie tylko korona tu winna. Wiem, że informacja o śmierci nie ma tu nic wspólnego z kradzieżą, ale jest inna kwestia: zadzwonił do mnie człowiek, pracownik wspomnianej firmy, z którym dwa lata temu (wakacje 2019) miałam starcie - odmienne zdania.  Zadzwonił i zaproponował zakopanie toporu wojennego - ja żadnej urazy nie chowam, więc jestem jak najbardziej za. Ale nie byłby sobą, gdyby nie wyrzucił mi, że ja jestem winna. Bo X powiedział, że ja miałam focha na pana z firmy i mówiłam o nim (nie wiem, co - on nie powiedział, a ja wiem, że nic nie mówiłam). Plotki na moj temat rozsiała kobieta (odcięłam się od niej mentalnie, od jej negatywnej energii, nie mam do niej żalu, ale kontaktu nie utrzymuję- ot każda zmierza własną drogą). Czy to może mieć coś wspólnego z tą sytuacją? Może ta kobieta nic mi nie ukradła, ale to ja wciągnęłam ją do tej firmy. Podziękowała jak podziękowała - cóż, ziemia okrągła, karma wraca. 

Oczywiście nie podejmowałam tego tematu podczas rozmowy z panem, nabrałam dystansu, uznałam, że próba dyskusji może zakończyć się nie najlepiej - szkoda moich nerwów. Przyznam, ze na uwadze miałam Twoją wróżbę - dzięki wielkie za wskazowkę ;) 

Dlaczego ten człowiek dzwonił - nie mam pojęcia. Gadał ze mną prawie 1,5 godziny i pewnie gadałby dłużej, gdyby nie to, ze musiał wyjść z psem. Podczas rozmowy zasugerował, abym skontaktowała się z jego żoną (kobieta jest aktualnie nową szefową  firmy - szczerze ja gratuluję) i zaproponowała współpracę w pozyskiwaniu grup na imprezy wyjazdowe (głównie chodzi o dzieci, do tej pory realizowali zlecenia dla kuratoriow, ale obecnie nie ma przetargów - stąd też opoźnienia w ewentualnej współpracy z firmą z Krakowa;) ) Kiedyś podjęłam ten temat, ale jakoś utonął. Może problem był taki, że ja świetnie dogadywałam się z oprzednim szefem, a pan, który do mnie dzwonił był z nim na wojennej ścieżce, żona automatycznie też... niewazne. 

W każdym razie powiedziałam panu, że postaram zadzwonić do jego żony w przyszłym tygodniu, byłam zaskoczona tym telefonem, chciałam po prostu odetchnąć kilka dni. Wciąż główkuję, dlaczego zdecydował się do mnie zadzwonić po 1,5 rocznej ignorancji, ale tego pewnie się nie dowiem. 

Kochana, i tu moja wielka prośba do Ciebie - byłabyś tak dobra i zerknęła w karty i sprawdziła, co odpowiedzą na takie pytanie:

Czy rozmowa z szefową firmy z Krakowa (pani prezes) przyniesie oczekiwane efekty, czyli możliwość współpracy teraz i w terminie późniejszym? Rozbuduję pytanie - chodzi o to, czy zaakceptuje i wykorzysta moje pomysły, czy będzie nastawiona pozytywnie, otwarta na współpracę. 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. 

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję :)

PS. Ciapuś (kotek) wciąż chudy, ale jest lepiej, nawet ciutkę przybrał, zaczyna jeść. Jutro kończymy odrobaczanie - wszystko się zgadza :)

@mika43 Mam dla Ciebie interpretację, ale muszę jednak dopytać - ta pani z Krakowa co teraz pytasz to jest zupełnie nowa osoba, tak? To nie jest ta o którą pytałaś wcześniej?

mika43
4 godziny temu, Ragna napisał:

@mika43 Mam dla Ciebie interpretację, ale muszę jednak dopytać - ta pani z Krakowa co teraz pytasz to jest zupełnie nowa osoba, tak? To nie jest ta o którą pytałaś wcześniej?

Dobrze, że dopytałaś, ta pani prezes, o ktorą zapytałam wczoraj jest ze Szczecina. O panią z Krakowa pytałam wczesniej (tu wróżba po części się zgadaza, pani z Krakowa docenia moją pracę, więc jest szansa, że mimo opóźnienia uda się nawiązać współpracę :) 

Pytanmie wczorajsze powinno brzmieć tak: Czy rozmowa z szefową firmy ze SZCZECINA (pani prezes) przyniesie oczekiwane efekty, czyli możliwość współpracy teraz i w terminie późniejszym? Rozbuduję pytanie - chodzi o to, czy zaakceptuje i wykorzysta moje pomysły, czy będzie nastawiona pozytywnie, otwarta na współpracę. 

Najmocniej Cię przepraszam za tę gafę...

Przy okazjo potwierdzam 100% trafność wróżby dotyczącej chorbowego z ZUS: dziś przyszedł przelew :) Za całe chorobowe, czyli od 25 stycznia do 7 lutego, księgowy mówił, że przyjdzie w dwóch częściach, najpierwza tydzień stycznia, potem za tydzień lutego :) Dostałam całość, z czego bardzo się cieszę. Wniosek o przywtrócenie terminu chorobowego złożyłam, chociaż Pani w ZUS twierzdiła, że to i tak bez znaczenia dla mnie :) 

Pozdrawiam