Skocz do zawartości

Wasze sposoby na interpretację niepasujących do siebie kart?


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stilla

Napotkałam problem ;p Zadałam Tarotowi o przyszłość potencjalnego projektu (wydanie książki - co się pewnie nie wydarzy, a na pewno nie teraz, ale mniejsza z tym).

 

Karty były takie: As Kielichów + 4 Denary + 3 Kielichy + Rycerz Denarów + Umiarkowanie

 

Napotkałam takie problemy:
1)  4 Denarów  (karta finansów, ale też chronienia swojej sytuacji, kurczowego trzymania się czegoś) pomiędzy bardzo emocjonalnym Asem Kielichów a radosną 3 Kielichów.

2) 3 Kielichów przeciwko Umiarkowaniu

 

W miarę płynną interpretacją jaką złożyłam jest mój samozachwyt nad jakąś bardzo wąską, hermetyczną dziedziną (As Kielichów + 4 Denary) i próba wyjścia z nią do ludzi, zaproponowanie jej innym (3 Kielichy), złożenie przeze mnie propozycji jakiemuś urzędnikowi/pracownikowi organizacji (3 Kielichów + Rycerz Denarów). Niestety muszę się nastawić, że odpowiedź będzie letnia (Umiarkowanie) :uczen:

 

Chciałam Was zapytać nie tyle o pomoc przy interpretacji co o opowiedzenie, jakie macie metody na interpretację kart, które na 1 rzut oka do siebie nie pasują. Może znaleźliście sposób w jakiejś książce albo blogu? Przykłady, anegdoty i opowieści mile widziane  :dance::karty:

 

rozklad.png

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zinterpretowała to pytanie w sposób następujący:

As Kielichów to właśnie Twój pomysł. Jest nowa idea, która ma szansę się spełnić. As nie jest gwarantem sukcesu, ale pozytywnym początkiem, na który liczysz i będziesz się z tego cieszyć. Potem w 4 monet możesz mieć poczucie, że nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, dopiero je gromadzisz (4 denarów to nie tylko kurczowe trzymanie, ale również dorabianie się). W tej karcie możesz poczuć brak wystarczającej ilości kasy (coś tam jest odłożone, ale nie chcesz tego utopić) i w 3 kielichów uosabia się zaproszenie kogoś do projektu, zarazisz kogoś entuzjazmem. To moga być spotkania biznesowe (z 4 denarów). W rycerzu denarów z kolei jest moment, kiedy robisz research i bierzesz się do pracy nad projektem, jest to skrupulatna i powolna robota. Musisz zadbać o szczegóły, gdyż rycerz nie ominie niczego. Umiarkowanie wskazuje, że na efekty trzeba będzie poczekać i nawołuje do niespieszenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...