Jump to content

Era Wodnika czyli Orwell już jest za drzwiami

Recommended Posts

• Ekspert
Lunaria
2 godziny temu, Ismer napisał:

I to jest piekło, szczególnie dla tych, którzy urodzili się na wolności. Myślę, że obecnemu pokoleniu nie będzie to przeszkadzać, ba! - oni nawet tego nie zauważą, bo to jest szalenie wygodne, jak ktoś za nas myśli i "bierze odpowiedzialność"; zbudujemy sobie światowe społeczeństwo Mrówek Zombi

Mam podobne zdanie... może nawet gorsze, wydaje mi się że to nawet nie kwestia wygodnictwa tylko tego, że kolejne pokolenie nie dostrzeże tego, że są sterowani, ponieważ będzie skupione na karmieniu swojego ego: zbieraniu serduszek, subow, itd. Ostatnio ze zgrozą przeczytałam, że większa część nastolatków chce zostać influencerem, youtuberem, itp. Nowa rzeczywistość wymusza powstanie nowych zawodów, to oczywiste, taka jest kolej rzeczy. Mimo wszystko przeraża mnie, że są to zawody, które polegają na tym, żeby szybko zdobyć sławę i pieniądze przy jak najmniejszym zainwestowaniu swojej wiedzy i pracy własnej. Chodzi o to, żeby szokować i mieścić się w idealnym kanonie piękna...

2 godziny temu, Ismer napisał:

To byłoby dobre wtedy, gdy ludzie świadomie zgodziliby się być sterowalni w imię celów wyższych, dla dobra wszystkich ale przy obecnej świadomości - kultu siły, władzy, pieniądza, kiedy niegodne jednostki trzęsą całym ustrojstwem - to coś takiego jest niemożliwe. 

Jasne, też nie mam nic przeciwko temu, abym była trybikiem w maszynie, który służy dobru ogółu. Jednak w tym przypadku, gdy nadrzędnymi wartościami jest bycie wydmuszką, to  nie ma na to mojej zgody

• W punkt 6