Skocz do zawartości

Wypadanie włosów ZWERYFIKOWANE


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat dość długi, więc trochę was wprowadzę. Ale postaram się krótko opisać. 

Ogólnie borykałem się z wypadaniem włosów oponad 5 lat. Idąc na studia kiedy spinałem włosy w kucyk, miałem dość gruby, obecnie po 5 latach mam chyba 1/3 tego co było kiedyś. Okazało sie potem, że miałem alergię na chemie. Niestety zorientowałem się dopiero kiedy za każdym razem po myciu głowy miałem cały skalp usiany strupami. Czyli o wiele za późno, dopiero kiedy alergia się zaostrzyła(jak teraz na to patrzę to Bogu dzięki, że tak się stało, inaczej do tej pory nie potrafiłbym zaradzić). 

Wtedy musiałem szukać alternatywnych rzeczy jak żółtko, soda, zioła...i rzeczywiście pomogło. Sukces. Chyba już ponad rok nie miałem kontaktu z szamponem. Włosy praktycznie nie wypadają.

Miałem takie zakole, które słabo zarosło, ale martwi mnie co innego. Włosy już nie wypadają, ale nie bardzo chcą odrastać. Już nie będę truł więcej, opisalem w dużym streszczeniu :)

W zwiazku z tym pytanie:

 

1.Czy uda mi się odzyskać włosy tak gęste jak kiedyś? Świat

2.Kiedy? 3 buław

3.Rada(jak dbać o włosy)? Królowa Monet

 

1.Tak, uda mi się odzyskać tyle włosów co kiedyś. rozumiem to jako zadowolenienie i spełnienie. Na początku wyciągnąłem tylko jedną kartę i próbowałem odczytać jak najwięcej, patrząc na symbolikę karty myślę, że pomaga coś z zagranicy. Dużą rolę odgrywają indyjskie zioła myjące i odżywiające.

2.Karta mówi w pewnym sensie o teraźniejszości, o solidnych podstawach. Pokazuje, że bardzo dużo już zdzialałem, ponieważ jak mówiłem włosy nie wypadają. Przede mną jeszcze długa droga, ale efekty będą zauważalne już od teraz. (Bo raczej 3 buław nie mówi o 3 dniach, chyba że w ciągu trzech dni, znajdę coś co mi pomoże). 

3.Nie oszczędzać czasu i pieniędzy. Poświęcić czas na wygląd. Przyznaje, że to nigdy nie było moim priorytetem. I to był błąd. Myślę, że tu chodzi o poświęcenie czasu na to. Te zioła trzymam po 5 minut zamiast po 30. Wydaje mi się, że gdybym rzeczywiście poświęcał więcej czasu na dbanie o siebie to problem już dawno byłby zażegnany. A ja wolę wszystko szybko ale od teraz zmiany. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, nastek96 napisał:

Witajcie, temat dość długi, więc trochę was wprowadzę. Ale postaram się krótko opisać. 

Ogólnie borykałem się z wypadaniem włosów oponad 5 lat. Idąc na studia kiedy spinałem włosy w kucyk, miałem dość gruby, obecnie po 5 latach mam chyba 1/3 tego co było kiedyś. Okazało sie potem, że miałem alergię na chemie. Niestety zorientowałem się dopiero kiedy za każdym razem po myciu głowy miałem cały skalp usiany strupami. Czyli o wiele za późno, dopiero kiedy alergia się zaostrzyła(jak teraz na to patrzę to Bogu dzięki, że tak się stało, inaczej do tej pory nie potrafiłbym zaradzić). 

Wtedy musiałem szukać alternatywnych rzeczy jak żółtko, soda, zioła...i rzeczywiście pomogło. Sukces. Chyba już ponad rok nie miałem kontaktu z szamponem. Włosy praktycznie nie wypadają.

Miałem takie zakole, które słabo zarosło, ale martwi mnie co innego. Włosy już nie wypadają, ale nie bardzo chcą odrastać. Już nie będę truł więcej, opisalem w dużym streszczeniu :)

W zwiazku z tym pytanie:

 

1.Czy uda mi się odzyskać włosy tak gęste jak kiedyś? Świat

2.Kiedy? 3 buław

3.Rada(jak dbać o włosy)? Królowa Monet

 

1.Tak, uda mi się odzyskać tyle włosów co kiedyś. rozumiem to jako zadowolenienie i spełnienie. Na początku wyciągnąłem tylko jedną kartę i próbowałem odczytać jak najwięcej, patrząc na symbolikę karty myślę, że pomaga coś z zagranicy. Dużą rolę odgrywają indyjskie zioła myjące i odżywiające.

2.Karta mówi w pewnym sensie o teraźniejszości, o solidnych podstawach. Pokazuje, że bardzo dużo już zdzialałem, ponieważ jak mówiłem włosy nie wypadają. Przede mną jeszcze długa droga, ale efekty będą zauważalne już od teraz. (Bo raczej 3 buław nie mówi o 3 dniach, chyba że w ciągu trzech dni, znajdę coś co mi pomoże). 

3.Nie oszczędzać czasu i pieniędzy. Poświęcić czas na wygląd. Przyznaje, że to nigdy nie było moim priorytetem. I to był błąd. Myślę, że tu chodzi o poświęcenie czasu na to. Te zioła trzymam po 5 minut zamiast po 30. Wydaje mi się, że gdybym rzeczywiście poświęcał więcej czasu na dbanie o siebie to problem już dawno byłby zażegnany. A ja wolę wszystko szybko ale od teraz zmiany. 

 

 

Nie patrzac na karty na porost zdrowych i lsniacych wlosow moge polecic Ci olej khadi oraz olej kokosowy bio z rossmana, wcierane w skore glowy i zostawiane na godzinke czasu...(okolo, na jednego zadziala pol, inna osoba godzine a jeszcze inna najlepsze efkety uzyska trzymajac 2 godziny- to kwestia baaardzo indywidualna). Nalezy zmyc to dobrym, w miare naturalnym, ale mocniejszym szamponem (bardzo delikatne szampony zwyczajnie nie radza sobie z olejami). Dobre efekty przynosi takze wcieranie kozieradki we wlosy, tylko pamietaj nie wszystko na raz. Jednego dnia zastosuj olej khadi i zmyj mocniejszym szamponem, pozniej jakis lzejszy oczyszczajacy, bardzo dobry jest np L'BIOTICA BIOVAX BOTANIC. Znajdz sobie tez w niecie liste szamponow bez sls...no i dieta przede wszystkim, suplementuj dobre omega 3, wit. z grupy B, magnez, D3 z k2, zelazo...najlepiej to sprawdzic najpierw na jakim sa poziomie..i dopiero wtedy uzupelniac

  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Gość Stilla

Ja na porost włosów i na pojawienie się nowych polecę picie codziennie skrzypu i pokrzywy raz albo dwa razy dziennie (mogą być wysadzane razem do kubka, albo wystarczy jedno z nich, to, które bardziej smakuje. Mogą być z torebki) - tutaj drobna uwaga, że włosy odrastają po tym na całym ciele, więc maszynka do golenia może wejść w ruch każdego dnia :P Zawierają m.in. żelazo o którym wspomina Lunaria (uwaga na łączenie z suplementami, żeby nie przedobrzyć).

 

Co do kart to moim zdaniem stan włosów poprawi się w miarę szybko, ale musisz o nie po prostu zadbać. Wskazana jakąś specjalistka od włosów.   

 

Ps.Koniecznie zrób sobie badania na pierwiastki, witaminy i hormony, bo to, że Ci nie rosną może być po powodowane czymś zupełnie innym niż poprzednie problemy. Po prostu poproś lekarza wprost o skierowanie na takie kompleksowe badania. Może się okazać, że włosy to Twój najmniejszy problem.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo. Co do szamponu to na nic zda się lista, bo już próbowałem delikatniejszych, ale po nich też mam strupy, nawet po dziecięcych bez sls. Nie od razu, ale już przy dłuższym stosowaniu. Ale jak wspomniałem już znalazłem naturalne rzeczy do mycia, które faktycznie myją i pomogły. tak. Ale ta kozieradka brzmi fajnie, faktycznie może być pomocna, bo wiem że już komuś pomogła. 

Pokrzywę też będę pił, bardzo mi smakuje połączenie pokrzywy z bratkiem. Będę miał od razu detoks od toksyn :)

Nwm, czy zostałem zrozumiany. Już mam dobry stan włosów, nic nie wypada i nic nie swędzi. Te włosy, które zostały są mocne. Tylko, że te 2/3 co wypadły nie odrosły mi. 

Byłem kiedyś u lekarza, ale trafiłem na niezbyt profesjonalną panią. 

ale chyba faktycznie czas się wybrać znów, może tym razem dobrze trafię.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
7 godzin temu, nastek96 napisał:

1.Czy uda mi się odzyskać włosy tak gęste jak kiedyś? Świat

2.Kiedy? 3 buław

3.Rada(jak dbać o włosy)? Królowa Monet

Nie. Świat to rozpierzchnięcie wszystkiego a nie powrot. 3 buław to dalekie plany , ale tylko plany. Królowa monet - o tą to by godzinami u fryzjera siedziała, więc rzeczywiście drogie suplementy, w końcu denarowa ma na to.kase i lubi na to wydawać.

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arbogast napisał:

Nie. Świat to rozpierzchnięcie wszystkiego a nie powrot.

Zawsze pozytywnie postrzegałem tą kartę, właśnie jako zrealizowanie wszystkich planów i zamiarów. 

Poczytam o niej więcej.

 

Odnośnik do komentarza

 

1.Czy uda mi się odzyskać włosy tak gęste jak kiedyś? Świat - trzeba zaakceptować sytuacje 

2.Kiedy? 3 buław - raczej stan będzie się pogłębiał 

3.Rada(jak dbać o włosy)? Królowa Monet - lekarz medycyny estetyczne - mikrodermabrazja - jedyne co skutecznie spowalnia wypadanie włosów, trzeba zrobić serie, nie jest tanie ale warto  

Edytowane przez zakretka23
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Jak narazie stan się nie pogłębia. Jak wspomniałem nawet zakole mi zarosło, więc stan się poprawił :)

O lekarzu pomyśle, wybieram się od długiego czasu do trychologa, może w końcu dotre :)

 

Odnośnik do komentarza
  • Moderator
W dniu 6.04.2021 o 13:17, nastek96 napisał:

1.Czy uda mi się odzyskać włosy tak gęste jak kiedyś? Świat

2.Kiedy? 3 buław

3.Rada(jak dbać o włosy)? Królowa Monet

Myślę, że uda się odzyskać gęste włosy. Tu czytałabym Świat jako zamknięcie cyklu, czyli jeśli jest już w miarę dobrze, to powinno być jeszcze lepiej. Proces może odwlec się jednak w czasie... co do rady, to myślę, że może jednak trzeba będzie wybrać się do profesjonalisty/profesjonalistki, więc albo trycholog albo dermatolog :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Może napisze dlaczego oceniam ten Świat tak pozytywnie. Jak wiadomo duże znaczenie w interpretacji ma talia kart z jakiej wróżymy, ponieważ różnice znaczeniowe mogą się różnić. I duże znaczenie ma też obrazek jaki przedstawia karta. Korzystam z talii tarota mitycznego opartego na mitologii greckiej. Moja karta Świat przedstawia mit o hermafrodycie. 

Według mitologii to pierwsza osoba obupłciowa. Połowa ciała jest żeńska połowa męska. Ale przechodząc do sedna...ta postać na początku była pięknym, niezwykle urodziwym młodzieńcem i zakochała się w nim nimfa Salmakis. I tu kryje się odpowiedź, kim jest Salmakis? 

Salmakis jest piękna nimfą, która cały dzień przeglądała sie w tafli wody i rozczesywała swoje długie, blond włosy.

Hermafrodyta jest połączeniem urodziwego młodzieńca i tej pieknowłosej nimfy. I przez tą pieknowlosą nimfę i urodziwego młodzieńca skłaniam się ku pozytywnej interpretacji karty w moim pytaniu.

Bardzo mocno zagłębiłem się tu w interpretacje karty, ale mysle że symbole jakie odnajdujemy na kartach mają ogromne znaczenie. 

 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Lunaria, myślę że to połącze. Raz trafiłem do trychologa po kursie i źle wspominam. Tym razem wybiorę się do dermatologa ze specjalizacja w trychologii. Widziałem w internecie, że trochę takich jest. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Lunaria, myślę że to połącze. Raz trafiłem do trychologa po kursie i źle wspominam. Tym razem wybiorę się do dermatologa ze specjalizacja w trychologii. Widziałem w internecie, że trochę takich jest. 

witaj w klubie. Ja tez mam problemz wlosami. Tylko u mnie problem mial kilka przyczyn. Raz ze tarczyca. Dwa niedobory (u mnie zelazo i ferrytyna, d,b). Slyszlam ze u mężczyzn często wystepuje łysienie od odżywek białkowych. No i też moze być kwestią zbyt duże ilości testosteronu. 

Ja też jestem zdania że w święcie się nie uda. A królówa denarow to lekarka ale nie na NFZ tylko polecam iśc prywatnie.trycholog to strata kasy jest gdy nienznasz przyczyny i nie leczysz jej. Oglądamczasem wlosomaniaczke i alinerose nayt. One sa specjalistami od włosów i polecają na zakola wcierke z kapsaicyna i codzienny masaż. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Ah więc ty jesteś kolejna, która widzi w świecie przeszkody i mi się nie uda.

Odżywek nie biorę. O testosteronie słyszałem, że przekształca się w DHT, który uszkadza mieszki włosowe. 

Chce iść prywatnie. Właśnie chce iść do dermatologa, który również jest trychologiem. Zleci odpowiednie badania i poznam przyczynę. 

A co do masażu to stosuje codziennie, ale bez wcierki. Wiem jaki ważny. Bardzo częstą przyczyną łysienia jest słabe ukrwienie skóry głowy. Skóra głowy z biegiem lat traci sprężystość i jakby zaciska się na czaszce utrudniając dopływ krwi. W efekcie włosy są niedotlenione, niedożywione i wypadają. Dlatego masaż jest najważniejszym elementem pielęgnacji. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, nastek96 napisał:

Ah więc ty jesteś kolejna, która widzi w świecie przeszkody i mi się nie uda.

Odżywek nie biorę. O testosteronie słyszałem, że przekształca się w DHT, który uszkadza mieszki włosowe. 

Chce iść prywatnie. Właśnie chce iść do dermatologa, który również jest trychologiem. Zleci odpowiednie badania i poznam przyczynę. 

A co do masażu to stosuje codziennie, ale bez wcierki. Wiem jaki ważny. Bardzo częstą przyczyną łysienia jest słabe ukrwienie skóry głowy. Skóra głowy z biegiem lat traci sprężystość i jakby zaciska się na czaszce utrudniając dopływ krwi. W efekcie włosy są niedotlenione, niedożywione i wypadają. Dlatego masaż jest najważniejszym elementem pielęgnacji. 

Mi teraz trochę zakola zaczynaja zarastac drobnym meszkiem.  Ale to dopiero dobre pół roku po uregulowaniu hormonów. Może musisz jeszcze poczekać?  Zuzylam jedno opakowanie wcierki jantar i nie wiem czy to za sprawą wcierki czy samoistnie. 

 

Mozesz iść do zwykłego i internisty N NFZ i wyleczy badania krwi i witaminy i mikroelemty. Ale to misia posciemniac ze miałeś diety wyniszajace  organizm i masz pewnie niedobory ;P no oni nie chętnie przepisu ja. Mi znow wypadają  odkad przestałam brac żelazo :/

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Mi już zarosło zakole, miałem po lewej stronie, już po problemie. 

Włosy też już mi nie wypadają odkąd odstawiłem szampony. Dlatego raczej nie podejrzewam braku witamin. 

Ponoć najważniejszym elementem wcierki jest masaż, więc myślę, że to dużo zdziałało. 

Coś pokombinuje, a badania przydadzą się dla zdrowia :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Cierpię na ŁZS głowy, przez co również straciłam gęstość włosów, zdarzyły się małe łyse plamki, ogólnie koszmar. Chodziłam do trychologa, dermatologa i efekty były na chwile. Kiedy podniosłam się z załamki i wzięłam sprawę w swoje ręce, zaczęłam czytać dużo o naturalnych specyfikach. Od 2 lat do mojej rutyny należy picie pokrzywy, która ma zbawienny wpływ od wewnątrz na cebulki. Wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy przyniosło efekt, że nie znajdę już miejsca, gdzie włosów na głowie brakuje. Sama nie mogę użyć byle jakiego szamponu, ponieważ po chwili stosowania problem znowu by wrócił, ale myjąc głowę capitis duo, utrzymuje efekty zdrowej skóry głowy od roku (a od dziecka z tym walczę). Tu tak napomniałam o 3 najważniejszych rzeczach, które po dłuższym czasie zaprowadziły ład i porządek na mojej głowie. 
1.Pokrzywa 2. olejek rycynowy 3. szampon, który jest neutralny dla mojej głowy. (dodam jeszcze punkt 4.biotyna w tabletkach)
Naturalne środki potrzebują dużo czasu(dlatego nie przestawaj pić ziół ani nie odstawiaj rzeczy, które ci pomagały), żeby uwidocznić swoje efekty, ale warto bo będą to skutki wypracowane na lata. Nie poddawaj się, tylko szukaj metod, które będą dla ciebie odpowiednie, bo ja również załamywałam ręce i płaczu nie było końca, kiedy musiałam obciąć 30 cm włosów. Teraz cieszę się włosami do pośladków, farbowanymi co 3 miesiące bo nawet na to mogę sobie pozwolić. Także nic nie jest niemożliwe! Trzymam kciuki i wierzę, że systematyczną pracą wypracujesz takie włosy o jakich marzysz. 

Edytowane przez Xadfgh
  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że wygrałaś walkę, jesteś inspiracją :buziak:

Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę tego samego :)

Tak wzmacnianie od wewnątrz to podstawa. Staram się dostarczać wraz z pożywieniem cynk, kwasy omega...

Świat to też informacje z zewnątrz. Dostałem od wszystkich tyle porad, że nwm teraz od czego zacząć :)

Z pewnością będę pił pokrzywę,  bo wzmacnianie od wewnątrz jest bardzo wazne. Tak samo dbanie o odpowiednie oczyszczanie skóry głowy i masaż. Chce wprowadzić również więcej ziół indyjskich do mycia. Skupie się na środkach naturalnych, bo w nich jest prawdziwa moc i potęga. 

Dziekuje wszystkim za pomoc i wskazówki. Z interpretacją wrócę kiedy będę widział pierwsze efekty mojej kuracji, czyli przypuszczam, że za miesiąc, dwa lub trzy :usmiech:

Edytowane przez nastek96
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • Lunaria zmienił tytuł na Wypadanie włosów ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...