Jump to content

Przejście Marsa przez ascendent

basiekx3
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Mars dosyć szybko kursuje jeśli chodzi o tranzyty, więc myślę że masz okazję poobserwować co np. działo się rok temu i cyklicznie wcześniej  jak Mars przechodził przez Twój asc. Dużo zależy w jakim masz znaku i czy są tam planety czy nie ma; wtedy trzeba patrzeć na aspekty do władcy domu.

P.S u mnie właśnie siedzi w I domu w Bliźniętach i jest w koniunkcji do natalnego Jowisza i zauważyłam, że jestem bardzo rozgadana i chwytam się za naukę 10 rzeczy na raz... :p 

• Like 3

21 minutes ago, basiekx3 said:

Witam serdecznie chciałabym się zapytać jak odczuwaliście przejście Marsa przez ascendent 

Warto obserwować swoj horoskop i co działo się w poprzednich latach. Mars wraca na swoją pozycję urodzeniową( tzw cykl Marsa), co 2,5 roku( retrograduje raz w cyklu, ostatnio mieliśmy jego ruch wsteczny w znaku Barana i przebywał w tym znaku przez 6 miesięcy). 
Zwróć uwagę czym włada u Ciebie Mars( jakim domem), gdzie się znajduje, w jakim jest znaku. Klasycznie jest to energia męska, w nieharmonijnych tranzytach często przynosi wypadki. Można się też zdrowo pokłócić ;) - zwłaszcza przy przejściu przez Asc który jest w opozycji do Dsc. 

• Like 1
  • Super 2

• Moderator
4 minuty temu, Gringe napisał:

Mars wraca na swoją pozycję urodzeniową( tzw cykl Marsa), co 2,5 roku( retrograduje raz w cyklu, ostatnio mieliśmy jego ruch wsteczny w znaku Barana i przebywał w tym znaku przez 6 miesięcy). 

No właśnie tak czułam, że coś źle napisałam :)

• Like 2
  • Haha 1

Przejścia Marsa same w sobie chyba rzeczywiście są zbyt szybkie do zauważenia, ale pewnie jako zapalnik przy cięższych tranzytach jednocześnie może coś tam namieszać :) mi ostatnio jak wlazł do 6 domu (dokładnie w ten dzień, wg domów Placidusa), to skręciłam kostkę :D

• Like 1
  • Cool 1
  • W punkt 1

42 minutes ago, martynamarzena said:

Przejścia Marsa same w sobie chyba rzeczywiście są zbyt szybkie do zauważenia, ale pewnie jako zapalnik przy cięższych tranzytach jednocześnie może coś tam namieszać :) mi ostatnio jak wlazł do 6 domu (dokładnie w ten dzień, wg domów Placidusa), to skręciłam kostkę :D

To jest dokładnie przykład działania Marsa :)  I tak jak @martynamarzenapisze, Mars działa jak zapalnik( podobnie Słońce) i może uruchomić tranzyt który dłużej trwa lub progresję. 

Pamietam wejście Marsa na MC - nawrzeszczałam na znajomego z którym miałam mieszkać i obraził się na mnie na kolejne 8 miesięcy. Mimo, że razem mieszkaliśmy to nasze stosunki były po tym spięciu mocno ochlodzone( u mnie Mars włada VII domem a będąc na MC zrobił też ścisłą kwadraturę do Dsc/Asc). 

Edited by Gringe
  • Super 2

• 2 weeks later...
  • Ekspert
W dniu 16.04.2021 o 23:50, basiekx3 napisał:

Witam serdecznie chciałabym się zapytać jak odczuwaliście przejście Marsa przez ascendent 

U mnie póki co z tego co zauważam, to jest więcej energii, chcę mi się po prostu więcej robić, działać. Większe libido też ;p Może jak mi minie natalnego Marsa, którego mam właśnie w I domu, to będę bardziej wkurzona i rzucać mięsem. Też więcej gadam. No i też kilka rzeczy na raz, ale u mnie to jest standard, także ten ;).

• Lux 1