Skocz do zawartości

Alimenty ZWERYFIKOWANE


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert
Napisano (edytowane)

W końcu dopięłam sprawę z alimentami. List z agencji nakazuje mojemu ex zapłacić alimenty na 1 czerwca i tak co miesiąc ma być. Pytanie zadane kartom: Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

 

Zgodnie z metoda tak/nie karty są na tak. Analizując je po kolei, kolejny raz powtarza mi się Królowa Kielichów w kontekście materialnym. Nie bardzo widzę w tych kartach porażkę, zwłaszcza As Buław jest obiecujący( u mnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wiadomości, informacje). 2 Kielichy są współpracujące -nie wyglądają mi te karty na sytuacje gdzie będę musiała egzekwować swoje prawa( w przypadku braku wpłaty przez 5 dni zgłaszam prośbę o pobieranie przez agencje bezpośrednio z konta lub od pracodawcy i wtedy ex płaci 20% więcej. Nie opłaca mu się). 
Z sumy wychodzi Cesarzowa - raczej zwiastuje kobietę która o nic nie musi się martwić. Z drugiej strony sytuacja zależy od niej i jej działania. 
Doszukałam się w sieci, że Królowa Kielichów oznacza poczucie „braku”. Tyle dobrego, że karta wyszła na początku a nie na końcu.

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Dostaniesz wg tych kart :) Kielichowa to Ty może jako matka, albo że patrzysz na to przez pryzmat emocji ( nie ma się co dziwić). 2 Kielichy- to dobra karta na porozumienie, harmonia. As Buław- to karta działania, ruchu. Cesarzowa ma kasę i jest zadowolona z swej sfery materialnej, więc tym bardziej wskazuje, że dostaniesz te alimenty do 1 czerwca :)

Odnośnik do komentarza

:tak:

4 godziny temu, Gringe napisał:

W końcu dopięłam sprawę z alimentami. List z agencji nakazuje mojemu ex zapłacić alimenty na 1 czerwca i tak co miesiąc ma być. Pytanie zadane kartom: Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

 

Zgodnie z metoda tak/nie karty są na tak. Analizując je po kolei, kolejny raz powtarza mi się Królowa Kielichów w kontekście materialnym. Nie bardzo widzę w tych kartach porażkę, zwłaszcza As Buław jest obiecujący( u mnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wiadomości, informacje). 2 Kielichy są współpracujące -nie wyglądają mi te karty na sytuacje gdzie będę musiała egzekwować swoje prawa( w przypadku braku wpłaty przez 5 dni zgłaszam prośbę o pobieranie przez agencje bezpośrednio z konta lub od pracodawcy i wtedy ex płaci 20% więcej. Nie opłaca mu się). 
Z sumy wychodzi Cesarzowa - raczej zwiastuje kobietę która o nic nie musi się martwić. Z drugiej strony sytuacja zależy od niej i jej działania. 
Doszukałam się w sieci, że Królowa Kielichów oznacza poczucie „braku”. Tyle dobrego, że karta wyszła na początku a nie na końcu.

Tak, będzie wpływ gotówki  - te 2 kiele mówią o tym.:usmiech:

Edytowane przez adamandium
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gringe napisał:

Pytanie zadane kartom: Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

 

Nie powinno być problemów z otrzymaniem, może być ewentualnie drobny poślizg w czasie - przy założeniu, że 2 Kielichów pokazała czas czyli 2 tygodnie - wówczas Królowa Kielichów może podpowiadać drobne przypomnienia z Twojej strony, co poskutkuje natychmiastowym przelewem - As Buław. :))

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
57 minut temu, nastek96 napisał:

Myślę, że karty pokazują twoje zadowolenie w sprawie. 

A As tu podkreśla szansę, że wszystko odbędzie się w terminie.

Co to za metoda na tak/nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Moderator
W dniu 19.05.2021 o 20:45, Gringe napisał:

Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław

Nie dodam tu nic nowego, wyszłaś jako Królowa Kielichów, czyli opiekunka, osoba wrażliwa, dbająca o swoje dziecko następna jest 2 Kielichów jako płynna współpraca i As Buław działanie na Twoją korzyść :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert
W dniu 19.05.2021 o 19:45, Gringe napisał:

Pytanie zadane kartom: Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

Weryfikacja zatem. Niestety wpływu na konto wciąż nie ma, mimo, że wysłałam dwukrotnie przypomnienie i zapytanie na czym stoimy w tej sprawie. Od byłego zupełna cisza. 
Doczytałam na internecie, że Królowa Kielichów oznacza poczucie braku- tu jako karta na dzień dobry pokazała brak wpływu. 
Tak więc czekam 5 dni zgodnie z zaleceniem agencji i będę zgłaszać by sami pobierali alimenty( z konta lub bezpośrednio od pracodawcy). As Buław chyba właśnie to pokazał - nowa sytuacja, kontakt z agencją.

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
5 hours ago, Gringe said:

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław

Ta Królowa może naiwnie wierzyć w różne rzeczy bo taka jej natura, wierzy w dobro w człowieku ale po jakiejś ugodzie ma szansę coś ruszyć. 

Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
1 minutę temu, HopeNot napisał:

Ta Królowa może naiwnie wierzyć w różne rzeczy bo taka jej natura, wierzy w dobro w człowieku ale po jakiejś ugodzie ma szansę coś ruszyć. 

W tym wypadku już żadnej ugody nie ma - jest wyliczona kwota ( 12% zarobków brutto - każdy tyle płaci w UK). I tyle do zapłaty dobrowolnie lub za pośrednictwem agencji i wtedy już pobierają 12% dla mnie plus 20% z tej kwity dla siebie. Ja płacę 4%( z tego, co pobrali od exa). 
No cóż. Czekam. Nie oczekiwałam cudów póki Mars jest w Raku :obled:

Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
59 minut temu, HopeNot napisał:

Co by musiało sie zmienić by eks zaczął Ci płacić alimenty? 

Tak szczerze? Nie wiem nawet czy jakby wygrał w totka to by coś dał na dziecko. On wciąż wierzy za to, że ja do niego wrócę - po 3 latach od rozwodu. I to jest chyba główny powód - chce mi zrobić na złość bo od niego odeszłam. I tu nie ma mowy bym weszła w jakikolwiek związek czy układ z nim. Nie wiem w ogóle, co ja z nim robiłam przez 13 lat bycia razem. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Gringe napisał:

Tak szczerze? Nie wiem nawet czy jakby wygrał w totka to by coś dał na dziecko. On wciąż wierzy za to, że ja do niego wrócę - po 3 latach od rozwodu. I to jest chyba główny powód - chce mi zrobić na złość bo od niego odeszłam. I tu nie ma mowy bym weszła w jakikolwiek związek czy układ z nim. Nie wiem w ogóle, co ja z nim robiłam przez 13 lat bycia razem. 

Jezeli tak robi nieodpowiedzialnie będąc zobowiązanym do łożenia na dziecko, a tym bardziej, że ma dochody -  NIE PATYCZKUJ SIĘ,  ALBO KOMORNIK ALBO JAK PISZESZ SĄDOWNE ŚCIĄGANIE AUTOMATYCZNIE Z KONTA I TYLE, WŁĄCZNIE Z ODSTEKAMI ZA ZWŁOKĘ.   

 

WSPÓŁCZUJĘ TOBIE ALE TO TY JESTEŚ NA PRAWIE DOBRZE WIESZ O TYM   

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@adamandium - dziękuję za moralne wsparcie. Przestałam się patyczkować. Odeszłam w 2018 roku i do tej pory dwa razy dostałam to, co powinnam dostawać miesięcznie. Moja cierpliwość się skończyła. Zwłaszcza, że ex ma na utrzymaniu 3 samochody- jeden w Polsce i dwa tu na miejscu w UK. I twierdzi, że musi mieć dwa na wszelki wypadek jakby jeden mu się zepsuł....

Także niestety mój ex nie dodaje chluby męskiej części populacji a raczej powiela standard tatusiów migających się od alimentów. 
No nic. Poczekam. W końcu mu ściągnął kasę - od pół roku chciałam się dogadać bez pośredników ale problem był nawet by zapłacić za dziecka buty. No więc miarka się przebrała. 

  • Medal 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gringe napisał:

@adamandium - dziękuję za moralne wsparcie. Przestałam się patyczkować. Odeszłam w 2018 roku i do tej pory dwa razy dostałam to, co powinnam dostawać miesięcznie. Moja cierpliwość się skończyła. Zwłaszcza, że ex ma na utrzymaniu 3 samochody- jeden w Polsce i dwa tu na miejscu w UK. I twierdzi, że musi mieć dwa na wszelki wypadek jakby jeden mu się zepsuł....

Także niestety mój ex nie dodaje chluby męskiej części populacji a raczej powiela standard tatusiów migających się od alimentów. 
No nic. Poczekam. W końcu mu ściągnął kasę - od pół roku chciałam się dogadać bez pośredników ale problem był nawet by zapłacić za dziecka buty. No więc miarka się przebrała. 

Wrr, szlag jasny, że aż zaklnę, ale bajdy ad tłumaczeń i argumentów ilości aut!  brak słów, lecz jest jak piszesz, rutyniarze, a co gorsze i najprymitywniejsze, gdy dziecko jest kartą przetargową!  Niech sobie ma i lotnisko, ale niech "bohater" pojmie istotę obowiązku i dojrzałości   

 

Nie lituj się, jeśli dzieje się tak jak piszesz, że ignoruje to taki ignorant będzie się czuł bezkarny póki mu się formalnie nie dopie...y!  

 

Odnosnie UK, to miałaś szczęście, że wogóle go znalazłaś i jego pracodawcę.   

 

Trzymam kciuki za Ciebie i do przodu jak ruski czołg !:czarow::serce1:

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

Karty pokazały jedynie Twoje życzenie. Dobrze zrobiłaś że pogoniłaś dziada skoro nie ma w nim krzty refleksji na temat łożenia na dziecko. Nie rozumiem kompletnie konstrukcji psychicznej osobnika chce byś do niego wróciła ? Wiec pokazuje się z najgorszej strony ...ciekawe :mysli:

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
7 godzin temu, adamandium napisał:

Odnosnie UK, to miałaś szczęście, że wogóle go znalazłaś i jego pracodawcę.   

Na nieszczęście mojego byłego męża mam numer jego angielskiego ubezpieczenia. Plus, „niestety” pracuje legalnie. Zobaczymy jak pójdzie ze sciągnięciem alimentów.
Siostra niestety ma przykre doświadczenia - agencja rok bujała się z pracodawcą jej exa aż tamten zabrał się do Polski - a tam już jest poza jurysdykcją UK. 

 

Godzinę temu, zakretka23 napisał:

Nie rozumiem kompletnie konstrukcji psychicznej osobnika chce byś do niego wróciła ? Wiec pokazuje się z najgorszej strony ...ciekawe

To jest właśnie totalna zagwostka - tez tego nie pojmuję. Dowodzi tylko Jak bardzo męskie myślenie różni się od kobiecego :obled:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gringe napisał:

Dowodzi tylko Jak bardzo męskie myślenie różni się od kobiecego :obled:

Nie chodzi tutaj o myślenie kobiece czy męskie, raczej o brak dojrzałości, a co za tym idzie nie poczuwanie się do zobowiązań, które ma się wobec własnego dziecka. 

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
1 minutę temu, zakretka23 napisał:

Nie chodzi tutaj o myślenie kobiece czy męskie, raczej o brak dojrzałości, a co za tym idzie nie poczuwanie się do zobowiązań, które ma się wobec własnego dziecka. 

Fakt. Przy czym fakty są takie, że to częściej ściga się facetów o alimenty niż kobiety :( 

Dochodzę do wniosku, że dojrzały mężczyzna to oksymoron.  

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gringe napisał:

Fakt. Przy czym fakty są takie, że to częściej ściga się facetów o alimenty niż kobiety :( 

Dochodzę do wniosku, że dojrzały mężczyzna to oksymoron.  

Hehe niezmiernie rzadko wstępuje w środowisku naturalnym, ale się zdarza. Ta sytuacja jest wynikiem nadopiekuńczych matek i nieobecność ojca w procesie wychowawczym. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
1 minutę temu, zakretka23 napisał:

Hehe niezmiernie rzadko wstępuje w środowisku naturalnym, ale się zdarza. Ta sytuacja jest wynikiem nadopiekuńczych matek i nieobecność ojca w procesie wychowawczym. 

No właśnie o tym rozmawiamy z siostrą - zapodała artykuł skąd wynika brak ogarnięcia się w życiu przez facetów - wojna. 1 i 2 pozbawiła samców wzorców. Chryste. Od wiek wieków mamy wojny - i faceci stoją na tym samym stopniu rozwoju. Lub się cofają ewolucyjnie. 
No nic. Kończę ta tym bo się tylko rozkręcam w temacie :obled:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.05.2021 o 20:45, Gringe napisał:

W końcu dopięłam sprawę z alimentami. List z agencji nakazuje mojemu ex zapłacić alimenty na 1 czerwca i tak co miesiąc ma być. Pytanie zadane kartom: Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

 

Zgodnie z metoda tak/nie karty są na tak. Analizując je po kolei, kolejny raz powtarza mi się Królowa Kielichów w kontekście materialnym. Nie bardzo widzę w tych kartach porażkę, zwłaszcza As Buław jest obiecujący( u mnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wiadomości, informacje). 2 Kielichy są współpracujące -nie wyglądają mi te karty na sytuacje gdzie będę musiała egzekwować swoje prawa( w przypadku braku wpłaty przez 5 dni zgłaszam prośbę o pobieranie przez agencje bezpośrednio z konta lub od pracodawcy i wtedy ex płaci 20% więcej. Nie opłaca mu się). 
Z sumy wychodzi Cesarzowa - raczej zwiastuje kobietę która o nic nie musi się martwić. Z drugiej strony sytuacja zależy od niej i jej działania. 
Doszukałam się w sieci, że Królowa Kielichów oznacza poczucie „braku”. Tyle dobrego, że karta wyszła na początku a nie na końcu.

Jestem na tak. 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
14 hours ago, Gringe said:

Nie wiem nawet czy jakby wygrał w totka to by coś dał na dziecko. On wciąż wierzy za to, że ja do niego wrócę - po 3 latach od rozwodu

Rozumiem że wykorzystuje ten fakt jako szantaż byś do niego wróciła. Widocznie sobie tak postanowił i jeśli facet uparty to pewnie ciężko będzie zmienić jego postanowienie. Napewno wiesz również czy lepiej go traktować bo dobremu czy po złemu. Wierzysz w afirmację? Czasem wystarczy afirmować pewne sprawy by sprawy się zmieniły na lepsze i wysyłać pozytywną energię w stronę danej osoby. Jest taka mantra, Przepraszam, Kocham Cię, Wybacz mi. Wiem że może dziwnie brzmieć w tym wypadku ale działa. Powtarzać kilka lub kilkanaście razy w kierunku danej osoby.  Ale zrobisz jak zechcesz. 

Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@HopeNot - dobry pomysł. Nie mówię nie. 
z reszta odkąd odeszłam od męża miałam nadzieję, że się ogarnie, znajdzie kogoś. Zajmie się życiem. Jak najbardziej dobrze mu życzę - tyle, że nie dam sobie na głowę wchodzić i to co należy się naszemu dziecku - wyegzekwuje. On tylko udowadnia po raz kolejny jak niedojrzały jest do związku. 
Dziękuję raz jeszcze za sugestię - spróbuję wcielić w życie :) 

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • Ekspert
W dniu 19.05.2021 o 19:45, Gringe napisał:

Czy dostanę alimenty od byłego męża do 1 czerwca?”

 

Królowa Kielichów 2 Kielichów As Buław 

Nie, nie dostałam alimentów od exa w podanym czasie, co dobitnie pokazała Królowa Kielichów( zawsze zwiastuje mi odczucie niezadowolenia). As Buław pokazał, że podjęłam kolejne kroki i zgłosiłam do agencji by sami ściągali pieniądze bezpośrednio od pracodawcy mojego ex męża. I finalnie pierwsze pieniądze pojawiły mi się na koniec sierpnia. 
2 Kielichów pokazała zapewne moją i agencji współpracę :) 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na Alimenty ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...